Wybrane słowo kluczowe: bmw seria 1

namasce.pl BMW 128ti wprowadziło bawarską markę na nowy teren. Czy przyciągnie fanów hot hatchy? (test)

Bawarska marka postanowiła zmienić koncepcję swojego kompaktowego hot hatcha. Co z tego wyszło? BMW 128ti pełni rolę przedsionka do świata M. Czy warto w nim zostać? A może lepiej wejść do środka? Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Wiele zależy od gustu użytkownika, ale też jego indywidualnych potrzeb. Nie mam wątpliwości, że słabsza odmiana również może mieć swój target. Trudno uznać ją jednak za wyjątkową. Ale po kolei…

przejdź do artykułu » data: 15.11.2021

testowany model: BMW 128ti

kategoria: samochody osobowe serwis: namasce.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw seria 1

moto.pl Używane BMW serii 1 II vs. Volvo V40 - opinie, porównanie. Kompakty premium wciąż w formie

Auta klasy premium niezmiennie cieszą się zainteresowaniem pośród kierowców oczekujących czegoś więcej niż tylko przeciętności. W segmencie aut kompaktowych szlachetnym rodowodem może pochwalić się BMW serii 1 drugiej generacji i Volvo V40. Każdy z tych samochodów w inny sposób przyciąga klientów. Czy to wciąż dobry wybór?

przejdź do artykułu » data: 16.03.2021

testowany model: BMW seria 1 II, Volvo V40

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw seria 1, volvo, volvo v40

motopodprad.pl Test: BMW 135i xDrive – czy udźwignął wielkość poprzednika?

Nowa jedynka to auto wprowadzające BMW na zupełnie nową drogę. Mam wrażenie, że Bawarczycy za bardzo nasłuchali się, że w klasie premium konkurować warto tylko z Mercedesem A-klasą. Trochę smutno, trochę żal, ale 306 KM to moc nie w kij dmuchał. Czy warto zatem zastanowić się nad takim przecinakiem?

przejdź do artykułu » data: 26.05.2020

testowany model: BMW 135i xDrive

kategoria: samochody osobowe serwis: motopodprad.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw seria 1

wyborkierowcow.pl BMW serii 1, Mazda 3 – PORÓWNANIE – opinie, spalanie, wymiary, dane techniczne

W najnowszej odsłonie seria 1 zamieniła tylny napęd na przedni i przestała wyróżniać się na tle pozostałych kompaktów charakterystyczną sylwetką z długą maską i cofniętą kabiną. Przy okazji pojawiły się głosy, że w ten sposób BMW zrównało się z popularnymi modelami tego segmentu. Żeby to zweryfikować, porównaliśmy „jedynkę” z „trójką”, czyli Mazdą 3 – kompaktem z popularnej półki, któremu wyjątkowo blisko do klasy premium.

przejdź do artykułu » data: 20.04.2020

testowany model: BMW serii 1, Mazda 3

kategoria: samochody osobowe serwis: wyborkierowcow.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw seria 1, mazda, mazda 3

trends.com.pl OSTATNI TAKI HOT-HATCH – BMW M140I – TESTY

Jeżeli szukasz szybkiego hatchbacka, to wybór na rynku jest ogromny. Większość z produkowanych obecnie modeli ma 2-litrowe turbodoładowane czterocylindrówki i system AWD. Są też auta z napędem na przednią oś i skomplikowanym przednim zawieszeniem, które ma pomóc przenieść dużą moc na asfalt. Do najlepszych hothatchy należy wyjątkowe na tle konkurencji BMW M140i.

przejdź do artykułu » data: 07.01.2020

testowany model: BMW M140I

kategoria: samochody osobowe serwis: trends.com.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw seria 1

autocentrum.pl BMW Serii 1 F40 – koniec konserwatyzmu

W nowym BMW Serii 1 zmieniło się bardzo dużo. Nie będę ryzykował stwierdzenia, że o 180 stopni, ale o 100 stopni na pewno. Marka BMW powinna większości osób kojarzyć się z samochodami o sportowym charakterze oraz z dobrym prowadzeniem i co najważniejsze napędem na tył. Ten typ przekazywania mocy na koła był „świętością” dla Bawarczyków oraz niejako ich znakiem rozpoznawczym. Teraz niestety wszystko uległo dużej zmianie przez nowe BMW Serii 1 o oznaczeniu fabrycznym F40.

przejdź do artykułu » data: 10.10.2019

testowany model: BMW Serii 1 F40

kategoria: samochody osobowe serwis: autocentrum.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw seria 1