Wybrany serwis: autosalonpomorski.pl

autosalonpomorski.pl Toyota Auris Hybrid 135: hit z przesłaniem

Test hatchbacka z napędem benzynowo – elektrycznym. Pewnie mam jakąś słabość do aut hybrydowych, skoro to obecne, użyczone przez autoryzowaną stację Toyoty AMS Anetta i Mariusz Staniuk w Słupsku, jest już dziewiątym testowanym przeze mnie samochodem z napędem spalinowo – elektrycznym. Ale Aurisa Hybrid 135, w porównaniu ze znanymi mi poprzednikami – Toyotami Priusami, Lexusami i Hondami - uznaję za rynkowy hit. I to nie tylko w jego klasie średniej niższej C. Tak samo uważa coraz więcej Polaków.

przejdź do artykułu » data: 05.03.2014

testowany model: Toyota Auris Hybrid 135

kategoria: samochody osobowe serwis: autosalonpomorski.pl
słowa kluczowe: toyota, toyota auris

autosalonpomorski.pl Alfa Romeo Giulietta: miss z automatem TCT

Giulietta w obecnie testowanej wersji silnikowej z automatem to już prawie najwyższa półka w ofercie silników benzynowych Alfy. Wyżej jest tylko bardziej usportowiona wersja Quadrifoglio Verde z 235-konnym turbobenzynowym silnikiem. Ale obecnie testowana, użyczona przez wielomarkową, autoryzowaną firmę Auto Diug w Słupsku, zapewnia też niemało sportowych wrażeń. Jeździ na automacie z funkcją ręcznej zmiany przełożeń dźwignią u dołu centralnej konsoli lub manetkami pod kołem kierownicy. I czaruje jako miss piękności w swoim segmencie.

przejdź do artykułu » data: 15.06.2013

testowany model: Alfa Romeo Giulietta Distinctive 1.4 TB Mair 16V 170 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: autosalonpomorski.pl
słowa kluczowe: alfa romeo, alfa romeo giulietta

autosalonpomorski.pl Kia Carens 1.7 CRDI 136 KM: rodzinna faworytka

Test minivana nowej IV generacji w pogodną majówkę. Nie może być lepiej, gdy tego typu auto debiutuje w czasie majowej eksplozji wiosny i kiedy jest mnóstwo powodów do rodzinnych eskapad w plener. Na grillowanie, leniuchowanie w słońcu, czy chociażby przejażdżkę wzdłuż morskiego wybrzeża, które za miesiąc znajdzie się w stanie oblężenia letników. I temu służy testowany model Carensa w bogatej wersji L, użyczony przez Grzegorza Goebela, autoryzowanego dilera Kii – szefa i właściciela wielomarkowej firmy Continental Auto w Słupsku.

przejdź do artykułu » data: 24.05.2013

testowany model: Kia Carens 1.7 CRDI 136 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: autosalonpomorski.pl
słowa kluczowe: kia, kia carens

autosalonpomorski.pl Mazda 6 2.2 Skyactiv-D 175 KM: z gestem tresera

Ten nowicjusz w segmencie sedanów klasy średniej, użyczony do naszego testu przez firmę BMG Bogdan Goworowski – autoryzowanego dilera Mazdy w Trójmieście i Bolesławicach koło Słupska – przykuwa uwagę napisem na nadwoziu: „ciało i instynkt drapieżnika”. Tylko patrzeć „ambitnych”, którzy prowokują sytuacje „no, pokaż co potrafi”. Ale tym razem nie muszę unikać zaczepek. Ciekawi tego auta podjeżdżają ostrożnie, pokazują kciuki do góry. Odpowiadam tym samym gestem, uprzejmie i sugestywnie niczym... treser posłusznego drapieżnika.

przejdź do artykułu » data: 30.04.2013

testowany model: Mazda 6 2.2 Skyactiv-D 175 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: autosalonpomorski.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda 6

autosalonpomorski.pl Fiat Panda 1.2 Easy: niedźwiadek czterokołowy

Test miejskiego hatchbacka z przyrodniczymi odniesieniami. Z inauguracją tegorocznej sesji testów ożywam niczym niedźwiedź po zimie i pragnę najbardziej nowej Pandy z autoryzowanego Multisalonu Auto Diug w Słupsku, chociaż skojarzenia tego wytworu Fiata z autentyczną pandą wielką nie wydają się zbyt trafne. Panda czterokołowa, ani panda stopochodna nie zapadają w zimowy sen, więc nie ma tu punktu zaczepienia w postaci wiosennego przebudzenia. Ale na wszelki wypadek pamiętam o innych przyrodniczych odniesieniach i korzystam z nich jak spragniony wiosny.

przejdź do artykułu » data: 20.04.2013

testowany model: Fiat Panda 1.2 Easy

kategoria: samochody osobowe serwis: autosalonpomorski.pl
słowa kluczowe: fiat, fiat panda

autosalonpomorski.pl Honda CR-V 2.0L 155 KM 4WD: nie tylko kobieca

Test SUV-a nowej generacji w wersji Lifestyle. Wygląda na to, że dla takiego auta nie ma złej pogody. Jesienna szaruga to żadna przeszkoda, by tzw. testówką, pochodzącą z autoryzowanego salonu Hondy Igmar AD w Słupsku, pojeździć parę dni drogami jako tako utrzymanymi oraz tymi, które się zwą duktami i wiodą niekiedy do miejsc zarówno urokliwych, jak i wstydliwych. Jeżdżąc tędy i owędy odnoszę wrażenie, że wyrażana gdzieniegdzie opinia o nowej Hondzie CR-V jako „babskim SUV-ie” ma się nijak do rzeczywistości.

przejdź do artykułu » data: 08.12.2012

testowany model: Honda CR-V 2.0L 155 KM 4WD

kategoria: samochody osobowe serwis: autosalonpomorski.pl
słowa kluczowe: honda, honda cr-v

autosalonpomorski.pl Mercedes klasy A 180 BE: nowa g(ene)racja przeciera oczy

W autosalonach Mercedesa nowa klasa A nastała wraz z jesienią. Nie stygnie na parkingu pomorskiej firmy BMG Bogdan Goworowski, autoryzowanego dilera Mercedesa w Trójmieście i Słupsku, użyczającego tę nowość do naszego testu. Kolejka chętnych na próbną jazdę jest niemała, pomimo że pora taka jak w nostalgicznym wierszu „Jesień” Krzysztofa Daukszewicza: „Jadące auta przecierają oczy”. To samo, ale na widok klasy A nowej generacji, czynią ci, którzy pierwszy raz widzą na żywo jak bardzo się różni od swej poprzedniczki.

przejdź do artykułu » data: 05.12.2012

testowany model: Mercedes klasa A 180 BE

kategoria: samochody osobowe serwis: autosalonpomorski.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes klasa a

autosalonpomorski.pl Kia Cee`d 1.6 GDI Kombi: wariant rekreacyjny, a także policyjny

Test nowego modelu ze zautomatyzowaną skrzynią biegów DCT. W miesiąc po przetestowaniu hatchbacka (tekst pt. „Na fali wśród rywali” w naszej bazie testów) przesiadam się do kombi, użyczonego również przez Grzegorza Goebela, autoryzowanego dilera Kii – szefa i właściciela wielomarkowej firmy Continental Auto w Słupsku.

przejdź do artykułu » data: 26.11.2012

testowany model: Kia Cee`d 1.6 GDI Kombi

kategoria: samochody osobowe serwis: autosalonpomorski.pl
słowa kluczowe: kia, kia cee'd

autosalonpomorski.pl Isuzu D-Max 2.5 TD 4WD: wszędołaz niesamowicie wygodny

Mylą się ci, którzy nazywają go wołem roboczym. To raczej bawół afrykański; jak zaszarżuje, to nawet lwy i inne kotowate wieją w zarośla. Prawie 2-tonowe auto przyspiesza do 100 km/h w 11,4 s, czym przyjemnie zaskakuje zarówno samego autora testu, jak i użyczające mu ten samochód szefostwo Multisalonu Auto Diug w Słupsku – jedynego na Pomorzu Środkowym autoryzowanego dilera Isuzu..

przejdź do artykułu » data: 03.11.2012

testowany model: Isuzu D-Max 2.5 TD 4WD

kategoria: samochody użytkowe serwis: autosalonpomorski.pl
słowa kluczowe: isuzu, isuzu d-max

autosalonpomorski.pl Kia Cee`d 1.6 GDI 135 KM: na fali wśród rywali

Test hatchbacka nowej generacji w wersji L. W osobistym archiwum doliczyłem się czterech Cee`dów pierwszej generacji w różnych wersjach nadwoziowych i silnikowych, które to auta przetestowałem w latach 2007 – 2008. Przepowiadałem temu modelowi „kijanki” rolę czarnego konia w swoim segmencie rynkowym, chociaż taki „golfopodobny” i wtopiony w tłum rywali. Tego samego już nie powiem o nowej, drugiej generacji Cee`da, użyczonej do naszego testu przez Grzegorza Goebela, autoryzowanego dilera Kii – szefa i właściciela wielomarkowej firmy Continental Auto w Słupsku.

przejdź do artykułu » data: 14.10.2012

testowany model: Kia Cee'd 1.6 GDI 135 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: autosalonpomorski.pl
słowa kluczowe: kia, kia cee'd