Wybrane słowo kluczowe: skoda octavia

moto.pl Skoda Octavia RS 245 | Test | Warto dopłacać

Od zwykłej RS-ki różni się nieznacznie. Pozornie. Swoją wyższość pokazuje na torze. Pod Rzymem sprawdziliśmy, jak jeździ najmocniejsza Octavia w historii. Trochę tu bałaganu, więc pędzę z wyjaśnieniem. Przedliftingowa Skoda Octavia RS miała pod maską 2-litrowy silnik TSI o mocy 220 KM (była też wersja z dieslem). Wówczas najmocniejszą odmianą była wersja RS 230. Nazwa informowała o mocy. Nie inaczej jest tym razem. 245 to liczba koni pracujących pod maską najmocniejszej Octavii w historii. 230 KM ma zwykły RS po faceliftingu.

przejdź do artykułu » data: 20.06.2017

testowany model: Skoda Octavia RS 245

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda octavia

autokult.pl Skoda Octavia Scout 1.6 TDI: kombi zamiast crossovera -test

Kombi z delikatnie zwiększonym prześwitem i napędem na cztery koła może być bardzo ciekawą alternatywą dla crossovera. W dodatku, oferuje wyraźnie większy bagażnik i często lepsze prowadzenie z uwagi na nieco niżej położony środek ciężkości. W VAG-u mamy prawdziwy wysyp tego typu konstrukcji. Octavia Scout musi toczyć bratobójczą walkę z Leonem xPerience i Golfem Alltrackiem. Sprawdziliśmy możliwości wersji z bazowym dieslem 1.6 TDI.

przejdź do artykułu » data: 29.04.2017

testowany model: Skoda Octavia Scout 1.6 TDI

kategoria: samochody osobowe serwis: autokult.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda octavia

autogaleria.pl Odświeżona Skoda Octavia RS & Scout – Detale

Skoda stopniowo wprowadza do sprzedaży kolejne wersje odświeżonej Octavii. Tym razem sprawdziliśmy, co zmieniło się w wersji RS & Scout. „Jaka jest Octavia, każdy widzi”. Trzecia generacja tego modelu po pierwszym dużym liftingu zyskała dość kontrowersyjny front, który to nie wzbudził powszechnego zachwytu. Poza tym zmieniono detale – minimalnie poszerzono rozstaw tylnych kół oraz uzupełniono wyposażenie, zarówno z zakresu komfortu jak i bezpieczeństwa.

przejdź do artykułu » data: 24.04.2017

testowany model: Skoda Octavia RS & Scout

kategoria: samochody osobowe serwis: autogaleria.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda octavia

forzamagazine.pl Dwie drogi do uśmiechu – SKODA OCTAVIA RS230 NA NURBURGRINGU / test extra

Usportowione wersje aut, które codziennie widujemy na drogach są ostatnio bardzo popularnym wyborem. A co kiedy myślimy o odświętnym prawdziwym ściganiu? Nurburgring – słyszał o nim każdy, było Was tam wielu. My również mekkę motorsportu odwiedzaliśmy już wielokrotnie. Tym razem postanowiliśmy skupić się bardziej na odczuciach płynących wprost z prowadzenia aut na torze, niż samym sportowym obiekcie. A co posłużyło nam za temat „badań”?

przejdź do artykułu » data: 17.04.2017

testowany model: SKODA OCTAVIA RS230

kategoria: samochody osobowe serwis: forzamagazine.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda octavia

moto-przestrzen.pl Skoda Octavia – 1.0 TSI vs 1.4 TSI

W polskich salonach pojawiają się już pierwsze egzemplarze odmłodzonej Skody Octavia. W drugiej połowie zeszłego roku Czesi wprowadzili do ich flagowego modelu nową turbodoładowaną jednostkę o pojemności zaledwie jednego litra. Postanowiliśmy sprawdzić jak radzi sobie ona z dużym rodzinnym samochodem i jak wypada w konkurencji z popularną jednostką o pojemności 1.4 litra, która jest niezwykle chętnie wybierana przez klientów.

przejdź do artykułu » data: 07.04.2017

testowany model: Skoda Octavia 1.0 TSI vs 1.4 TSI

kategoria: samochody osobowe serwis: moto-przestrzen.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda octavia

moto.pl Skoda Octavia 1.0 TSI | Test | Trzy cylindry w kompakcie

Litr pojemności, trzy cylindry i duży kompakt o długości ponad 4,6 m... - To się nie może udać - pomyślałem przed rozpoczęciem testu. -Miałeś rację. Ta Octavia naprawdę daje radę! - zadzwoniłem do redakcyjnego kolegi po pierwszych kilkunastu kilometrach, jakie przejechałem. To właśnie on jako pierwszy w redakcji moto.pl miał styczność z Octavią 1.0 TSI i po powrocie z pierwszych jazd bardzo czeski kompakt chwalił. Ba, jeden z akapitów w swoim tekście zatytułował nawet "Beczka miodu bez łyżki dziegciu". Przyznam szczerze, nie do końca mu wierzyłem. No bo jak to?

przejdź do artykułu » data: 10.03.2017

testowany model: Skoda Octavia 1.0 TSI

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda octavia

motocaina.pl Test Skoda Octavia Joy TDI 150 4x4 - Królowa Octavia

W salonach Skody debiutuje gruntownie odmłodzona Skoda Octavia. Redakcyjne wrażenia na gorąco z premiery prasowej i pierwszych jazd tym autem znajdziecie na motocaina.pl już wkrótce. Tymczasem na randkę zabieramy Octavię z silnikiem diesla TDI o mocy 150 koni, napędem na cztery koła w limitowanej wersji Joy, którą wciąż można kupić w ramach wyprzedaży rocznika 2016.

przejdź do artykułu » data: 08.03.2017

testowany model: Skoda Octavia Joy TDI 150 4x4

kategoria: samochody osobowe serwis: motocaina.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda octavia