Wybrane słowo kluczowe: daewoo matiz

namasce.pl Fiat Seicento/600 (1998-2010) vs Daewoo/FSO Matiz (1998-2007)

Przez lata były obiektami westchnień dla tych, którzy poszukiwali nowego samochodu za niewielkie pieniądze. Dzięki swoim zaletom szybko zdobyły popularność i długo walczyły o tytuł najpopularniejszego samochodu w kraju. Dziś Matiz i Seicento kontynuują wymianę ciosów na rynku wtórnym – który z nich jest lepszy?

przejdź do artykułu » data: 14.03.2014

testowany model: Fiat Seicento/600 (1998-2010), Daewoo/FSO Matiz (1998-2007)

kategoria: samochody osobowe serwis: namasce.pl
słowa kluczowe: daewoo, daewoo matiz, daewoo matiz używane, fiat, fiat seicento, fiat seicento używane, używane

mojafirma.infor.pl Daewoo Matiz vs Fiat Panda

Dwa miejskie maluchy, Fiat Panda z Włoch, a w zasadzie z Polski, Daewoo Matiz z Korei, ale równie mocno związany z naszym nadwiślańskim krajem. Oba popularne, ale który lepszy? Daewoo już nie istnieje, wszystkie auta tej koreańskiej marki stały się Chevroletami. Podobnie stało się z Matizem. Produkowany od roku 1998 jako następca Tico, 10 lat później został zastąpiony Chevroletem Sparkiem.

przejdź do artykułu » data: 31.01.2011

testowany model: Daewoo Matiz, Fiat Panda

kategoria: samochody osobowe serwis: mojafirma.infor.pl
słowa kluczowe: daewoo, daewoo matiz, daewoo matiz używane, fiat, fiat panda, fiat panda używane, używane

motofakty.pl Daewoo/FSO Matiz (1998 - 2008)

Ma sporo słabych punktów, ale niedomagania są drobne. Chociaż auto jest małe i szybko koroduje, wciąż ceni się je za funkcjonalność i niskie koszty utrzymania. Matiz był dla koncernu Daewoo przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Koreańczycy zbudowali konkurenta dla świetnie sprzedającego się Fiata Seicento i odnieśli sukces, nawiązując równorzędną walkę rynkową z popularnym, włoskim autem.

przejdź do artykułu » data: 31.03.2008

testowany model: Daewoo Matiz (1998-2008)

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: daewoo, daewoo matiz, daewoo matiz używane, fso, używane

moto.pl Daewoo Matiz (1998-2008)

Matiz - następca Tico - stał się głównym rywalem Fiata Seicento, odbierając mu wielu klientów. Na rynku wtórnym ta rywalizacja nie ma już znaczenia. Paradoks polegał na tym, że najpopularniejszy samochód Fiata mógł wyglądać właśnie tak jak Matiz. Koncern Daewoo kupił projekt od studia Ital Design, które przygotowało koncepcyjny model Lucciola zmyślą o firmie z Turynu. Nowy samochód z Korei okazał się bardzo konkurencyjny, bowiem oprócz funkcjonalnego, jednobryłowego, pięciodrzwiowego nadwozia miał niebanalny wygląd.

przejdź do artykułu » data: 22.02.2008

testowany model: Daewoo Matiz (1998-2008)

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.pl
słowa kluczowe: daewoo, daewoo matiz, daewoo matiz używane, używane

resmoto.com Daewoo Matiz - auto do miasta

Daewoo Matiz jest następcą sprawdzonego i cieszącego się powodzeniem Tico. Nadwozie Matiza zostało zaprojektowane przez Ital Design jako następne wcielenie Fiata Cinquecento. Projekt nie przyjął się we Włoszech, za to spodobał się Koreańczykom postanowili go wykorzystać w koncernie Daewoo. Do nowej "skóry" postanowiono wstawić sprawdzoną konstrukcję z Tico po odpowiednich modernizacjach.

przejdź do artykułu » data: 20.03.2007

testowany model: Daewoo Matiz

kategoria: samochody osobowe serwis: resmoto.com
słowa kluczowe: daewoo, daewoo matiz, daewoo matiz używane, używane

motofakty.pl FSO Matiz kontra Chevrolet Spark

Rynek nowych samochodów w naszym kraju uchodzi za nieprzewidywalny i dziwny. Można tu kupić i FSO Matiza, i jego nowszą odmianę Chevroleta Sparka. Czy jest się nad czym zastanawiać? W momencie wprowadzenia na rynek, w 1998 r., Daewoo Matiz był jednym z ładniejszych, bardzo funkcjonalnym małym pojazdem. Nadwozie Matiza projektował włoski mistrz designu Giorgio Giugiaro. Unowocześniony Matiz oferowany jest na naszym rynku pod marką Chevrolet Spark.

przejdź do artykułu » data: 25.09.2005

testowany model: FSO Matiz, Chevrolet Spark

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: chevrolet, chevrolet spark, daewoo matiz, fso

admoto.pl Miejskie trio

Niewielkie auta miejskie są niezwykle popularne na polskim rynku wtórnym. Za relatywnie małe pieniądze nabywca każdego z opisywanych dzisiaj pojazdów otrzymuje ekonomiczny, zwrotny samochód nadający się do codziennej eksploatacji w mieście, ale również do niezbyt dalekich wypadów za miasto z całą rodziną (pod warunkiem, że nie jest zbyt liczna i rosła). Do naszego porównania wybraliśmy trzech rywali: Daewoo Matiza, Fiata Seicento (SC) oraz nieco mniej popularnego Forda Ka.

przejdź do artykułu » data: 06.07.2004

testowany model: Daewoo Matiz, Fiat Seicento, Ford Ka

kategoria: samochody osobowe serwis: admoto.pl
słowa kluczowe: daewoo, daewoo matiz, daewoo matiz używane, fiat, fiat seicento, fiat seicento używane, ford, ford ka, ford ka używane, używane

motofakty.pl Daewoo Matiz i Fiat Seicento - porównanie

Matiz sprzedawany jest w czterech wersjach wyposażenia: Friend, Life, Joy i Top. W najtańszej odmianie znajdziemy tylko immobiliser, nieco lepiej wyposażona odmiana Life ma także zegar, zderzaki w kolorze nadwozia, barwione szyby, a za dopłatą także poduszkę gazową dla kierowcy. Wspomaganie układu kierowniczego, elektrycznie opuszczane szyby w drzwiach przednich i wspomaganie układu kierowniczego to elementy wyposażenia modelu Joy, niestety poduszka gazowa znów za dopłatą.

przejdź do artykułu » data: 13.07.2000

testowany model: Daewoo Matiz, Fiat Seicento

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: daewoo, daewoo matiz, fiat, fiat seicento

motoryzacja.interia.pl Seicento kontra matiz

Na polskim rynku motoryzacyjnym doszło już do trzeciego starcia w wojnie pomiędzy włoskim Fiatem a koreańskim Daewoo. Po "bitwach" pomiędzy cinquecento a tico i sieną a lanosem, których rezultat wciąż nie został jeszcze roztrzygnięty obserwujemy kolejną potyczkę - pomiędzy 3-drzwiowym seicento a 5-drzwiowym matizem.

przejdź do artykułu » data: 02.07.2000

testowany model: Daewoo Matiz, Fiat Seicento

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacja.interia.pl
słowa kluczowe: daewoo, daewoo matiz, fiat, fiat seicento