Wybrane słowo kluczowe: kia niro

tomekswiatek.pl #TEST | Kia Niro

Elektryfikacja w motoryzacji jest nieunikniona – prędzej czy później, zmuszeni będziemy przesiąść się do samochodów elektrycznych. Zanim jednak to się stanie, producenci przyzwyczają zarówno siebie, jak i nas do nowego rozdziału w historii motoryzacji tworząc samochody o napędzie hybrydowym.

przejdź do artykułu » data: 07.12.2017

testowany model: Kia Niro

kategoria: samochody osobowe serwis: tomekswiatek.pl
słowa kluczowe: kia, kia niro

autoblog24.pl KIA NIRO XL 1.6 GDI HYBRID. HYBRYDA IDĄCA WŁASNĄ DROGĄ – TEST

Hybrydy mimo tego, że wciąż są pewnym stanem przejściowym pomiędzy samochodami spalinowymi, a tymi w pełni elektrycznymi zyskują na popularności. Widzą to kolejni producenci, wkraczając na to mocno okopane przez koncern Toyoty terytorium. Jednym z młodych graczy w stawce jest KIA, wraz ze swoim modelem Niro. Spędzając z nią 7 dni i przejeżdżając ponad 1000 kilometrów miałem okazję przekonać się z jakim impetem Koreańczycy wkroczyli do hybrydowego świata.

przejdź do artykułu » data: 08.08.2017

testowany model: KIA NIRO XL 1.6 GDI HYBRID

kategoria: samochody osobowe serwis: autoblog24.pl
słowa kluczowe: kia, kia niro

superauto24.se.pl TEST Kia Niro hybrid 1.6 GDI 141 KM 6DCT L: czas na Koreę

Jeszcze parę lat temu mało kogo było stać na hybrydę, a obecnie dzięki galopującemu rozwojowi tej technologii i obniżanym kosztom produkcji, poprzeczka cenowa wyraźnie przesuwa się w dół. Na kombinacje łączące "spalinówki" z motorami elektrycznymi wzrasta popyt, a co za tym idzie rośnie też konkurencyjność. Co robią więc producenci aut? Wyciągają wnioski z sukcesów oraz porażek rywali. Taką konkluzją przekutą w gotowy projekt jest niskoemisyjna Kia Niro, sprytnie wpasowana w klasę crossoverów.

przejdź do artykułu » data: 17.01.2017

testowany model: Kia Niro hybrid 1.6 GDI 141 KM 6DCT L

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: kia, kia niro

moto.wp.pl Kia Niro: mistrz niskiego spalania

To pierwszy w historii koreańskiego koncernu hybrydowy crossover. Nie naładujemy go z gniazdka, ale dzięki akumulatorom na prądzie przejedziemy ok. dwóch kilometrów. Wynik może niezbyt zachwycający, ale średnie zużycie paliwa już tak. Niro podczas jazd testowych z dwoma pasażerami na pokładzie zużyło zaledwie 3,5 litra na 100 km.

przejdź do artykułu » data: 17.07.2016

testowany model: Kia Niro

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.wp.pl
słowa kluczowe: kia, kia niro

moto.onet.pl Kia Niro: koreański bat na japońskie hybrydy (pierwsza jazda)

Koreańczycy coraz śmielej poczynają sobie na europejskim rynku motoryzacyjnym. Dowodem tego niech będzie chociażby Niro. To pierwszy na świecie crossover, który powstał tylko i wyłącznie po to, żeby być hybrydą. Co więcej, auto ma stanowić cenową alternatywę m.in. dla Toyoty Auris HSD, a to może oznaczać zaciętą wojnę z japońskim konkurentem. Sprawdźcie, jakie są nasze pierwsze wrażenia z jazdy Kią Niro.

przejdź do artykułu » data: 17.07.2016

testowany model: Kia Niro

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.onet.pl
słowa kluczowe: kia, kia niro