Wybrane słowo kluczowe: ford focus

projectautomotive.pl Ford Focus ST 2.3 EcoBoost 280 KM – test

Rywalizacja w grupie kompaktowych hot hatchy chyba jeszcze nigdy nie była tak zacięta. Począwszy od Golfa GTI, przez Leona Cuprę i Golfa R, ostrzejsze Renault Megane R.S. i Hondę Civic Type R, aż po zupełnych kosmitów z napędami na cztery koła – Audi RS 3 i Mercedesa-AMG A45. Nie zapominajmy też o Hyundaiu i30 N, który kilkanaście miesięcy temu dołączył do stawki w naprawdę dobrym stylu.

przejdź do artykułu » data: 26.08.2020

testowany model: Ford Focus ST 2.3 EcoBoost 280 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: projectautomotive.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus

pablosgarage.pl Ford Focus ST – Poprawny do bólu, ale nie wybitny. Czy to właściwa recepta na hot hatch’a?

Do czasu tego testu moja przygoda ze sportowymi modelami Forda ograniczała się do poprzedniej generacji Focusa RS, poprzedniego Mustanga GT w wersji cabrio i najnowszej Fiesty ST, z którą miałem przyjemność rok temu. Warto wspomnieć, że przez ponad rok byłem posiadaczem Mondeo ST220 z 3-litrową wolnossącą jednostką V6. Zatem okazuje się, że jakieś doświadczenie w Fordzie za kierownicą mam. O ile wszystkie modele wyróżniały się bardzo dobrym prowadzeniem i zawieszeniem, o tyle Mustanga do tej grupy nie mogę zaliczyć. Powiedzmy, że był trochę z innego świata.

przejdź do artykułu » data: 28.07.2020

testowany model: Ford Focus ST

kategoria: samochody osobowe serwis: pablosgarage.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus

moto-przestrzen.pl Ford Focus ST 2.3 EcoBoost

Jeśli dział sportowy Ford Performance bierze się za stworzenie jakiegoś samochodu to możecie być pewni, że efekt będzie znakomity. Focus ST to samochód oferujący znakomite osiągi, ale jednocześnie samochód, który wciąż pozostaje bardzo praktycznym hatchbackiem. Wbrew powszechnej modzie na downsizing, pod maskę Forda Focusa ST trafił silnik 2.3 EcoBoost co oznacza, że to najmocniejsza jednostka napędowa jaka kiedykolwiek trafiła do Focusa ST.

przejdź do artykułu » data: 02.07.2020

testowany model: Ford Focus ST 2.3 EcoBoost

kategoria: samochody osobowe serwis: moto-przestrzen.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus

test.auto.pl [TEST] Ford Focus ST 2.0 EcoBlue 190 KM

Ford jest marką, która od lat oferuje w swojej gamie auta o sportowym charakterze. Nawet w dzisiejszych, trudnych czasach Ford tworzy auta, w których zawiera swoje sportowe dziedzictwo. Nasz Focus został stworzony przez dział Ford Performance i…Niby Focus ST to hot hatch, a jednak nasz jest kombi. Niby jest sportowy, a pod maską drzemie Diesel. Takie połączenie nie wydaje się być dobrym, a przynajmniej ciekawym połączeniem. Nic bardziej mylnego. Bynajmniej nie jest to pierwszy ST Diesel w historii Forda.

przejdź do artykułu » data: 09.06.2020

testowany model: Ford Focus ST 2.0 EcoBlue 190 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: test.auto.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus

autotesty.com.pl TEST - Ford Focus ST 2,3 Ecoboost 280 KM

Do naszej redakcji wjechał z wielkim hukiem Ford Focus ST z turbodoładowanym silnikiem benzynowym Ecoboost o pojemności 2,3 litra i mocy 280KM zestrojonym przez zawodników z drużyny Ford Performance. Typowa zabawka dla dużych chłopców. Auto dostarcza wiele pozytywnych wrażeń z jazdy kierowcy szczególnie w momentach, kiedy droga zaczyna się robić „krzywa”. Dzięki adaptacyjnym amortyzatorom dosłownie klei się drogi przy wysokich prędkościach jak również, pozwala na komfortową jazdę na co dzień.

przejdź do artykułu » data: 09.06.2020

testowany model: Ford Focus ST 2,3 Ecoboost 280 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: autotesty.com.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus

mototrendy.pl Ford Focus Kombi Titanium 1,5 EcoBoost 182 KM MT6 – Rodzinne rozwiązanie

Jak ten czas leci. Zdaje mi się, że nie tak dawno ekscytowałem się I generacją Forda Focusa. Aż tu nagle wtem następca Escorta skończył 22 lata. W takim wieku fircykiem być nie wypada. IV generacja, która miała wielkie entree w 2018 roku pozbyła się wad wieku płochego a nabyła zalet godnych dojrzałości. Krótko mówiąc, Focus IV generacji jest ładny. Nawet ładny bardzo!

przejdź do artykułu » data: 28.05.2020

testowany model: Ford Focus Kombi Titanium 1,5 EcoBoost 182 KM MT6

kategoria: samochody osobowe serwis: mototrendy.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus

premiummoto.pl Nowy Ford Focus ST – test i opinia | W pytaniach i odpowiedziach

Już w momencie premiery Ford Focus ST został uznany za bardzo mocnego kandydata do tytułu najlepszego przednionapędowego hothatcha na rynku. A to poważny tytuł. Poważniejszy niż „Człowiek roku” magazynu „Time”. Wziąłem więc nowego Focusa ST w obroty, aby sprawdzić, czy faktycznie zasługuje na miano „najlepszego”, szczegółowo Ci o nim opowiedzieć i porównać z konkurentami od Hyundaia i Renault.

przejdź do artykułu » data: 14.04.2020

testowany model: Ford Focus ST

kategoria: samochody osobowe serwis: premiummoto.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus

superauto24.se.pl Ma przedni napęd, ale i tak lata bokiem. Ford Focus ST 2.3 EcoBoost 280 KM 6MT - TEST, OPINIA, WIDEO

Jeśli szukasz hot-hatcha doskonałego, to możesz sobie odpuścić. Taki nie istnieje. Ta klasa samochodów, w której większość stanowią świetne i przemyślane auta rozpieściła mnie do tego stopnia, że znalazłem kilka wad nawet w tak fantastycznym modelu, jakim jest Ford Focus ST. Nie zmienia to faktu, że chyba wiem, do salonu której marki wybrałbym się, gdybym musiał kupić przednionapędowego hot-hatcha.

przejdź do artykułu » data: 02.03.2020

testowany model: Ford Focus ST 2.3 EcoBoost 280 KM 6MT

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus