Wybrane słowo kluczowe: mercedes klasa g

wyborkierowcow.pl Mercedes G 500 – TEST

To auto jest jak dinozaur z filmu „Park jurajski”. Nowy Mercedes G 500 dobrze odnajduje się we współczesności, ale należy do starego świata. Narodził się dzięki trwającej od 1972 r. współpracy pomiędzy firmami Daimler-Benz AG i Steyr-Daimler-Puch. 7 lat później ujrzał światło dzienne i do dzisiaj pozostaje najdłużej wytwarzaną serią modelową z gwiazdą na masce. Poprzedniego lata doczekał się „dopiero” 300-tysięcznego egzemplarza, natomiast w tym roku klasa G – bo o niej mowa – przeszła bodajże największą metamorfozę w swojej historii.

przejdź do artykułu » data: 17.01.2019

testowany model: Mercedes G 500

kategoria: samochody osobowe serwis: wyborkierowcow.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes klasa g

autogaleria.pl Mercedes G500 | TEST: LeGenda

Jeden z najsłynniejszych samochodów i najbardziej ikonicznych kształtów w historii motoryzacji. Cudownie bezsensowny i absolutnie genialny. Mercedes klasy G – po prostu. Klasa G, „Gelenda”, G-Wagen, a dla wielu po prostu „ten terenowy Mercedes”. Nawet osoby, dla których motoryzacja nie jest pasją, są w stanie rozpoznać ten model. I w większości przypadków, reakcje na niego są pozytywne. Przez kilka dni testu niemal nie słyszałem negatywnych opinii dotyczących klasy G. To jeden z ważniejszych modeli w historii marki – od tego roku dostępny jest w nowej wersji.

przejdź do artykułu » data: 30.10.2018

testowany model: Mercedes G500

kategoria: samochody osobowe serwis: autogaleria.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes klasa g

superauto24.se.pl Mercedes-Benz Klasy G - był wojskowy, stał się luksusowy

Duże kanciaste Mercedesy z literką "G" w nazwie od blisko 40 lat uchodzą za najlepsze na świecie osobowe maszyny o terenowych właściwościach. Auta z potężną gwiazdą na grillu, wyglądające jak jeżdżące kontenery, są potwornie wytrzymałe, potrafią być zatrważająco szybkie i wzbudzają olbrzymi podziw wszędzie gdzie się pojawią.

przejdź do artykułu » data: 07.06.2017

testowany model: Mercedes-Benz Klasy G

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes klasa g

moto.wp.pl Mercedes G350 d: cywilny pancernik

Klasa G swoje korzenie ma w wojsku, dla którego została wstępnie opracowana na początku lat 70. Po uruchomieniu produkcji okazało się, że także ludność cywilna wyraża swe zainteresowanie typowo terenowym i niezbyt urodziwym Mercedesem. Przez blisko cztery dekady obecności na rynku, niemiecki offroader przechodził jedynie kosmetyczne liftingi karoserii i gruntowne modernizacje układu jezdnego i jednostek napędowych. Za równowartość podstawowej wersji kupimy kawalerkę w centrum Warszawy, ale nie sprawi ona na pewno tyle radości, ile kontakt z tym wszędołazem na co dzień.

przejdź do artykułu » data: 31.07.2015

testowany model: Mercedes G350 d

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.wp.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes klasa g

motocaina.pl Test Mercedes G500 - rzeki przepłynąłem, góry pokonałem…

Jest jak George Clooney, dla którego czas zatrzymał się w miejscu. Lata biegną, a uroda zdaje się drwić z procesu starzenia. W dniu ślubu aktora na Ziemi dało się słyszeć miliony pękających serc. Na szczęście drogie Panie jest jeszcze drugi George Clooney: wolny i do wzięcia. Mercedes klasy G - czy warto dać się uwieść?

przejdź do artykułu » data: 01.01.2015

testowany model: Mercedes G500

kategoria: samochody osobowe serwis: motocaina.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes klasa g

motoryzacja.interia.pl Mercedes klasy G. Ostatni Mohikanin!

Na miano samochodu kultowego nie jest łatwo zasłużyć. Co więcej, nie ma sprawdzonej recepty. Nie wystarczy mocny silnik i dobre właściwości jezdne, nie wystarczy niewielka, limitowana produkcja. Wprost przeciwnie, czasem miano pojazdu kultowego zdobywają pojazdy, które produkowane są - przeważnie z niewielkimi zmianami - przez dziesięciolecia.

przejdź do artykułu » data: 20.09.2014

testowany model: Mercedes klasy G

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacja.interia.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes klasa g