Wybrane słowo kluczowe: daf lf

40ton.net DAF LF po modernizacji i większe DAF-y w specjalistycznych wersjach – relacja z pierwszych jazd testowych

Ciężarówki marki DAF kojarzą się w Polsce przede wszystkim z transportem długodystansowym. Nie jest to zresztą ani zjawisko nowe, ani typowo polskie. W końcu historia marki DAF obfituje w wyjątkowo udane pojazdy na długie trasy, jak na przykład 2600 z lat 60-tych, jego następcy z serii 2800, czy też nadal spotykany model 95 ATi. Nie znaczy to jednak, że DAF nie ma apetytu także na rynek pojazdów specjalistycznych oraz dystrybucyjnych. Bo jak najbardziej ma, pokazując to na październikowej prezentacji w Hiszpanii.

przejdź do artykułu » data: 02.12.2017

testowany model: DAF LF

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf lf

40ton.net DAF LF 180 FA Aerobody – test 40ton.net – niech żyje nowoczesność, aerodynamika i niskie spalanie!

Podobno kto stoi w miejscu, ten się po prostu cofa, dlatego też czas na kolejny istotny krok do przodu w rozwoju 40ton.net. Oto otrzymałem bowiem do testu pierwszy pełnoprawny samochód ciężarowy, mianowicie DAF-a LF Euro 6 w bardzo ciekawym wydaniu Aerobody. Jak sama nazwa wskazuje, cechą szczególną Aerobody jest aerodynamiczna sylwetka, która ma oczywiście gwarantować wymierne korzyści w eksploatacji.

przejdź do artykułu » data: 21.09.2014

testowany model: DAF LF 180 FA Aerobody

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf lf

40ton.net DAF LF Euro 6 Aerobody w oczach użytkownika 14-letniego modelu 55.210, czyli porównanie pokoleń

W ostatnich dniach miałem okazję testować pierwszy samochód ciężarowy w historii 40ton.net – DAF-a LF w aerodynamicznej wersji Aerobody. Relację z tego testu można przeczytać TUTAJ, gdzie czeka także wyczerpująca galeria kilkudziesięciu zdjęć. Klasyczny test to jednak nie wszystko co przygotowałem w związku z pomarańczowym DAF-em. Aerodynamicznego 12-tonowca zaprezentowałem bowiem Jackowi Nowackiemu, który od trzech lat jest właścicielem i użytkownikiem nieco wysłużonego już DAF-a 55.210 z 2000 roku.

przejdź do artykułu » data: 21.09.2014

testowany model: DAF LF Euro 6 Aerobody

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf lf

truckmania.pl DAF LF 55

Okres wożenia towarów tym, co miało się pod ręką powoli jednak przechodzi do historii. Średnim DAF-em 55 można wieźć sporo, gdyż nominalnie na podwozie wolno załadować ok. 10 ton. Jeśli jednak wybierzemy nadwozie izolowane albo nawet izotermę z agregatem i jeszcze wyposażoną w windę samowyładowczą, ładowność zmniejsza się o blisko dwie tony.

przejdź do artykułu » data: 10.11.2003

testowany model: DAF LF 55

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, daf, daf lf