Wybrany serwis: swiatmotocykli.pl

swiatmotocykli.pl Używany Triumph Bonneville| Opinia Świata Motocykli

Pomysł reaktywacji po wielu latach modelu Bonneville był dla Triumpha strzałem w dziesiątkę. Motocykl oznaczony symbolami Bonneville T120 pojawił się w salonach firmy Triumph w 1959 r. Swoim przydomkiem nawiązywał do nazwy słonego jeziora, na którym Amerykanin Johnny Allen pobił rekord prędkości, dosiadając bolidu z silnikiem Triumpha o pojemności 650 ccm. Napędzany metanolem dwucylindrowiec, z racji kształtu zwany też „Diabelską Strzałą” albo „Teksańskim Cygarem”, osiągnął prędkość 345,45 km/h.

przejdź do artykułu » data: 09.10.2017

testowany model: Triumph Bonneville

kategoria: motocykle serwis: swiatmotocykli.pl
słowa kluczowe: triumph, triumph bonneville

swiatmotocykli.pl Yamaha YZF-R6 2017 - pierwsze wrażenia

Rynek sportowych sześćsetek umiera już nawet nie powoli. Na placu boju pozostała Yamaha, która nie odpuszcza produkcji sportowego klasyka i zaprezentowała najnowsze wcielenie kultowej YZF-R6. Normy emisji spalin pokonały Hondę CBR600RR, Kawasaki ZX-6R i Suzuki GSX-R 600. Na rynku pozostała MV Agusta F3, która jest tak egzotyczna, że ciężko dostępna i ta oto Yamaha R6. Japończycy nie tylko przystosowali silnik do spełnienia nowych norm, ale również kompleksowo odświeżyli model. Największą zmianą jest wygląd, który jest wypadkową walki w tunelu aerodynamicznym.

przejdź do artykułu » data: 05.04.2017

testowany model: Yamaha YZF-R6 2017

kategoria: motocykle serwis: swiatmotocykli.pl
słowa kluczowe: yamaha, yamaha yzf-r6

swiatmotocykli.pl Ducati Monster 600/750 | Opinia Świata Motocykli

Historia Ducati Monstera rozpoczęła się jesienią 1992 r. Premiera wersji M 900, nowego reprezentanta klasy bardzo modnych wówczas "golasów", odbiła się szerokim echem w motocyklowym świecie. Tym bardziej że chodziło o niezwykle cenionego producenta, prezentującego rozwiązania daleko odbiegające od typowych dla tego segmentu. Nazwa oraz wygląd nawiązujący do café racerów mogły sugerować, że nowe Ducati ma niezwykle awanturniczy charakter. W rzeczywistości Monster okazał się maszyną przyjazną dla kierowców, wygodną i niezbyt narowistą.

przejdź do artykułu » data: 25.10.2015

testowany model: Ducati 600/750

kategoria: motocykle serwis: swiatmotocykli.pl
słowa kluczowe: ducati, ducati monster

swiatmotocykli.pl Honda ST 1100 Pan European | Opinia Świata Motocykli

Twórcy modelu ST 1100 wyjątkowo przyłożyli się do pracy i stworzyli motocykl dla Europejczyków, udany pod każdym względem. Honda jako pierwsza zauważyła, że rynek potrzebuje ciężkich motocykli turystycznych. Ten fakt dostrzeżono na przykładzie pierwszej generacji GoldWinga, który miał pełnić według producenta funkcję jednośladu sportowego, a w praktyce stał się długodystansowcem wożącym dwie osoby i ich bagaże.

przejdź do artykułu » data: 29.08.2015

testowany model: Honda ST 1100 Pan European

kategoria: motocykle serwis: swiatmotocykli.pl
słowa kluczowe: honda, honda st1100

swiatmotocykli.pl BMW C 600 Sport vs Yamaha T-Max | Skuterowy darwinizm

Gdyby Karol Darwin żył obecnie, zamiast badać ewolucję ptaszków na egzotycznych lądach, mógłby obserwować zmiany w świecie skuterów, powstawanie nowych podgatunków tych jednośladów. Przykładem takich zmian są BMW C 600 Sport i Yamaha T-Max - skutery sportowe. Skuterowa ewolucja spowodowała pojawienie się modeli turystycznych, sportowych, miejskich; brakuje nam chyba tylko terenowych oraz wyprawowych.

przejdź do artykułu » data: 22.08.2015

testowany model: BMW C 600 Sport, Yamaha T-Max

kategoria: motocykle serwis: swiatmotocykli.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw c600, yamaha, yamaha tmax

swiatmotocykli.pl BMW R 1200R | Trafia w sedno

Prosta rama, dwa koła i mocny silnik. Oto banalny, ale jakże skuteczny przepis BMW na model R 1200R. Motocykl podbił serca fanów na całym świecie i odniósł niemały sukces. Teraz doczekał się następcy. W odsłonie na rok 2015 mamy do czynienia z zupełnie nowym motocyklem, choć wciąż budowanym w oparciu o tę samą ponadczasową filozofię. W segmencie maszyn turystycznych i naked bike'ów Niemcy dysponują wyjątkowo bogatą, urozmaiconą ofertą. Gdy szukamy "golasa" o agresywnym wizerunku i ze sportowym rodowodem, dostajemy rasowego ulicznego wojownika - S 1000R.

przejdź do artykułu » data: 28.07.2015

testowany model: BMW R 1200R

kategoria: motocykle serwis: swiatmotocykli.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw r 1200 r

swiatmotocykli.pl Wielki test skuterów i motocykli 125 | Motocykle

Na razie zaprezentowaliśmy Wam skutery i maxiskutery. Przyszedł czas na konstrukcje dla bardziej ambitnych kierowców z prawem jazdy kat. B. Mowa o motocyklach. Zobaczcie, które sprzęty zrobiły na nas najlepsze wrażenie.

przejdź do artykułu » data: 14.07.2015

testowany model: yamaha mt-125, Suzuki Van Van, Honda CB125F, Junak RS 125, Rieju Marathon Pro, Romet Division 125, Romet ADV,

kategoria: motocykle serwis: swiatmotocykli.pl
słowa kluczowe: honda, honda cb125f, junak, junak rs 125, rieju, rieju marathon pro 125, romet, romet adv, romet division, suzuki, suzuki van van 125, yamaha, yamaha mt-125