Wybrane słowo kluczowe: bmw m5

motopodprad.pl 5 minut z… BMW M5

Chłodne marcowe popołudnie. Stoję pod salonem BMW i odbieram kluczyki do nowiutkiego BMW M5 F90 w najostrzejszej odmianie Competition. Jest to najmocniejsze (i najszybsze) M5 w historii, a także pierwsze BMW M, które zostało wyposażone w napęd na cztery koła. Nie spotkamy tu jednak standardowego xDrive znanego nam z innych modeli. Poza przewagą przekazywanego momentu na tylne koła możemy również całkowicie odłączyć napędzanie przednich kół i cieszyć się tylnonapędowym M5. Brzmi ciekawie?

przejdź do artykułu » data: 26.02.2020

testowany model: BMW M5

kategoria: samochody osobowe serwis: motopodprad.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw m5

auto-motor-i-sport.pl BMW M5, Mercedes E 63 AMG i Porsche Panamera Turbo

Pojedynek na 24 cylindry. Nowe BMW M5, podobnie jak nowa wersja Mercedesa E 63 AMG, stawia na silnik biturbo zamiast na wolnossący. Porsche Panamera Turbo też taki ma. Pytanie brzmi, które z tych sportowych aut robi najlepszy użytek z diabelskiej V-ósemki o mocy co najmniej 500 KM i z wyrafinowanego zawieszenia.

przejdź do artykułu » data: 23.04.2012

testowany model: BMW M5, Mercedes E 63 AMG, Porsche Panamera Turbo

kategoria: samochody osobowe serwis: auto-motor-i-sport.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw m5, mercedes, mercedes klasa e, porsche, porsche panamera

moto.pl BMW M5 | Pierwsza jazda

Czy ekologia i turbodoładowany silnik nie zabiły charakteru nowej M5-ki? Na tę prezentację czekałem z wyjątkową niecierpliwością ponieważ liczyłem, że 560-konne BMW M5 dostarczy nie tylko nadzwyczajnych emocji, ale też wyjaśni wiele wątpliwości. Nie łatwo zmierzyć się z legendą jaką jest BMW M5. Od 1984 roku (kiedy pokazano pierwsze wcielenie tego samochodu) wyznaczało kierunek rozwoju sportowych samochodów luksusowych. To właśnie BMW wskazywało innym drogę.

przejdź do artykułu » data: 26.11.2011

testowany model: BMW M5

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw m5

auto-motor-i-sport.pl BMW M5 - M-piątka z plusem

Definicję samochodu, jako pojazdu silnikowego do przewozu ludzi i towarów, nowa BMW M-piątka odsyła do lamusa motoryzacji. Ponad 500 koni w „zwykłym aucie" to pomysł z piekła rodem. Gdy na lotnisku w Monachium dostałem kluczyki do najnowszej M5 i podszedłem do auta - poczułem rozczarowanie. Z daleka auto jak auto, a ja liczyłem, że te 507 koni jakoś będzie widać. Nie „wyłażą" spod maski. Zapalam. Niestety, kluczykiem.

przejdź do artykułu » data: 18.05.2008

testowany model: BMW M5 507 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: auto-motor-i-sport.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw m5