Wybrane słowo kluczowe: łada

motoforum.pl Ewolucja rewolucji

Tak jak w świecie zwierząt istnieją „żywe skamieliny”, czyli gatunki, które oparły się biegowi ewolucji, tak w świecie motoryzacji zdarzają się samochody produkowane od wielu lat w niezmienionej formie. Zagadką w obu przypadkach pozostaje, czy ich trwanie wynika z doskonałości, osiągnięcia szczytu rozwoju, czy z faktu, że ktoś lub coś o nich zapomniało.

przejdź do artykułu » data: 08.07.2005

testowany model: Łada Niva 1.7i podst.

kategoria: samochody osobowe serwis: motoforum.pl
słowa kluczowe: terenowy, łada, łada niva

motoforum.pl Maszina wriemeni

Ciągle rosnąca popularność samochodów terenowych i SUV-ów (często udających pojazdy terenowe) wymusza na producentach poszukiwanie nowych rozwiązań, nierzadko prowadzących do katastrofy, albowiem szalenie trudno jest połączyć własności terenowe z wygodą użytkowania.

przejdź do artykułu » data: 02.02.2005

testowany model: Łada Niva 1.7i

kategoria: samochody osobowe serwis: motoforum.pl
słowa kluczowe: terenowy, łada, łada niva

admoto.pl Powiew ze Wschodu

Kia Rio to nowy, kompaktowy hit z Korei, wykorzystujący technologię Mazdy 323. Dostępny jest jako 5-drzwiowy hatchback lub liftback, z dwiema jednostkami napędowymi 1.3 12V i 1.5 16V. Jest na tyle atrakcyjny cenowo, że postanowiliśmy porównać go w teście redakcyjnym z Ładą 110, zasilaną motorem 1.5 wykonanym w technice 8-zaworowej.

przejdź do artykułu » data: 08.01.2002

testowany model: Kia Rio 1.5, Łada 110 1.5

kategoria: samochody osobowe serwis: admoto.pl
słowa kluczowe: kia, kia rio, łada, łada 110

admoto.pl Żywioł na bezdrożach

Przez lata polski rynek samochodów terenowych opierał się na dwóch modelach - UAZ-ie i Ładzie Nivie. Były to głównie samochody służbowe - leśników, energetyków, czy też stróżów porządku. Auta te były cenione za trwałość i zdolność pokonywania przeszkód terenowych. Obecnie rynek terenówek jest dostatecznie nasycony, jednak w większości są to samochody bardzo drogie. W grupie tanich aut w dalszym ciągu przoduje Łada Niva.

przejdź do artykułu » data: 19.11.1999

testowany model: Łada Niva 1.7

kategoria: samochody osobowe serwis: admoto.pl
słowa kluczowe: terenowy, łada, łada niva

admoto.pl Nowy konkurent

Rosyjska marka Lada jest w Polsce doskonale znana. Zasługa w tym takich modeli, jak Lada 1500 i 1500 S (później znanych jako 2105 i 2107), a przede wszystkim Samary. Jednak pomimo wielu swoich walorów Samara jest już autem przestarzałym. Od prawie dwóch lat Lada produkuje zupełnie nowe modele - sedan 110 i kombi 111.

przejdź do artykułu » data: 03.08.1999

testowany model: Łada 111

kategoria: samochody osobowe serwis: admoto.pl
słowa kluczowe: łada, łada 111

motofakty.pl Kia Pride 1,3 (64 KM) kontra Samara 1,5 (70 KM)

Przy zakupie samochodu bardzo istotnym elementem jest jego cena. Wciąż istnieje spory popyt na auta najtańsze. Dysponując sumą do 25 000 złotych możemy np. nabyć pojazdy, które stanęły naprzeciw siebie w dzisiejszym teście porównawczym. Są to łada samara oraz kia pride. W wersji pięciodrzwiowej oferowane są za taką samą sumę - 24 900 zł.

przejdź do artykułu » data: 18.02.1999

testowany model: Kia Pride 1.3, Łada Samara 1.5

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: kia, kia pride, łada, łada samara