Wybrany serwis: exoticcars.pl

exoticcars.pl Test: Opel Astra 1.4 Turbo Elite

Piąta generacja Opla Astry jest bliska bezbłędności. Czy jest w stanie pokonać Volkswagena Golfa? Okazuje się, że cel jest naprawdę bliski. Dacie wiarę, że w tym roku przypada 25-lecie rozpoczęcia produkcji Opla Astry? Każda z generacji (prócz ostatniej, której wytwarzanie rozpoczęto w 2009 roku) była montowana przez minimum 10 lat i oczywiście sprzedane egzemplarze można liczyć w grubych milionach. Czym samochód przyciągnął do siebie tak wielką rzeszę ludzi?

przejdź do artykułu » data: 20.06.2016

testowany model: Opel Astra 1.4 Turbo Elite

kategoria: samochody osobowe serwis: exoticcars.pl
słowa kluczowe: opel, opel astra

exoticcars.pl Test: Skoda Superb Combi 2.0 TDI Laurin & Klement

Cena podstawowego Superba Combi oscyluje wokół 90 tys. złotych, ale nasz egzemplarz testowy skonfigurowano na dwukrotność tej sumy. Zatem co jest w stanie zaoferować najbogatszy Superb? Sprawdzamy to, jeżdżąc najnowszym flagowcem Skody ze znaczkiem Laurin & Klement.

przejdź do artykułu » data: 02.06.2016

testowany model: Skoda Superb Combi 2.0 TDI Laurin & Klement

kategoria: samochody osobowe serwis: exoticcars.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda superb

exoticcars.pl Test: SEAT Leon ST Cupra 280

To jedno z najszybszych przednionapędowych kombi świata, a 3/4 społeczeństwa nawet na niego nie zerknie. Incognito wciąż w modzie? Moda na ukrywanie tego, co ma się do zaoferowania obecna jest już od wielu dekad. Pamiętacie Audi RS4 B5? Uwagę nań zwróci raczej tylko ktoś, kto dojrzy szerokie “biodra” samochodu i kilka detali nieco odróżniających najmocniejsze kombi od wersji TDI. SEAT oferuje z kolei Leona Cupra ST, który w stonowanych barwach równie dzielnie radzi sobie z cichociemnym przemykaniem po mieście.

przejdź do artykułu » data: 28.05.2016

testowany model: SEAT Leon ST Cupra 280

kategoria: samochody osobowe serwis: exoticcars.pl
słowa kluczowe: seat, seat leon

exoticcars.pl Test: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDi

508 RHX od jakiegoś czasu nie jest już hybrydą. Co nowego wnosi więc do gamy Peugeota? Modę na podniesione i uterenowione kombi zapoczątkowało Audi ze swoim A6 Allroad (to już niemal dwie dekady temu!). Po latach, do tego pomysłu zaczęli dojrzewać też inni producenci. W teorii to świetna myśl – nie rezygnujesz z przestrzeni i względnie tradycyjnego nadwozia, a zyskujesz kilka dodatkowych centymetrów prześwitu, kilka “terenowych” detali nadwozia i (najczęściej) napęd obu osi.

przejdź do artykułu » data: 09.05.2016

testowany model: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDi

kategoria: samochody osobowe serwis: exoticcars.pl
słowa kluczowe: peugeot, peugeot 508

exoticcars.pl Test: Citroen Berlingo Multispace 1.6 HDi XTR

Od lat niemal niezmienny, wciąż funkcjonalny do skraju skali, a przy tym zdaje się totalnie nie starzeć. Przepis na długowieczność? Koncern PSA coś o tym wie. W Citroenie Berlingo jest tyle egzotyczności, co charyzmy u Jarka Kaczyńskiego. Warto docenić jednak dekady obecności na rynku (mowa o aucie) i tę wielozadaniowość ubraną w teoretycznie banalne odzienie, ale niosące za sobą jakże wiele możliwości. Poza tym, czy Berlingo (lub bliźniaczy Partner) się zestarzały?

przejdź do artykułu » data: 04.05.2016

testowany model: Citroen Berlingo Multispace 1.6 HDi XTR

kategoria: samochody osobowe serwis: exoticcars.pl
słowa kluczowe: citroen, citroen berlingo

exoticcars.pl Test: Mazda MX-5 2.0 Skyactiv-G

Jeszcze bardziej zadziorna i charakterna, a przy tym… mniejsza. To wbrew panującym standardom, ale może w tym szaleństwie jest metoda? Sprawdźmy. Ćwierć wieku to dość czasu, by nauczyć się rozgryzać trendy panujące w danym segmencie, a może nawet samemu zacząć je narzucać. Mazda ze swoim MX-5 to kanon… wielu istotnych cech w motoryzacji. 25 lat rynkowej obecności pokazało, że Mazda pomimo wielu wad jest samochodem bezbłędnym – w swej prostocie, “upartości”, radości życia i metce unisex.

przejdź do artykułu » data: 22.04.2016

testowany model: Mazda MX-5 2.0 Skyactiv-G

kategoria: samochody osobowe serwis: exoticcars.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda mx-5