Wybrane słowo kluczowe: daf cf

40ton.net W Polsce mogą pojawić się 39-tonowe “solówki” – ten DAF CF 10×4 jest przykładem takiego pojazdu

Przez lata mogliśmy tylko się przyglądać jak poszczególne kraje powiększają swoje ciężarówki lub też podnoszą im DMC. Teraz nadszedł czas na zmianę także w Polsce, w ramach której przewoźnicy mogą otrzymać do dyspozycji po dodatkowe kilka ton dopuszczalnej masy całkowitej.

przejdź do artykułu » data: 05.04.2019

testowany model: DAF CF 10×4

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf cf

40ton.net Nowy DAF XF oraz CF na rok 2017 – test 40ton.net – kilka konkretnych zmian, które naprawdę cieszą

Są w Europie trzy kraje, w których ciężarówki marki DAF noszą miano sprzedażowych liderów. Po pierwsze, DAF to oczywiście lider rynku nowych samochodów ciężarowych w Holandii, czyli w kraju swojego pochodzenia. Po drugie, DAF to wieloletni lider rynku brytyjskiego, utrzymując tę pozycję od lat 80-tych i skutecznie przejmując schedę po wchłoniętym trzy dekady temu Leylandzie. Po trzecie natomiast, producent z Eindhoven może pochwalić się​ pozycją lidera w kraju, który w ostatnich latach zdominował europejski rynek przewozowy.

przejdź do artykułu » data: 12.05.2017

testowany model: DAF XF , CF

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf cf, daf xf

40ton.net DAF CF 370 Space Cab w 29-tonowym zestawie – test 40ton.net – ciężarówka zaskakująca dorosłością

Na poilskim rynku ciężarówek długodystansowych DAF trzyma się wyjątkowo mocno. Jest to zasługa serii XF, lubianej zarówno przez przewoźników, jak i przez kierowców. Czy jednak ciężarówką dalekobieżną możne być także mniejszy model CF, powszechnie spotykany w dystrybucji, czy też w użytku komunalnym? Dobrą okazją do sprawdzenia tego jest moda na 29-tonowe zestawy o trzech osiach, tworzone z myślą o ograniczeniu kosztów opłat za drogi. I właśnie taki DAF CF, wraz z przyczepą mogący ważyć 29 ton, trafił ostatnio na kilka dni w moje ręce.

przejdź do artykułu » data: 03.03.2017

testowany model: DAF CF 370 Space Cab w 29-tonowym zestawie

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf cf

truckmania.pl DAF CF Space Cab

Space Cab DAF-a należy do jednych z lepiej zaprojektowanych kabin przeznaczonych do średniodystansowych przewozów. Trzeci w naszej historii test ciągnika siodłowego DAF CF Space Cab stanowi wystarczający powód do podsumowania użytkowych cech tej nietuzinkowej konstrukcji.

przejdź do artykułu » data: 01.01.2006

testowany model: DAF CF Space Cab

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, daf, daf cf

truckmania.pl DAF CF 85.430

Na świecie układy automatycznej zmiany przełożeń wchodzą w kolejną fazę rozwoju, dzięki czemu stają się powszechniejsze i doskonalsze. Skrzynia biegów 12 AS 2540 TD produkcji ZF Sachs została zaprojektowana zgodnie z wymogami pełnej integracji z układem napędowym i zachowaniu kompatybilności z istniejącymi już modelami, także ręcznie sterowanych skrzyń biegów.

przejdź do artykułu » data: 01.01.2004

testowany model: DAF CF 85.430

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, daf, daf cf