Wybrane słowo kluczowe: iveco stralis

40ton.net Gazowe Iveco Stralis NP 460 oraz budowlane Stralisy X-Way – relacja z pierwszych jazd testowych

Postęp w branży budowlanej, a także rozwój paliw alternatywnych wymagają od producentów ciężarówek coraz bardziej specjalistycznych pojazdów. Iveco pod koniec października zaprezentowało więc swoje nowości przeznaczone dla obu wspomnianych sektorów rynku.

przejdź do artykułu » data: 09.11.2017

testowany model: Iveco Stralis NP 460, Stralis X-Way

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: iveco, iveco stralis

40ton.net Iveco Stralis NP 400, zasilane LNG – test 40ton.net – jest dużo, dużo lepiej, choć nadal specyficznie

Można powiedzieć, że Iveco Stralis NP 400 to ciężarówka, która wprowadziła na europejski rynek pewną rewolucję. Po raz pierwszy w ofercie samochodu tylko na LNG pojawiła się długodystansowa kabina, silnik osiągający 400 KM, zbiorniki gazu na 1500 kilometrów, a także zautomatyzowana skrzynia biegów. Wydawało się więc, że gazowy Stralis w końcu przestanie być zaliczany do pojazdów kompletnie niszowych, mogąc zaoferować coś także szerszemu odbiorcy. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Niedawno miałem okazję to sprawdzić.

przejdź do artykułu » data: 25.10.2017

testowany model: Iveco Stralis NP 400

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: iveco, iveco stralis

40ton.net Iveco Stralis XP 480 z kabiną typu „Angelo” – test 40ton.net – włoskie Ferrari w bardzo ciekawej wersji

Wizualnie różnica między nowym Iveco Stralis, a wersją dotychczasową, jest minimalna. Włoski producent twierdzi jednak, że pod dobrze znanym nadwoziem zmian nie brakuje, przy jednoczesnym rozszerzeniu gamy o nowe, wyróżniające się modele. I właśnie jedną z takich nowych wersji miałem okazję sprawdzić, na przykładzie dwuosiowego, 480-konnego ciągnika. Był to Stralis typu XP, czyli samochód zoptymalizowany pod kątem zużycia paliwa, przewidujący z tej okazji specjalne wyposażenie.

przejdź do artykułu » data: 17.01.2017

testowany model: Iveco Stralis XP 480 z kabiną typu „Angelo”

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: iveco, iveco stralis

40ton.net Która ciężarówka Euro 5 ma najlepszą kabinę, czyli porównanie siedmiu używanych ciągników – OCENA

Biorąc pod uwagę normy czasu pracy, można sobie wyliczyć, że przeciętny kierowca ciężarówki spędza rocznie za kierownicą około 2 tys. godzin. W przeliczeniu oznacza to jakieś 80-90 dni, co zaś pozwala nam stwierdzić, że kierowca spędza za kółkiem jedną czwartą swojego codziennego życia. To natomiast prowadzi nas do wniosku chyba oczywistego – miejsce, w którym ktoś przesiedzi tak ogromną ilość czasu, naprawdę powinno być przyjazne użytkownikowi. A która ciężarówka z rynku wtórnego zaoferuje nam tę przyjazność na najwyższym poziomie?

przejdź do artykułu » data: 19.04.2016

testowany model: DAF XF105 Super Space Cab, Iveco Stralis Active Space, Renault Magnum 2008, MAN TGX XXL, Mercedes-Benz Actros MP3 Megaspace, Volvo FH Globetrotter XL, Scania serii R Topline

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf xf, daf xf używane, iveco, iveco stralis, iveco stralis używane, man, man tgx, man tgx używane, mercedes, mercedes actros, mercedes actros używane, renault, renault magnum, renault magnum używane, scania, scania r, scania r używane, volvo, volvo fh, volvo fh używane, używane

40ton.net Iveco Stralis Hi-Way 420 Euro 6 – test 40ton.net – co powiedzą na niego floty, co małe firmy, a co kierowcy?

Drodzy Czytelnicy, wita Was Filip, autor 40ton.net. Zaraz przeczytacie test samochodu ciężarowego, który będzie się wyraźnie różnił od testów, które publikowałem dotychczas. Główną i zasadniczą różnicą będzie fakt, że testu tego nie pisałem ja, lecz mój kolega Michał Jędrzejczyk – przedsiębiorca posiadający kilka samochodów ciężarowych, podwykonawca bardzo dużej, polskiej firmy transportowej, a na co dzień jednocześnie też kierowca jednej ze swoich ciężarówek.

przejdź do artykułu » data: 31.01.2015

testowany model: Iveco Stralis Hi-Way 420 Euro 6

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: iveco, iveco stralis

40ton.net Relacja z prezentacji Iveco Tech Lab 2014, czyli nowa wersja Stralis FEP oraz krótkie przejazdy testowe

Iveco ma taki bardzo miły zwyczaj, że regularnie organizuje prezentacje swoich pojazdów i spotkania dla ludzi z branży w różnych miejscach kraju. Dzięki temu nie trzeba pędzić kilkaset kilometrów do Warszawy, aby zapoznać się z tym, co Włosi mają do zaoferowania swoim klientom. W Poznaniu dla przykładu prezentacje były w ostatnich miesiącach aż dwie – opisywany przeze mnie TUTAJ pokaz gamy nowego Iveco Daily, a także spotkanie z serii „Iveco Tech Lab”, które odbyło się dokładnie wczoraj. I właśnie relacja z tego ostatniego będzie tematem poniższego artykułu.

przejdź do artykułu » data: 08.11.2014

testowany model: Iveco Stralis FEP

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: iveco, iveco stralis

truckmania.pl Iveco Stralis 430

Wersję Euro-3 tej jednostki napędowej posiadał testowany przez nas Stralis 430 z kabiną Active Time. Mniejsza od Active Space kabina Active Time nadaje się do długodystansowego transportu, jednak nie polecamy jej dla dwuosobowych obsad. Zbliżająca się data wejścia Euro-4 sprawiła, że w testach nieomal zapomnieliśmy o ciężarówkach spełniających Euro-3. Sprzedaż odchodzącej generacji jednak kwitnie, bo nie mącą jej dylematy związane z wyborem katalizatora SCR lub EGR.

przejdź do artykułu » data: 06.06.2006

testowany model: Iveco Stralis 430

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, iveco, iveco stralis

truckmania.pl Iveco Stralis AS 440S48

Zużycie paliwa osiągnęło niskie wartości. Duża w tym rola aerodynamiki kabiny i naczepy. Ta ostatnia miała twarde ściany, osłonięte koła, czyli komplet, w który zwykle wyposażane są zestawy testowe. Nie pomniejsza to zasług układu napędowego, który na ostatnim biegu ciągnie 40 ton nawet przy 1000 obr./min. Chwilowe zejście poniżej tej wartości jest możliwe, ale EuroTronic przyjmuje to nerwowo - jest to typowe dla wszystkich układów wyposażonych w automatyczne sprzęgło. Dodatkowym utrudnieniem było szybkie przełożenie w przekładni głównej.

przejdź do artykułu » data: 01.01.2003

testowany model: Iveco Stralis AS 440S48

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, iveco, iveco stralis