Wybrane słowo kluczowe: daf xf

40ton.net DAF XF 480 Space Cab – test 40ton.net – czego spodziewać się po tak chętnie wybieranym modelu?

DAF XF 480 to ciężarówka, której w wyjątkowo szybkim tempie przybywa na polskich drogach. Sama marka DAF cieszy się u nas imponującą popularnością i udział w rynku powyżej 16 ton wyniósł w pierwszym kwartale 24,9 proc. 480-konny wariant XF-a to natomiast zdaniem wielu osób najbardziej optymalny wybór. Istnieje więc bardzo duża szansa, że jeśli czekacie akurat na odbiór fabrycznie nowej ciężarówki, to będzie to właśnie XF 480.

przejdź do artykułu » data: 17.06.2018

testowany model: DAF XF 480 Space Cab

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf xf

40ton.net Nowy DAF XF oraz CF na rok 2017 – test 40ton.net – kilka konkretnych zmian, które naprawdę cieszą

Są w Europie trzy kraje, w których ciężarówki marki DAF noszą miano sprzedażowych liderów. Po pierwsze, DAF to oczywiście lider rynku nowych samochodów ciężarowych w Holandii, czyli w kraju swojego pochodzenia. Po drugie, DAF to wieloletni lider rynku brytyjskiego, utrzymując tę pozycję od lat 80-tych i skutecznie przejmując schedę po wchłoniętym trzy dekady temu Leylandzie. Po trzecie natomiast, producent z Eindhoven może pochwalić się​ pozycją lidera w kraju, który w ostatnich latach zdominował europejski rynek przewozowy.

przejdź do artykułu » data: 12.05.2017

testowany model: DAF XF , CF

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf cf, daf xf

40ton.net DAF XF 460 Euro 6 SSC w teście długodystansowym, czyli awaryjność i zużycie paliwa po 235 tys. km

Zakup opisywanego pojazdu był następstwem testu dostępnego tutaj. Coraz częściej słychać głosy o spadającej jakości nowych ciężarówek. Wytyka im się awaryjność, niską trwałość, choć producenci ciągle chwalą się coraz lepszymi rozwiązaniami mającymi zapewnić niezawodność konstrukcji. Jak to właściwie jest? Zapraszam do zapoznania się z raportem eksploatacji „nowego” DAF-a. Ciągnik pochodzi z mojej własnej floty – MMJ Transport Solutions, a ponadto eksploatujemy go od nowości, więc o rzetelność poniższego tekstu nikt nie musi się martwić.

przejdź do artykułu » data: 08.03.2017

testowany model: DAF XF 460 Euro 6 SSC

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf xf

40ton.net Która ciężarówka Euro 5 ma najlepszą kabinę, czyli porównanie siedmiu używanych ciągników – OCENA

Biorąc pod uwagę normy czasu pracy, można sobie wyliczyć, że przeciętny kierowca ciężarówki spędza rocznie za kierownicą około 2 tys. godzin. W przeliczeniu oznacza to jakieś 80-90 dni, co zaś pozwala nam stwierdzić, że kierowca spędza za kółkiem jedną czwartą swojego codziennego życia. To natomiast prowadzi nas do wniosku chyba oczywistego – miejsce, w którym ktoś przesiedzi tak ogromną ilość czasu, naprawdę powinno być przyjazne użytkownikowi. A która ciężarówka z rynku wtórnego zaoferuje nam tę przyjazność na najwyższym poziomie?

przejdź do artykułu » data: 19.04.2016

testowany model: DAF XF105 Super Space Cab, Iveco Stralis Active Space, Renault Magnum 2008, MAN TGX XXL, Mercedes-Benz Actros MP3 Megaspace, Volvo FH Globetrotter XL, Scania serii R Topline

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf xf, daf xf używane, iveco, iveco stralis, iveco stralis używane, man, man tgx, man tgx używane, mercedes, mercedes actros, mercedes actros używane, renault, renault magnum, renault magnum używane, scania, scania r, scania r używane, volvo, volvo fh, volvo fh używane, używane

40ton.net DAF XF 460 Euro 6 Space Cab – test 40ton.net – nie tylko rozsądna, ale też po prostu „fajna” propozycja

Autorem poniższego tekstu jest mój stały tester „C+E”, Michał Jędrzejczyk – właściciel firmy transportowej, który regularnie sam zasiada za kierownicą. DAF, firma o niezwykle bogatej historii, od dawien dawna kojarzona jest jako producent ciężarówek do transportu długodystansowego. I słusznie. Wszak to właśnie model 2600, głównie dzięki bardzo wygodnej, przestronnej i przeszklonej kabinie, otrzymał miano „matki transportu międzynarodowego”.

przejdź do artykułu » data: 01.09.2015

testowany model: DAF XF 460 Euro 6 Space Cab

kategoria: samochody osobowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf xf

truckmania.pl DAF FT XF105.460

XF105.460 Euro-5 z kabiną Space Cab i ASTronikiem można okrzyknąć reprezentantem nowej generacji DAF-ów. Układ napędowy o wysokich parametrach użytkowych potrafi utrzymać stosunkowo wysoką prędkość jazdy, a mimo to zadowala się małą ilością paliwa.

przejdź do artykułu » data: 10.11.2006

testowany model: DAF FT XF105.460

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, daf, daf xf

truckmania.pl DAF XF low deck 95.430

Dwie poduszki na przedniej osi to znak rozpoznawczy nowoczesnych, niskopodwoziowych ciągników. W XF nie są one jednak głównym elementem resorującym. Z jednopiórowymi "parabolami" tworzą tzw. zawieszenie kombinowane - dostępne są również wersje tylko z resorami parabolicznymi. To popularne w Ameryce rozwiązanie charakteryzuje prostota i funkcjonalność.

przejdź do artykułu » data: 01.01.2006

testowany model: DAF XF low deck 95.430

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, daf, daf xf

truckmania.pl DAF XF Super Space Cab

W nasze ręce trafił najnowszy produkt DAF-a - XF z silnikiem o mocy 480 KM i największą kabiną Super Space Cab. Sprawdziliśmy, jak jeździ i jak się w nim mieszka. Już pierwszy kontakt wzrokowy z tym DAF-em dał nam podstawy, by sądzić, że jest to pojazd gwarantujący kierowcy komfort i wygodę podczas wykonywania ciężkiej, wielogodzinnej pracy....

przejdź do artykułu » data: 02.02.2005

testowany model: DAF XF Super Space Cab

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, daf, daf xf

truckmania.pl DAF 95XF

Zmiany w podzespołach podwozia sprawiły, że DAF 95XF dołączył do generacji współczesnych ciężarówek. Chyba już z myślą o Euro-5 przeprowadzono modyfikacje silnika zastosowanego w najnowszym modelu... Zmiany w podzespołach podwozia sprawiły, że DAF 95XF dołączył do generacji współczesnych ciężarówek. Chyba już z myślą o Euro-5 przeprowadzono modyfikacje silnika zastosowanego w najnowszym modelu.

przejdź do artykułu » data: 04.04.2003

testowany model: DAF 95XF

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, daf, daf xf