Wybrany serwis: menworld.pl

menworld.pl BMW 330E XDRIVE TOURING: MISTRZ GRY POZORÓW [TEST]

Są auta, których mam dość po kilku dniach. Są takie, które po tygodniu oddaję z lekkim żalem, ale i satysfakcją, że udało mi się je solidnie sprawdzić. Istnieją również i takie, które oddaję po kilku dniach z wrażeniem, że pokonałem raptem kilka kilometrów i nie zdążyłem sprawdzić niczego. Takie było BMW 330e xDrive Touring z pakietem M. Całkowity misz masz? Nie do końca.

przejdź do artykułu » data: 02.12.2020

testowany model: BMW 330E XDRIVE TOURING

kategoria: samochody osobowe serwis: menworld.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw seria 3

menworld.pl AUDI A3 LIMOUSINE 1.5 TSI 150 KM: BY MIERZYĆ WYŻEJ! [TEST]

Wszyscy znamy trojaczki w Grupy VW: Golfa, Octavię i Leona. No ale czemu trojaczki? Przecież do rodzeństwa należy także Audi A3, które zbudowane jest na tej samej platformie MQB, należy do tego samego segmentu i ma te same układy napędowe. Sęk w tym, że Audi A3 jest jak najmądrzejszy i najbardziej utalentowany z rodzeństwa – nikt go nie lubi i nie zaprasza na święta.

przejdź do artykułu » data: 02.12.2020

testowany model: AUDI A3 LIMOUSINE 1.5 TSI 150 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: menworld.pl
słowa kluczowe: audi, audi a3

menworld.pl JEEP RENEGADE 1.3 GSE LIMITED – MIEJSKI DZIKUS

Wypowiadając słowo “Dżip” bardzo często mamy na myśli SUV-a z terenową aparycją. Jest to tak popularne określenie, że pada częściej, niż poprawne “terenówka”. Wszystko za sprawą renomy jaką może pochwalić się marka Jeep tworząca od lat samochody na trudne, bezdrożne tereny. Tym razem do testów przyjechał Jeep Renegade 1.3, najmniejszy z rodziny Jeep’owskiej. Zapraszam do zapoznania się z moimi odczuciami po kilkudniowej jeździe.

przejdź do artykułu » data: 02.12.2020

testowany model: JEEP RENEGADE 1.3 GSE LIMITED

kategoria: samochody osobowe serwis: menworld.pl
słowa kluczowe: jeep, jeep renegade

menworld.pl VITO TOURER 116 CDI – VAN, W KTÓRYM MOŻNA SIĘ ZAKOCHAĆ

W ostatnim miesiącu zawitał do naszej redakcji dobrze wszystkim znany i cieszący się renomą niezawodnego busa – Mercedes-Benz Vito Tourer 116 CDI. Miałem przyjemność zasiąść osobiście za sterami tego auta i testować go przez siedem dni na polskich drogach.

przejdź do artykułu » data: 23.11.2020

testowany model: VITO TOURER 116 CDI

kategoria: samochody osobowe serwis: menworld.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes vito

menworld.pl TEST VOLKSWAGEN GRAND CALIFORNIA – WAKACJE W KAMPERZE

Dziwne mamy czasy. Bardzo dziwne. Pandemia nie pozwala nam na komfortowy wypoczynek w hotelach. Dlatego też wiele osób zdecydowało się wykorzystać pojazdy typu kamper, który jest chyba dziś najbezpieczniejszym miejscem na nocleg poza domem. Ale czy wakacje w kamperze będą przyjemne? Volkswagen Grand California to jeden z takich pojazdów. Wybrałem się nim ze znajomymi na spontaniczną podróż w nieznane.

przejdź do artykułu » data: 26.10.2020

testowany model: VOLKSWAGEN GRAND CALIFORNIA

kategoria: samochody osobowe serwis: menworld.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen grand california

menworld.pl JEEP WRANGLER RUBICON JL – ILOŚĆ DŻIPA W DŻIPIE

To całkiem zabawne, a może i nudne, ale… Myślisz – buty sportowe, mówisz – adidasy. Myślisz – terenówka, mówisz – dżip. Amerykańska marka bardzo mocno kojarzona jest z właściwościami terenowymi. Jeździłem trzecią generacją. Słuchałem country i czułem wręcz amerykańską motoryzację. Czwarta generacja, która pojawiła się w 2017 roku przyniosła sporo zmian. Głównie pod kątem nowych technologii. Dlatego też sprawdzam ile dżipa w dżipie posiada Jeep Wrangler Rubicon JL.

przejdź do artykułu » data: 25.09.2020

testowany model: JEEP WRANGLER RUBICON JL

kategoria: samochody osobowe serwis: menworld.pl
słowa kluczowe: jeep, jeep wrangler

menworld.pl HYUNDAI SANTA FE – SUV O KTÓRYM ZAPOMNIANO [TEST]

Wraz ze zbliżającą się premierą odświeżonego Santa Fe, postanowiłem wsiąść jeszcze do aktualnego modelu i przekonać się na własnej skórze jak sprawuje się na polskich drogach. Co po niektórzy już zdążyli zapomnieć o istnieniu tego modelu, ponieważ ciężko znaleźć go na ulicach naszych miast. Mi osobiście udało się go napotkać może dwa lub trzy razy w przeciągu ostatnich miesięcy. Czym może być to spowodowane? Kiepskim wykonaniem? Zbyt wysoką ceną? A może słabą dostępnością na polskim rynku? Sprawdźmy jaki jest w rzeczywistości Hyundai Santa Fe.

przejdź do artykułu » data: 04.09.2020

testowany model: HYUNDAI SANTA FE

kategoria: samochody osobowe serwis: menworld.pl
słowa kluczowe: hyundai, hyundai santa fe

menworld.pl FORD MUSTANG 5.0 V8 – LEGENDARNY, NIETUZINKOWY, ZASKAKUJĄCY

Głównego bohatera tego testu nie trzeba nikomu przedstawiać. Legendarny, nietuzinkowy, zaskakujący. Te trzy przymiotniki idealnie opisują to auto. Krótki romans i moje prywatne spełnienie marzeń o przejechaniu się tą „bestią”. Czy zrobił na mnie wrażenie? Oto Ford Mustang 5.0 V8. Zapraszam na mój test.

przejdź do artykułu » data: 26.08.2020

testowany model: FORD MUSTANG 5.0 V8

kategoria: samochody osobowe serwis: menworld.pl
słowa kluczowe: ford, ford mustang

menworld.pl PIERWSZA JAZDA BMW 545E: GDY NIE MOŻESZ SIĘ ZDECYDOWAĆ!

Gdy dostajesz propozycję przejechania się jeszcze prototypowym modelem BMW 545e, jako jeden z pierwszych dziennikarzy w Polsce, wszystkie plany chowasz do szuflady. Bez znaczenia, czy akurat tego dnia masz zaplanowany urlop, wizytę u komornika, czy też termin gastrologa swojej teściowej. Po prostu pakujesz walizkę i lecisz do Monachium.

przejdź do artykułu » data: 15.08.2020

testowany model: BMW 545E

kategoria: samochody osobowe serwis: menworld.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw seria 5