Wybrany serwis: adrenalinemotorsport.pl

adrenalinemotorsport.pl Test Mini JCW Cabrio (2.0 R4, 231 KM/320 Nm, FWD)

Zanim po raz pierwszy wsiadłem do testowego Mini wiedziałem czego się spodziewać. Grubo ponad 200 koni w tak niewielkiej karoserii musi wciskać w fotel z siłą porównywalną do wybuchu eksplozji, a dzięki otwartemu nadwoziu jeszcze przyjemniej doświadcza się prędkości. Mówiąc krótko - przewidywałem, że będzie to kieszonkowa i bardzo zwrotna torpeda. Samochód zaskoczył mnie jednak pod wieloma względami. Między innymi tym, jak kartingowe odczucia jest w stanie zapewnić. Mini JCW Cabrio to gokart, którym możecie legalnie poruszać się po ulicach.

przejdź do artykułu » data: 12.03.2018

testowany model: Mini JCW Cabrio (2.0 R4, 231 KM/320 Nm, FWD)

kategoria: samochody osobowe serwis: adrenalinemotorsport.pl
słowa kluczowe: mini

adrenalinemotorsport.pl Test na drodze stu zakrętów - Mazda MX-5 RF 2.0 R4, 160 KM/200 Nm, RWD

Prowadzenie MX-5 to emocjonujące doznanie, dzięki któremu legendarna Miata jest znana i ceniona na całym świecie. Od 1989 roku sprzedano już ponad milion egzemplarzy tego modelu. Czwarta generacja nie utraciła charakteru i wciąż cechuje się niewielką wagą, dobrym rozkładem masy, nisko umieszczonym środkiem ciężkości i tylnym napędem – od lat jest to sprawdzona recepta na sukces. Samochód został świetnie przystosowany do jazdy po zakrętach, więc wybrałem się nim na malowniczą drogę stu zakrętów, czyli drogę wojewódzką nr 387 w Górach Stołowych.

przejdź do artykułu » data: 13.02.2018

testowany model: Mazda MX-5 RF 2.0 R4, 160 KM/200 Nm, RWD

kategoria: samochody osobowe serwis: adrenalinemotorsport.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda mx-5

adrenalinemotorsport.pl Test Jeepa Wranglera Unlimited 2.8 CRD, 200 KM/460 Nm

Bohaterem drugiego odcinka mojego vloga jest Jeep Wrangler w limitowanej, specjalnej edycji 75th Anniversary. Wersja ta została wypuszczona na rynek z okazji siedemdziesiątej piątej rocznicy powstania terenowego Willysa, który odegrał ważną rolę podczas drugiej wojny światowej i stał się symbolem marki Jeep.

przejdź do artykułu » data: 08.10.2017

testowany model: Jeep Wrangler Unlimited 2.8 CRD, 200 KM/460 Nm

kategoria: samochody osobowe serwis: adrenalinemotorsport.pl
słowa kluczowe: jeep, jeep wrangler

adrenalinemotorsport.pl Test BMW M240i Cabrio 3.0 R6 turbo 340 KM/500 Nm RWD

Jestem związany z portalem Adrenaline Motorsport od samego początku, czyli od 2010 roku, kiedy strona rozpoczęła funkcjonowanie w sieci. Wkraczam tym razem na nieznane mi wcześniej wody - zacząłem mówić do kamery. Zachęcam do sprawdzenia mojego pierwszego testu wideo. Na początek powiem parę słów o BMW M240i Cabrio.

przejdź do artykułu » data: 30.07.2017

testowany model: BMW M240i Cabrio 3.0 R6 turbo 340 KM/500 Nm RWD

kategoria: samochody osobowe serwis: adrenalinemotorsport.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw seria 2

adrenalinemotorsport.pl Typowy Hondziarz w spartańskim Lotusie Elise

Kolejny samochód, który jest dowodem na to, że czasem lepiej odjąć 100 kg niż dodać 100 KM. Nasz Typowy Hondziarz zmierzył się ze spartańskim Lotusem Elise z 1997 roku, który jest zasilany przez silnik Rovera 45 i 25. To wolnossące 1.8 o mocy bagatela 125 KM, które musi uporać się z wagą 650 kg. Nie uświadczysz tutaj automatycznych szyb, czy podgrzewanych foteli. Ten samochód to antagonizm jakiegokolwiek komfortu. W kabinie znajduje się w zasadzie to, co w każdym bolidzie - niewygodny, ale funkcjonalny kubełek, kierownica, manetka skrzyni biegów i ręczny hamulec.

przejdź do artykułu » data: 25.05.2017

testowany model: Lotus Elise

kategoria: samochody osobowe serwis: adrenalinemotorsport.pl
słowa kluczowe: lotus, lotus elise

adrenalinemotorsport.pl Typowy Hondziarz w Clio R.S. Trophy 220 z tytanowym wydechem Akrapovic

Clio RS Trophy to obecnie najbardziej hardkorowy hot-hatch od Renault. Waży niecałe 1300 kg, ma 220 KM mocy i od zeszłego roku także całkiem nieźle brzmi. Francuski pocket rocket otrzymał kilka znaczących poprawek, a wśród nich znany z Megane RS Trophy, tytanowy układ wydechowy renomowanej firmy Akrapovic. Czy jest to jednak godny potomek rodu R.S.?

przejdź do artykułu » data: 06.04.2017

testowany model: renault Clio R.S. Trophy 220

kategoria: samochody osobowe serwis: adrenalinemotorsport.pl
słowa kluczowe: renault, renault clio

adrenalinemotorsport.pl BMW X4 M40i - mini X6 z genami M2

Czy usportowione mini suvy mają sens? Mówią że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. X4 ma być mieszanką najlepszych cech modeli z rodziny X, a w przypadku wariantu M-Performance geny dzieli także z mobilną formą endorfiny - BMW M2. Sport w praktycznym wydaniu? BMW zawsze lubiło szalone eksperymenty.

przejdź do artykułu » data: 14.03.2017

testowany model: BMW X4 M40i

kategoria: samochody osobowe serwis: adrenalinemotorsport.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw x4

adrenalinemotorsport.pl Audi SQ5 Plus - szybkie i dyskretne

Producent aut z Ingolstadt modelem SQ5 otworzył nowy etap w historii marki. Po raz pierwszy w nomenklaturze Audi użyto połączenia oznaczeń S oraz Q. Co więcej, był to pierwszy w gamie modeli S samochód napędzany dieslem. Następnie skonstruowano SQ7 z 4-litrowym silnikiem V8 TDI, a ostatnimi czasy firma poszła jeszcze o krok dalej, łącząc w jednej nazwie RS i Q – w napędzanym 2,5-litrową, pięciocylindrową jednostką Audi RS Q3.

przejdź do artykułu » data: 29.01.2017

testowany model: Audi SQ5 Plus

kategoria: samochody osobowe serwis: adrenalinemotorsport.pl
słowa kluczowe: audi, audi q5

adrenalinemotorsport.pl Audi RS3 8v Sportmile Polska

Audi RS3 8v, zadebiutowało w roku 2015 jako najmocniejszy hot hatch w historii, oferujący osiągi zarezerwowane do tej pory dla super aut. Seryjne przyśpieszenie na poziomie 4-4.1 sekundy (mierzone RL) powodują, że nie jedno Porsche 911 musi uznać wyższość tego hatchbacka. Jednak właścicielowi tego egzemplarza od samego początku - zanim jeszcze dokonał zakupu - przyświecała myśl, że będzie podnosił moc w aucie.

przejdź do artykułu » data: 16.01.2017

testowany model: Audi RS3 8v Sportmile Polska

kategoria: samochody osobowe serwis: adrenalinemotorsport.pl
słowa kluczowe: audi, audi rs3