Wybrany serwis: carnews24.pl

carnews24.pl Skoda Rapid 1,4 TSI DSG Elegance

Marka Skoda przeżywa obecnie najlepszy okres w swojej historii. Wszystkie nowości wyjeżdzające z fabryk tego czeskiego koncernu stają się sprzedażowym sukcesem. Po sukcesie modelu Yeti, który pojawił się w 2009 roku, a także Citigo (2011 rok), producent zapełnia kolejną lukę. Skodę Rapid, która jest określana większą Fabią albo mniejszą Octavią. Właściwie oba określenia będą poprawne. Konstrukcja auta oparta jest o platformie A05, występującą w mniejszych modelach (Volkswagen Polo, Seat Ibiza czy Audi A1).

przejdź do artykułu » data: 25.11.2013

testowany model: Skoda Rapid 1.4 TSI DSG Elegance

kategoria: samochody osobowe serwis: carnews24.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda rapid

carnews24.pl Citroen C3 1.6 e-HDi Exclusive

Citroen, a dokładniej jego model C3, który dzisiaj zostanie poddany autopsji dorobił się miana klasyka przez lata spędzone na drogach. Za słowem klasyka podążają takie określenia, jak nieszablonowość, oryginalność, klasa. To samo w sobie jest wyróżniające, a biorąc pod uwagę, że obecnie większość samochodów tworzonych jest na ”wzór” odnosimy wrażenie, jakoby były one do siebie bardzo podobne. Właśnie, dlatego nowiuśki C3 jest tak pociągający, a zdecydowanie inny niż wszystkie.

przejdź do artykułu » data: 25.04.2013

testowany model: Citroen C3 1.6 e-HDi Exclusive

kategoria: samochody osobowe serwis: carnews24.pl
słowa kluczowe: citroen, citroen c3

carnews24.pl Skoda Citigo 1.0 MPI A/T Elegance

Fani czterech kółek zdają sobie sprawę że, zachwyt nad typowymi autami sportowymi, nie jest w żadnym wypadku przypadkowy. Każdy z nas lubi ogromne suvy, które oprócz potężnego silnika na pokładzie, dają nam jeszcze wiele innych możliwości, to wszystko wiąże się z szybką jazdą, dlatego też w tego typu dynamicznych autach, czujemy się bardzo pewnie. Pomimo to powinniśmy więcej uwagi zwracać jednak na mniejsze auta, te znajdujące się w segmencie A.

przejdź do artykułu » data: 25.04.2013

testowany model: Skoda Citigo 1.0 MPI A/T Elegance

kategoria: samochody osobowe serwis: carnews24.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda citigo

carnews24.pl Lancia Ypsilon 0.9 TwinAir Platinum

Lancia to marka wywodząca się z Włoch, z miasta Turyn – wielu kojarzącym się z piłkarskim Juventusem, obecnym mistrzem tamtejszej futbolowej ligi. Jednak my dzisiaj zajmiemy się równie uznaną marką, co wyżej wymieniony klub – marką samochodową, jaką jest Lancia, w tym przypadku skupimy się na jej modelu Ypsilon 0.9, do którego opisu wystarczy użyć trzech słów: nowoczesny, stylowy i desginerski. My nie będziemy jednak tacy małostkowi i spróbujemy wykrzesać o nim nieco więcej. Zapraszam.

przejdź do artykułu » data: 28.02.2013

testowany model: Lancia Ypsilon 0.9 TwinAir Platinum

kategoria: samochody osobowe serwis: carnews24.pl
słowa kluczowe: lancia, lancia ypsilon

carnews24.pl Toyota Prius FL 1.8 HSD Prestige

Od prezentacji pierwszej Toyoty Prius minęło już blisko piętnaście lat. Przez ten czas Japończycy zdołali sprzedać około dwa i pół miliona sztuk tego modelu. To dowód na to, że nawet częściowo ekologiczne samochody są pożądane przez klientów. Hybrydowy napęd, łączący w sobie silnik spalinowy i elektryczny jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. Ludzie chętnie wybierają to rozwiązanie, ze względu na możliwość zmniejszenia zużycia paliwa. Swego czasu Prius był utożsamiany z hybrydą. Stał się nawet jej synonimem.

przejdź do artykułu » data: 01.02.2013

testowany model: Toyota Prius FL 1.8 HSD Prestige

kategoria: samochody osobowe serwis: carnews24.pl
słowa kluczowe: toyota, toyota prius

carnews24.pl SsangYong Actyon Sports 2.0 Sapphire 4WD A/T

Samochód, z którym będziemy mieć dzisiaj do czynienia powstał niedawno niczym feniks z popiołu. Odrodził on się wraz z nowym dodatkami, których nie miała wersja pierwotna. Uzupełnienia są konsekwencją działania marki, która powracając na rynek motoryzacyjny po kilku latach abstynencji chce swoim klientom zaoferować innowacyjne rozwiązania. Zostały one zamknięte w nowoczesnym pickupie, który jest według producenta nawet samochodem terenowym. Poznajcie, więc Ssangyong Actyon Sports i jego nową wersję

przejdź do artykułu » data: 01.02.2013

testowany model: SsangYong Actyon Sports 2.0 Sapphire 4WD A/T

kategoria: samochody osobowe serwis: carnews24.pl
słowa kluczowe: ssangyong, ssangyong actyon

carnews24.pl Skoda Fabia 1.6 TDI Monte Carlo

Kto by pomyślał, że swego czasu Skoda zostawiała w pokonanym polu takie klasowe marki jak Volvo czy Alfa Romeo. Fakt, faktem miało to miejsce blisko pięćdziesiąt lat temu, ale nie wsiedliśmy właśnie w wehikuł czasu. Dlaczego więc do tego wracam? Ano, dlatego, że spektakularne zwycięstwa miały miejsce właśnie w Monte Carlo, a z racji dzisiejszego przeglądu, jaki dokona się na limitowanej edycji Skody Fabii 1.6 TDI, grzechem byłoby nie wspomnieć o czasach świetności czeskiej marki. Przekonajmy się czy na tym modelu widoczny jest wpływ dawnych sukcesów.

przejdź do artykułu » data: 24.01.2013

testowany model: Skoda Fabia 1.6 TDI Monte Carlo

kategoria: samochody osobowe serwis: carnews24.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda fabia

carnews24.pl Volvo V60 T3 R-Design

Szwedzka marka, która swego czasu słynęła z kanciastych kształtów odeszła już na dobre od procederu tworzenia takich samochodów. Żeby nie być gołosłownym przytoczę tutaj przykład naszego dzisiejszego pacjenta – Volvo V60 R-Design. Już pierwszy rzut oka na nowiusieńkie kombi rozwieje nasze wątpliwości. Dla wielu samochód ten pozostanie w sferze marzeń, a to ze względu na przynależność samochodu do klasy Premium – dostępnej tylko dla nielicznych.

przejdź do artykułu » data: 24.01.2013

testowany model: Volvo V60 T3 R-Design

kategoria: samochody osobowe serwis: carnews24.pl
słowa kluczowe: volvo, volvo v60

carnews24.pl Mitsubishi L200 2.5 D-ID Dakar Limited Edition

Dzisiaj zajmiemy się bardzo dokładnie japońskim pickupem – Mitsubishi L200 Dakar. Jak segment wskazuje, samochód przeznaczony jest do jazdy w terenie i trudnych warunkach. Pickupy zostały do tego stworzone, a nie jest ich mało. Na rynku możemy znaleźć wiele podobnych samochodów pod względem parametrów jazdy. Co więc jest takiego szczególnego w japońskim L200?

przejdź do artykułu » data: 18.01.2013

testowany model: Mitsubishi L200 2.5 D-ID Dakar Limited Edition

kategoria: samochody użytkowe serwis: carnews24.pl
słowa kluczowe: mitsubishi, mitsubishi l200