Wybrane słowo kluczowe: mazda 2

testysamochodowe.pl Mazda 2 SkyPASSION SKY-G 1.5 – TEST

Mazda jak zawsze idzie pod prąd. I jak zwykle znakomicie jej to wychodzi. Podczas, gdy inni producenci poddają się trendowi downsizingu i „uturbiania” silników, Japończycy wkładają pod maskę swojej „dwójki” wolnossącą, 1.5-litrową jednostkę napędową. 115 KM, całkiem przyjemne 8,7 sekundy do setki i równie 200 km/h prędkości maksymalnej. Pięknie narysowana sylwetka, bogate wyposażenie i niespotykana w tym segmencie radość z jazdy. Jakby do tego wszystkiego dodać niższą cenę, byłby z Mazdy 2 niemal jeżdżący ideał.

przejdź do artykułu » data: 06.02.2017

testowany model: Mazda 2 SkyPASSION SKY-G 1.5

kategoria: samochody osobowe serwis: testysamochodowe.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda 2

moto.wp.pl Mazda 2 1.5 Skyactive: szybka i oszczędna

Ta niewielka i niepozorna zarazem Mazda ma osiągi na poziomie kompaktowych GTI sprzed dwóch dekad. Do tego oferuje sporo komfortu na nierównych drogach i wyposażenie, które jeszcze 10 lat temu występowało tylko w segmencie premium. Japończycy postawili na nowoczesne technologie i dobrze na tym wyszli. Cieszy też, że w dobie mody na downsizing, pod maską znajdziemy wolnossący, czterocylindrowy silnik o bardzo dobrych parametrach.

przejdź do artykułu » data: 08.01.2017

testowany model: Mazda 2 1.5 Skyactive

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.wp.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda 2

strefakulturalnejjazdy.pl Pięknie ale drogo w segmencie B, czyli test Mazda 2 1.5L SKYACTIV-G 115KM 6MT SkyPASSION

Zazwyczaj małe auta są niedrogie, gdyż celują w mniej zamożnych klientów. Mazda 2 to jednak jedno z tych nielicznych aut, a w zasadzie autek,które pomimo tego, że posiada niewielkie rozmiary to jednak sporo kosztuje. Czy dużo za małe auto to dobry pomysł?

przejdź do artykułu » data: 31.10.2016

testowany model: Mazda 2 1.5L SKYACTIV-G 115KM 6MT SkyPASSION

kategoria: samochody osobowe serwis: strefakulturalnejjazdy.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda 2

autoblog24.pl Mazda 2 SkyPASSION 1,5 SKY-G 115 KM. Mały hatchback z dużymi aspiracjami – TEST

Polscy trenerzy piłkarscy zwykli mawiać, że w Europie nie ma już słabych drużyn. Idąc podobnym tokiem myślenia możemy uznać, że na rynku nie ma już słabych samochodów z segmentu B. I coś w tym jest, bo u małe mieszczuchy u większości producentów trzymają poziom. Mazda w tym segmencie proponuje klientom model 2. Jakimi elementami może kusić potencjalnych nabywców by wybrali właśnie ją? Przekonajmy się.

przejdź do artykułu » data: 26.10.2016

testowany model: Mazda 2 SkyPASSION 1,5 SKY-G 115 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: autoblog24.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda 2

motopodprad.pl Mazda 2 1.5 SKYACTIV-G 115 KM – inna niż reszta

Szukając małego samochodu klasy B bardzo często jesteśmy skazani na pewne kompromisy. Jeśli chcemy mocniejszej jednostki napędowej to dodatkowo będziemy zmuszeni wybrać silnik o małej pojemności z dołożonym turbo. Mazda postanowiła jednak, że ich przedstawiciel wniesie do tej klasy sporo rozsądku i lekką nutkę premium.

przejdź do artykułu » data: 01.03.2016

testowany model: Mazda 2 1.5 SKYACTIV-G 115 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: motopodprad.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda 2

motocollection.pl Test – Mazda 2 SKYACTIV-G 1.5

Dawne warm hatche nie imponowały dużą mocą – ta często nie dosięgała do 100 KM, jednak dzięki niskiej masie własnej były w stanie na miejskich zaułkach zrobić porządek z większymi i mocniejszymi samochodami. Obecnie różnie z tym bywa, ponieważ w dużej części przypadków winowajcą jest duża masa własna. Idealnym lekarstwem na to jest Mazda 2 ze 115 konnym silnikiem 1.5. Bez sportowych literek w nazwie.

przejdź do artykułu » data: 26.02.2016

testowany model: Mazda 2 SKYACTIV-G 1.5

kategoria: samochody osobowe serwis: motocollection.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda 2

autowizja.pl Wbrew modzie

Świat motoryzacji idzie ostatnio w bardzo dziwną stronę, która, przyznam szczerze, nie do końca mi się podoba. Wolnossące silniki o dużych pojemnościach są zastępowane mniejszymi z turbinami. Te mniejsze jednostki są zastępowane jeszcze mniejszymi o jeszcze wydajniejszych turbinach i tak w kółko. Dochodzimy do sytuacji, że część producentów nie posiada już w swojej gamie ani jednego wolnossącego motoru. Wszędzie tylko downsizing i turbodoładowanie.

przejdź do artykułu » data: 31.01.2016

testowany model: Mazda 2 1.5 SKYACTIV-G 115 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: autowizja.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda 2

autogaleria.pl Mazda 2 1.5 SKYACTIV-G 90 KM AT SkyPASSION: Moda po japońsku

Japońskie maluchy. Proste, przyjazne w eksploatacji, w większości bez wyrazu. Ktoś jednak postanowił użyć kredek i nieco ożywić ten segment. Na początku obecnego tysiąclecia odważny krok zrobił Nissan, pokazując światu oryginalnie narysowaną Micrę. Czy było to udane posunięcie?

przejdź do artykułu » data: 01.01.2016

testowany model: Mazda 2 1.5 SKYACTIV-G 90 KM AT SkyPASSION

kategoria: samochody osobowe serwis: autogaleria.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda 2

autotesty.com.pl Mazda 2 1,5i 90 KM A/T vs Škoda Fabia III 1,4 TSI 110KM DSG vs Toyota Yaris 1,33 VVT-i 99KM

Samochody klasy B, czyli auta miejskie, w naszej części świata popularnością niemal dorównują najczęściej wybieranym przez klientów kompaktom. Od kilku ładnych lat w Polsce liderem tej klasy jest Škoda Fabia. Jednak konkurencja nie śpi i stara się dorównać, a nawet wyprzedzić Fabię w wyścigu do portfeli nabywców. Mocnym konkurentem bez wątpienia jest całkowicie na nowo zaprojektowana Mazda 2 oraz bardzo dobrze znana polskim klientom Toyota Yaris. I właśnie te trzy modele staną teraz do bezpośredniego pojedynku, który postaram się Państwu zrelacjonować.

przejdź do artykułu » data: 27.12.2015

testowany model: Mazda 2 1,5i 90 KM A/T, Škoda Fabia III 1,4 TSI 110KM DSG, Toyota Yaris 1,33 VVT-i 99KM

kategoria: samochody osobowe serwis: autotesty.com.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda 2, skoda, skoda fabia, toyota, toyota yaris