Wybrane słowo kluczowe: mercedes actros

40ton.net Mercedes-Benz Actros 1851 z Sideguard Assist oraz ABA 4 – test ciężarówki, która rozpoznaje pieszych

Mercedes-Benz już od kilkudziesięciu lat robi wszystko, aby kojarzyć się w branży transportowej z bezpieczeństwem. Dla przykładu, już model NG przedzierał liczne szlaki, jako pierwszy w branży mając standardowy ABS (1981), a następnie otrzymując też ASR (1986). Podobnie było z Actrosem pierwszej generacji, który już w 1996 roku miał tarczowe hamulce z elektronicznym wspomaganiem, rozpoznającym sytuacje kryzysowe.

przejdź do artykułu » data: 19.08.2017

testowany model: Mercedes-Benz Actros 1851 z Sideguard Assist, ABA 4

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: mercedes, mercedes actros

40ton.net Mercedes-Benz Actros 1851 SkyTruck – test 40ton.net – oszczędny i wygodny, także z pełnym ładunkiem

Tuż przez tegorocznym zlotem z serii Master Truck, firma Mercedes-Benz Polska postanowiła przygotować reprezentacyjny egzemplarz ciągnika siodłowego. Wybrano na ten cel model Actros 1851, wyposażony w kabinę typu BigSpace oraz cały szereg udogodnień. Z zewnątrz nadwozie wyróżniło zaś malowanie wykonane przez artystę Krzysztofa Syrucia, mające dbać o to, żeby flagowy ciągnik nie pozostawał na drodze niezauważony.

przejdź do artykułu » data: 13.11.2016

testowany model: Mercedes-Benz Actros 1851 SkyTruck

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: mercedes, mercedes actros

40ton.net Mercedes-Benz Actros 1832 w 29-tonowym zestawie – test 40ton.net – kompromis spod znaku trzeci osi

Powyższe zdjęcie stanowi doskonałe wprowadzenie do artykułu. Oto bowiem widzimy Mercedesa Actrosa z szeroką kabiną typu StreamSpace, Mercedesa Atego z kabiną BigSpace, a także Mercedesa Actrosa z wąskim wariantem kabiny typu StreamSpace, przewidującym niewielki tunel silnika.

przejdź do artykułu » data: 21.08.2016

testowany model: Mercedes-Benz Actros 1832 w 29-tonowym zestawie

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: mercedes actros

40ton.net Która ciężarówka Euro 5 ma najlepszą kabinę, czyli porównanie siedmiu używanych ciągników – OCENA

Biorąc pod uwagę normy czasu pracy, można sobie wyliczyć, że przeciętny kierowca ciężarówki spędza rocznie za kierownicą około 2 tys. godzin. W przeliczeniu oznacza to jakieś 80-90 dni, co zaś pozwala nam stwierdzić, że kierowca spędza za kółkiem jedną czwartą swojego codziennego życia. To natomiast prowadzi nas do wniosku chyba oczywistego – miejsce, w którym ktoś przesiedzi tak ogromną ilość czasu, naprawdę powinno być przyjazne użytkownikowi. A która ciężarówka z rynku wtórnego zaoferuje nam tę przyjazność na najwyższym poziomie?

przejdź do artykułu » data: 19.04.2016

testowany model: DAF XF105 Super Space Cab, Iveco Stralis Active Space, Renault Magnum 2008, MAN TGX XXL, Mercedes-Benz Actros MP3 Megaspace, Volvo FH Globetrotter XL, Scania serii R Topline

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf xf, daf xf używane, iveco, iveco stralis, iveco stralis używane, man, man tgx, man tgx używane, mercedes, mercedes actros, mercedes actros używane, renault, renault magnum, renault magnum używane, scania, scania r, scania r używane, volvo, volvo fh, volvo fh używane, używane

40ton.net Mercedes-Benz Actros 1845 SteamSpace – długodystansowy test 40ton.net – po prostu mocny kandydat

Długo czekałem na możliwość przetestowania tego ciągnika w prowadzonej przeze mnie firmie. I to nie tylko dlatego, że planuję zakup ciężarówki E6, użytkuję we flocie Actrosy Euro 5 i ogólnie darzę markę Mercedes-Benz dużym szacunkiem, a nawet nie dlatego, że ciężarowe Mercedesy znam od modelu NG. Zatem dlaczego?

przejdź do artykułu » data: 09.06.2015

testowany model: Mercedes-Benz Actros 1845 SteamSpace

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: mercedes, mercedes actros

40ton.net Mercedes-Benz Actros 1845 StreamSpace – zapowiedź testu i pierwsze wyniki zużycia paliwa

Już wkrótce Michał Jędrzejczyk, znany Wam już z testu Stralisa Euro 6, opowie nam nieco więcej na temat ciągnika siodłowego Mercedes-Benz Actros 1845 StreamSpace. Jest to ciężarówka, którą Michał sprawdza w swojej firmie transportowej, uczestnicząc w akcji Fuel Duel, a jednocześnie mając okazję przygotować z tego po prostu bardzo ciekawy test. Potrwa on do piątku, więc pełnej relacji możecie spodziewać się jakoś w ciągu dwóch tygodni, niemniej już teraz mogę opublikować pewną zapowiedź, dysponując przy tym zestawem interesujących danych.

przejdź do artykułu » data: 28.05.2015

testowany model: Mercedes-Benz Actros 1845 StreamSpace

kategoria: samochody osobowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: mercedes, mercedes actros

truckmania.pl Mercedes-Benz Actros LSNRL4x2 Low-Liner

Ciągnik do testu użyczył nam DaimlerChrysler Automotive Polska, a naczepę (z balastem) otrzymaliśmy od Wieltonu z Wielunia. Oba pojazdy posiadały osie DaimlerChrysler z wentylowanymi hamulcami tarczowymi. Do zachowania pełnej kompatybilności zabrakło jedynie zgodności marek opon, bo na ciągnik założono Bridgestone (315/60 - przód, 295/60 - tył), a Michelin (Energy 445/45 R 19,5) - na koła naczepy.

przejdź do artykułu » data: 04.04.2006

testowany model: Mercedes-Benz Actros LSNRL4x2 Low-Liner

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, mercedes, mercedes actros

truckmania.pl Mercedes Benz MB Actros 1844

Już pierwsze jazdy nowym Mercedesem Actrosem podczas jesiennych prezentacji w Niemczech dały nam sporo do myślenia. Oto konstruktorzy Mercedesa dopracowali w końcu do perfekcji swój flagowy okręt – takie było nasze pierwsze wrażenie. Co innego jednak auto z przedseryjnej produkcji i podstawione do prezentacji dziennikarzom z całego świata, a co innego seryjny egzemplarz...

przejdź do artykułu » data: 02.02.2005

testowany model: Mercedes Benz MB Actros 1844

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, mercedes, mercedes actros

truckmania.pl Mercedes-Benz Actros MP II 1844 LS

Po siedmiu latach od premiery konstruktorzy Actrosa podsumowali swe doświadczenia oraz opinie użytkowników, aby stworzyć następcę. Zmiany objęły większość układów, ale najwięcej widać ich w kabinie. Ciężarowa klasa "S": Po siedmiu latach od premiery konstruktorzy Actrosa podsumowali swe doświadczenia oraz opinie użytkowników, aby stworzyć następcę.

przejdź do artykułu » data: 03.03.2003

testowany model: Mercedes-Benz Actros MP II 1844 LS

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, mercedes, mercedes actros