Wybrany serwis: v10.pl

v10.pl Ile maksymalnie spali Toyota Prius Plug-in? - nasz test

Nie jest tajemnicą, że nowy Prius czwartej generacji potrafi być bardzo oszczędnym samochodem. Dowodzą tego także testy dziennikarzy, którzy próbują osiągnąć tym wozem jak najniższe wyniki zużycia paliwa, byle tylko udowodnić jego sens. My zrobimy coś dokładnie odwrotnego: sprawdzimy na polskich drogach, ile Priusem da się maksymalnie zużyć paliwa. Paradoksalnie, taki sprawdzian może ujawnić jeszcze większą sensowność tej konstrukcji…

przejdź do artykułu » data: 14.06.2017

testowany model: Toyota Prius Plug-in

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: toyota, toyota prius

v10.pl Nowe Volvo XC60 - godny następca - pierwsza jazda

8 lat rynkowego stażu to dość długo, jak na kompaktowego SUV-a. Nie przeszkadzało to jednak klientom, którzy wraz z upływem lat, coraz chętniej wybierali XC60. W zeszłym roku do nabywców trafiło około 100 tysięcy egzemplarzy, a od debiutu w 2009, z taśm montażowych zjechało ich ponad milion. Czy druga generacja powtórzy sukces poprzednika?

przejdź do artykułu » data: 13.06.2017

testowany model: Volvo XC60

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: volvo, volvo xc60

v10.pl Honda Civic Sedan 1.5 VTEC - Zamiast Accorda? - nasza pierwsza jazda

Do polskich salonów samochodowych trafiła właśnie nowa Honda Civic Sedan dziesiątej generacji, którą producent reklamuje jako najbardziej zaawansowaną technologicznie konstrukcję w dziejach firmy. Ten zaprojektowany od podstaw samochód jest odpowiedzią Japończyków na nową strategię, która zakłada ujednolicenie designu nowych aut na skalę światową.

przejdź do artykułu » data: 09.06.2017

testowany model: Honda Civic Sedan 1.5 VTEC

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: honda, honda civic

v10.pl Skoda Superb Sportline 2.0 TSI - Funkcjonalność z namiastką sportu

Skoda wychodzi naprzeciw klientom oczekującym czegoś więcej, niż tylko ponadprzeciętnej funkcjonalności. Linia Sportline wzbogaca stylizację Superba nie tylko licznymi detalami, podnoszącymi atrakcyjność nadwozia oraz wnętrza, lecz również poprawia właściwości jezdne poprzez zastosowanie sportowego zawieszenia. Przy okazji wielu zmian, praktyczność pozostała na bardzo wysokim poziomie.

przejdź do artykułu » data: 06.06.2017

testowany model: Skoda Superb Sportline 2.0 TSI

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda superb

v10.pl Iniziale D - nasz test Toyoty GT86 na Passo della Futa - część 2

Japoński drifter na włoskiej ziemi: przekonajmy się, co wyjdzie z połączenia jednego z najlepszych wozów sportowych z Dalekiej Azji z jedną z najlepszych dróg we Włoszech. Na drodze prowadzącej do znajdującej się na wysokości 903 m n.p.m. przełęczy Futa znaleźliśmy się nieprzypadkowo. W pierwszym tekście z cyklu opowiadającego o naszej wyprawie (link) wyjaśniliśmy dlaczego właściwie wybraliśmy się do Włoch tym chyba najbardziej intrygującym modelem z obecnej gamy Toyoty. Teraz czas wyjawić, jak się w tym zadaniu sprawdziła…

przejdź do artykułu » data: 02.06.2017

testowany model: toyota GT86

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: toyota, toyota gt86

v10.pl Zderzenie kultur - nasz test Toyoty GT86 we włoskiej Toskanii - część 1

Nieprzypadkowo sportowy model Toyoty w swojej nazwie zyskał przydomek GT. Zabieramy go więc w wielką podróż do ojczyzny słów Gran Turismo - Włoch. Mówiąc o Toyocie GT86 wszyscy ekscytują się tym drugim członem jej nazwy - liczbą wskazującą na bezpośrednią inspirację kultową w pewnych kręgach Toyotą Corollą Levin AE86 produkowaną w latach 1983-1987. Ta magiczna zbitka cyfr pojawiła się także w 2009 roku na zapowiadającym zupełnie nowy model japońskiego koncernu concept carze FT-86.

przejdź do artykułu » data: 29.05.2017

testowany model: Toyota GT86

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: toyota, toyota gt86

v10.pl Mini Clubman S - Z wyspiarskim rodowodem

Ta wersja na pewno zawróciłaby w głowie brytyjskim konstruktorom, którzy w 1959 wprowadzili na rynek 3-drzwiowe Mini. Nie tylko Anglia, lecz cała Europa oszalała na punkcie ówczesnego modelu. Minęło wiele lat i status własnościowy koncernu się zmienił. Niemniej, Mini wciąż czerpie garściami z własnego rodowodu. Tym razem w 6-drzwiowym ubraniu i z napędem na cztery koła.

przejdź do artykułu » data: 27.05.2017

testowany model: Mini Clubman S

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: mini

v10.pl Citroen C3 1.6 HDi - Wyróżnij się w mieście - nasz test

C3 to europejski bestseller. Wyróżnia się ciekawą stylizacją, funkcjonalnym wnętrzem i rozwiązaniami, których próżno szukać u konkurencji. Komponując styl nadwozia, mamy do wyboru aż 36 kombinacji kolorystycznych. W połączeniu ze sprawdzonymi silnikami i niezłymi właściwościami jezdnymi, najnowsze wcielenie ma szansę na spory sukces.

przejdź do artykułu » data: 19.05.2017

testowany model: Citroen C3 1.6 HDi

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: citroen, citroen c3

v10.pl Ford Kuga Vignale - Tu jest jakby luksusowo - nasza pierwsza jazda

Współczesny rynek motoryzacyjny wymusza na producentach rozszerzenie oferty o nowe modele aut bądź o te już istniejące ale poddane gruntownej modernizacji. Tak właśnie postąpił Ford, który w odpowiedzi na stale rosnący popyt w segmencie SUV zaprezentował odświeżony model Kuga w ekskluzywnej linii Vignale. Założeniem producenta było zapewnienie użytkownikom najnowszych rozwiązań technologicznych oraz bogatego, standardowego wyposażenia i połączenie ich z wyrafinowanym, sportowym designem.

przejdź do artykułu » data: 11.05.2017

testowany model: Ford Kuga Vignale

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: ford, ford kuga