Wybrany serwis: 40ton.net

40ton.net Najmocniejsza ciężarówka na rynku, stworzona po to, by cieszyć – jak jeździ Scania 770S

Tym tekstem kończę serię publikacji o zmodernizowanych ciężarówkach marki Scania. Mogliście już przeczytać o pewnych zmianach w napędzie na LNG oraz zapowiedzi jeszcze nowszych silników. Była też prezentacja autostradowego autopilota LKA, następnie recenzowałem nową skrzynię biegów biegów G33 oraz przedstawiałem model R590 z nowym wariantem silnika V8. A na koniec zostało nam najlepsze. Będą to wrażenia z jazdy Scanią 770S, czyli oficjalnie najmocniejszą seryjną ciężarówką na świecie.

przejdź do artykułu » data: 10.05.2021

testowany model: Scania 770S

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania 770s

40ton.net Scania R590 V8 w wersji 4×2 – niczym ciągnik siodłowy po fabrycznym tuningu

W nawiązaniu do tekstu: Ciężarówki z widlastymi silnikami to niemal historia – V8 znika z rynku szybko i na całym świecie Że Scanie z silnikami V8 obrosły legendą, tego nie trzeba nikomu wyjaśniać. Jest to też sprzęt bardzo kosztowny i unikalny w skali rynku, wszak cała konkurencja odeszła już od tego typu silników. Jaka jednak będzie „wartość dodana”, gdy zamówimy V8 dla dwuosiowego ciągnika 4×2, mającego tylko 50 KM więcej niż najmocniejsza „rzędówka” i pracującego w zwykłym, pięcioosiowym zestawie?

przejdź do artykułu » data: 29.04.2021

testowany model: Scania R590 V8 w wersji 4×2

kategoria: samochody osobowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania r590

40ton.net Prezentacja DAF-a XF, jakiego nie spotkamy na co dzień – 4x4H, Space Cab i 16 biegów

DAF już szesnasty rok z rzędu pozostaje liderem polskiego rynku ciągników siodłowych. Najpopularniejszy jest oczywiście model XF, a wśród konfiguracji dominują kabiny typu Super Space Cab oraz zautomatyzowane, 12-biegowe skrzynie. Właśnie takie DAF-y, w konfiguracjach typowo do transportu długodystansowego, wielu z Was zapewne doskonale zna, użytkując ja na co dzień. Dzisiaj czeka nas jednak pewna odmiana, jako że zaprezentuję DAF-a XF z wyraźnie innej bajki.

przejdź do artykułu » data: 29.04.2021

testowany model: DAF XF

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf xf

40ton.net Scania 540S z nową skrzynią biegów i najmocniejszym R6 – jazda poniżej 1000 obr/min

Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, Scania wprowadza w ostatnim czasie sporo nowości. Do oferty dołączyły nowe systemy elektroniczne, w postaci prostego autopilota oraz radarów po obu stronach nadwozia (prezentowane w tym artykule). Nieco zmieniono też gazowy napęd i pojawiły się nieoficjalne zapowiedzi nowych silników (opis w tym artykule). Są też nowe warianty silników V8 (wrażenia z jazdy już wkrótce), a także wprowadzono zupełnie nową skrzynię biegów oraz najmocniejszy w historii marki silnik rzędowy.

przejdź do artykułu » data: 08.04.2021

testowany model: Scania 540S

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania 540s

40ton.net Czy 3,5-tonowy „bus” z sypialnią jest już jak ciężarówka? Refleksje po jeździe Transitem

Wraz z montowaniem tylnych kabin sypialnych, samochody o DMC do 3,5 tony są już niemal jak pełnowymiarowe ciężarówki – kilkukrotnie słyszałem już takie stwierdzenia, a i wygląd oraz rozmiary tych pojazdów potrafią sprzyjać podobnemu wrażeniu. Czy jednak popularne busy rzeczywiście są już tak blisko cięższych pojazdów? A jeśli nie, to gdzie znajduje się między nimi największa różnica? W poniższym tekście postaram się na te pytania odpowiedzieć.

przejdź do artykułu » data: 22.01.2021

testowany model: Ford transit

kategoria: samochody osobowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: ford, ford transit

40ton.net Nowe Volvo FM/FMX – jakiego miejsca pracy możesz się tutaj spodziewać?

Volvo FM było dotychczas niedocenianym modelem, ale nowa wersja powinna zachęcić wielu klientów – ta mówią o tej ciężarówce sami pracownicy Volvo Trucks. Wyobraźmy sobie więc, że faktycznie przekonuje Cię nowa wersja i zamawiasz taki samochód dla siebie. Lub ewentualnie przekonany jest Twój pracodawca, a Ty dostajesz tę ciężarówkę służbowo. Czego wówczas możesz się spodziewać, jaki będzie to pojazd i jakie zaoferuje środowisko pracy?

przejdź do artykułu » data: 11.09.2020

testowany model: Volvo FM/FMX

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: volvo, volvo fm

40ton.net Czego się spodziewać po Iveco S-Way – film z prezentacją oraz kilka praktycznych informacji

Premiery w branży samochodów ciężarowych rzadko kiedy obejmują cały, zupełnie nowy pojazd. Często dany producent pokaże tylko nowe silniki lub nową kabinę. Poza tym nie brakuje też mniejszych modernizacji, przeprowadzanych co kilka lat. Jak natomiast było pod tym względem z Iveco S-Way?

przejdź do artykułu » data: 14.04.2020

testowany model: Iveco S-Way

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: iveco, iveco s-way

40ton.net Nowy MAN TGX: wrażenia z jazdy, prezentacja kabiny oraz nowe systemy [film]

Powyżej: 18-minutowa relacja z pierwszych jazd. Wracam właśnie z prasowej prezentacji nowych ciężarówek marki MAN. Miałem okazję uczestniczyć w jazdach próbnych zmodernizowanym TGX-em, a także dokładnie zapoznać się z kabiną. Nie przedłużając więc zanadto, czas na relację.

przejdź do artykułu » data: 17.02.2020

testowany model: MAN TGX

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: man, man tgx

40ton.net Volvo FH460 I-Save Globetrotter – wrażenia z jazdy na pożegnanie przed modernizacją

We wrześniu 2012 roku branża transportowa przeżywała ważne wydarzenie. Volvo FH, czyli jedna z najpopularniejszych ciężarówek na świecie, zostało zaprezentowane w nowej wersji. Po dziewiętnastu latach od premiery pierwszego FH pokazano całkowicie nową kabinę. Wprowadzono też liczne nowinki pod względem wyposażenia.

przejdź do artykułu » data: 03.02.2020

testowany model: Volvo FH460 I-Save Globetrotter

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: volvo, volvo fh

40ton.net Nowe Renault Master RWD – zestawienie z Mascottem oraz ogólne wrażenia

W minioną niedzielę miałem okazję odbyć bardzo ciekawe spotkanie. Ja przyjechałem na parking najnowszym Renault Master w wersji z tylnym napędem, podwójnymi kołami oraz zabudową-wywrotką. Mój kolega oraz imiennik Filip pojawił się natomiast swoim Renault Mascott z 2007 roku, wyposażonym w uniwersalną zabudowę na 13 europalet.

przejdź do artykułu » data: 26.11.2019

testowany model: Renault Master RWD

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: renault, renault master