Wybrany serwis: v10.pl

v10.pl Volvo V90 Cross Country - 5 cm różnicy - pierwsza jazda

Volvo ma 20 lat doświadczenia w budowaniu XC. Zaczęło się w 1997 od XC70. Stopniowo niszę wypełniali też inni producenci - Audi A6 Allroad i Subaru Outback. Spory sukces tych modeli tkwi w uniwersalności konstrukcji. Zwiększony prześwit, przestronne i funkcjonalne wnętrze oraz niezłe właściwości jezdne. Pod koniec lutego w salonach zadebiutuje czwarta generacja szwedzkiego kombi klasy średniej.

przejdź do artykułu » data: 22.02.2017

testowany model: Volvo V90 Cross Country

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: volvo, volvo v90

v10.pl BMW i3 94Ah - Rewolucjoniści się nie starzeją - nasz test

Blisko cztery lata po debiucie elektryczny miejski model BMW nie jest ani trochę mniej szokujący i przyszłościowy. Zmienia się za to rynek - nawet ten w Polsce jest już coraz bardziej gotowy na samochody tego typu. Po ostatniej modernizacji największy problem i3 też jest już mniej dokuczliwy.

przejdź do artykułu » data: 16.02.2017

testowany model: BMW i3 94Ah

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw i3

v10.pl Abarth 595 Competizione - Skorpion dalej kąsa - nasz test

Hot-hatche można podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej należą auta do bólu przypominające wygląd seryjnego odpowiednika, którymi bez problemu można jeździć nie wyróżniając się z tłumu. Drugą są natomiast typowe “fun-cary”, sportowe samochody, które swoim wyglądem i osiągami zachęcają, aby miejską dżunglę przemierzać każdego dnia szybciej niż porzedniego. Taki zdecydowanie jest Abarth 595 Competizione.

przejdź do artykułu » data: 15.02.2017

testowany model: Abarth 595 Competizione

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: fiat, fiat 500

v10.pl Audi A4 Allroad 2.0 TDI - Wszechstronne kombi - nasz test

Ma wszelkie cechy crossovera, ale oferuje przestronność funkcjonalnego kombi, wysokiej klasy materiały wykończeniowe, właściwości jezdne usportowionego hatchbacka i napęd na wszystkie koła. Uniwersalne Audi w zeszłym roku przedstawiło uterenowione A4 mające konkurować z kompaktowymi SUV-ami. Z oszczędnym dieslem, naprawdę pozytywnie zaskakuje.

przejdź do artykułu » data: 04.02.2017

testowany model: Audi A4 Allroad 2.0 TDI

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: audi, audi a4

v10.pl Toyota RAV4 Hybrid - Ekologia po modernizacji - nasz test

RAV4 w wersji hybrydowej to propozycja dla osób pokonujących dziesiątki kilometrów w mieście. Kompaktowy SUV wyposażony w napęd na cztery koła sprawdzi się jako wielozadaniowy pojazd. Przekonuje też funkcjonalnym wnętrzem i wieloma gadżetami, których próżno było szukać w wersji przedliftingowej.

przejdź do artykułu » data: 28.01.2017

testowany model: Toyota RAV4 Hybrid

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: toyota, toyota rav4

v10.pl Skoda Octavia RS TDI 4x4 - GTI dla rozsądnego Kowalskiego - nasz test

Wielu nie dopuści do siebie myśli nazywania Octavii na olej napędowy hot-hatchem, ale w tej wersji spełnia wszystkie jego prawdziwe kryteria: podwyższone osiągi w praktycznej i bardzo wszechstronnej formie przy dalej akceptowalnych kosztach. Gdy zima w pełni, sprawdzamy, czy niedawny debiut napędu na cztery koła w tej linii modelowej rzeczywiście ma sens (i jest warty ponad 8000 zł dopłaty).

przejdź do artykułu » data: 19.01.2017

testowany model: Skoda Octavia RS TDI 4x4

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda octavia

v10.pl Kia Sportage 1.7 CRDi - SUV bez kompleksów - nasz test

Trzecia generacja kompaktowego SUV-a Kii była do tej pory najbardziej błyskotliwym sukcesem tej marki w Polsce - tak komercyjnym, jak i wizerunkowym. Nasz rynek nie był pod tym względem odosobniony, dlatego przy tworzeniu jego następcy Koreańczycy powtórzyli ten sam przepis i skupili się na dobrze już znanych mocnych stronach modelu, którymi są przede wszystkim atrakcyjna prezencja i uczciwy stosunek ceny do jakości. Za podniesieniem jakości poszła jednak odpowiednio ambitniejsza polityka cenowa. Ale Koreańczycy mają za co oczekiwać takich pieniędzy.

przejdź do artykułu » data: 12.01.2017

testowany model: Kia Sportage 1.7 CRDi

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: kia, kia sportage

v10.pl Mercedes-Benz V250d AMG Line - Gwiazda wśród vanów - nasz test

Duże vany osiągają coraz wyższy poziom wyszukania, ale ostatnia odsłona Mercedesa klasy V wchodzi na kolejny, wyższy poziom. Choć pozornie identyczna z dostawczym modelem Vito, bliżej jej do luksusowych limuzyn tej marki.

przejdź do artykułu » data: 11.01.2017

testowany model: Mercedes-Benz V250d AMG Line

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes klasa v

v10.pl Audi SQ7 - Przewaga dzięki potężnej technice - nasz test

Topowy SUV Audi jest bardzo dobry. Właściwie nawet lepszy, niż kiedykolwiek będziesz potrzebował. Jeśli kiedyś pomyślisz, że zjawiasz się w niewłaściwym momencie, wspomnij Audi SQ7. Gdy diesle mają najgorszą prasę w swojej historii za sprawą nikogo innego jak właśnie Grupy Volkswagen, co doprowadza Audi do wielu niepopularnych decyzji, jak na przykład wycofania się z Le Mans, pojawia się on - model, który celebruje specjalizację Audi w dieslach i tryumfy w tym słynnym 24-godzinnym wyścigu. Co najmniej niezręcznie…

przejdź do artykułu » data: 09.01.2017

testowany model: Audi SQ7

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: audi, audi q7

v10.pl VW Jetta 1.4 TSI - Między Golfem a Passatem - nasz test

Jetta powstaje od końca lat 70. Dziś mamy do czynienia już z szóstą generacją. W Polsce nigdy nie była nad wyraz popularnym samochodem, ale zawsze kojarzyła się z praktycznością i zachowawczością w kwestii wyglądu nadwozia. Obecne wcielenie mechanicznie bazuje na Golfie VI. Z benzynowym 1.4 TSI, niemiecki sedan jest dynamiczny, a do tego stosunkowo oszczędny.

przejdź do artykułu » data: 05.01.2017

testowany model: volkswagen Jetta 1.4 TSI

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen jetta