Wybrany serwis: motofakty.pl

motofakty.pl Luksusowa terenówka. Volkswagen Touareg 3.0 V6 TDI

Touareg to największy model w osobowej gamie Volkswagena. Niemiecki SUV debiutował na rynku 15 lat temu. W 2010 r. zaprezentowano jego drugą generację, a w połowie 2014 r. flagowa terenówka VW poddana została face liftingowi i w tej formie oferowana jest do dzisiaj.

przejdź do artykułu » data: 17.06.2017

testowany model: Volkswagen Touareg 3.0 V6 TDI

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen touareg

motofakty.pl Opel Crossland X. Test następcy Merivy

Fiat 500X, Renault Captur czy Suzuki Vitara. To rywale nowego Opla Crosslanda X, crossovera. Auto zastąpi w ofercie Merivę, bo księgowi niemieckiej marki doszli do wniosku, że minivany są już passe. Crossland X mierzący 421 cm długości jest o 16 cm krótszy od Astry, ale o 10 cm od niej wyższy. Kierowca i pasażerowie siedzą zatem wyżej, co przekłada się na dobrą widoczność w każdym kierunku, chociaż na niektórych bardziej stromych czy krętych odcinkach włoskich dróg słupki A ograniczały widoczność, szczególnie z prawej strony auta.

przejdź do artykułu » data: 03.06.2017

testowany model: Opel Crossland X

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: opel, opel crossland x

motofakty.pl Citroën Grand C4 Picasso. Większy niż wygląda

C4 Picasso przypomina nowoczesny telefon. Zawsze, gdy wydaje Ci się, że opanowałeś go w całości, zaskakuje kolejną funkcją. Opowiadano o Napoleonie, że pewnego razu nie mógł dosięgnąć mapy leżącej na szafie. Natychmiast zjawił się usłużny generał, który ze słowami: „pan pozwoli sire, jestem większy”, podał mu rulon. Cesarz zmierzył go chłodno i odrzekł: „pan jest tylko wyższy. Większy jestem ja”.

przejdź do artykułu » data: 03.06.2017

testowany model: Citroën Grand C4 Picasso

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: citroen, citroen c4 grand picasso

motofakty.pl Volkswagen Tiguan 2.0 TDI. Pod kontrolą elektroniki

Volkswagen Tiguan to już niemal klasyk segmentu SUV. W nowym wydaniu tego auta na pierwszy plan wybijają się przede wszystkim elektroniczne funkcje i systemy. Testowy egzemplarz był napędzany turbodieslem 2.0 TDI o mocy 150 KM, z bezpośrednim wtryskiem paliwa common rail. Zastosowany silnik jest optymalnym rozwiązaniem dla tego samochodu. Dostarcza wystarczającą dawkę dynamiki przy umiarkowanym zużyciu paliwa. Producent podaje, że średnie spalanie wynosi 5,6 litra na 100 km, co jest efektem testów warunkach laboratoryjnych.

przejdź do artykułu » data: 25.05.2017

testowany model: Volkswagen Tiguan 2.0 TDI

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen tiguan

motofakty.pl Bentley Bentayga. Najszybszy SUV świata z silnikiem Diesla

Kilka lat temu było nie do pomyślenia, aby Bentley zbudował SUV-a. A jednak producent poddał się panującemu trendowi i do jego oferty dołączył model Bentayga. To najszybszy seryjny SUV świata napędzany silnikiem Diesla. Tak Bentley reklamuje swojego najnowszego luksusowego krążownika, czyli model Bentayga. Nie wydaje się jednak, żeby przyszli właściciele tego auta mieli udawać się nim na bezdroża.

przejdź do artykułu » data: 24.05.2017

testowany model: Bentley Bentayga

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: bentley, bentley bentayga

motofakty.pl Hyundai Ioniq kontra Toyota Prius. Hybrydowy pojedynek

Dawno minęły czasy, gdy samochody hybrydowe miała tylko Toyota. Dzisiaj takie auta oferuje wiele firm. Czy dorównują one rynkowym klasykom tego segmentu pokaże porównanie Ioniq’a i Priusa. Toyota Prius to punkt odniesienia dla wszystkich aut hybrydowych. Ten pierwszy wielkoseryjny samochód z napędem spalinowo-elektrycznym zaczynał swoją karierę w 1997 r. Od 2015 r.

przejdź do artykułu » data: 24.05.2017

testowany model: Hyundai Ioniq, Toyota Prius

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: hyundai, hyundai ioniq, toyota, toyota prius

motofakty.pl Mazda CX-5 drugiej generacji. Test nowego wcielenia popularnego SUV-a

Mazda CX-5 debiutowała sześć lat temu. W roku 2011 była pierwszym modelem Mazdy, który zawierał pełny zestaw rozwiązań technologicznych nazwanych Skyactiv oraz pierwszą seryjnie produkowaną Mazdą zaprojektowaną zgodnie z zasadami stylistycznymi Kodo, co po japońsku oznacza duszę ruchu.

przejdź do artykułu » data: 22.05.2017

testowany model: Mazda CX-5

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda cx-5