Wybrane słowo kluczowe: minivan

autogaleria.pl Ford C-MAX 2.0 TDCi PowerShift Platinium X

Minivany to kategoria aut, przeciwko którym naprawdę trudno znaleźć racjonalne argumenty. Są nie tylko znacznie praktyczniejsze od wszystkich hatchbacków, sedanów i kombi razem wziętych, często nie ustępują im też pod względem osiągów i własności jezdnych. Taki właśnie jest testowany Ford C-MAX.

przejdź do artykułu » data: 06.01.2009

testowany model: Ford C-MAX 2.0 TDCi PowerShift Platinium X

kategoria: samochody osobowe serwis: autogaleria.pl
słowa kluczowe: ford, ford c-max, minivan

autogaleria.pl Opel Meriva OPC 1.6 Turbo

Zwą je mikrovanami. Z uwagi na małe gabaryty świetnie sprawdzają się w mieście. Dzięki wysokiemu nadwoziu są wyjątkowo przestronne w środku, co doceniają rodziny z dziećmi. Pod ich maskami pracują z reguły ekonomiczne silniki. Z reguły, bo trafiają się jeszcze wyjątki, takie jak Opel Meriva OPC.

przejdź do artykułu » data: 27.10.2008

testowany model: Opel Meriva OPC 1.6 Turbo

kategoria: samochody osobowe serwis: autogaleria.pl
słowa kluczowe: minivan, opel, opel meriva

auto-motor-i-sport.pl Touran, Zafira, C-Max i Mazda 5 – Kompaktowy jak van

Wiosnę 2008 roku witają na rynku gruntownie odświeżone wersje Opla Zafiry i Mazdy 5. Czy odbiorą klientów odnowionym pod koniec 2007 roku konkurentom - Fordowi C-Maxowi i Volkswagenowi Touranowi? Korzenie tego zjawiska tkwią w amerykańskim gruncie. Tam dążenie do zwiększenia przestrzeni życiowej na kołach zaowocowało onegdaj skonstruowaniem takich aut jak Pontiac Trans Sport czy Chrysler Voyager.

przejdź do artykułu » data: 16.06.2008

testowany model: Volkswagen Touran 2.0 TDI Trendline, Opel Zafira 1.7 CDTi Cosmo, Ford C-Max 2.0 TDCi Titanium, Mazda 5 2.0 MZR-CD Top

kategoria: samochody osobowe serwis: auto-motor-i-sport.pl
słowa kluczowe: ford, ford c-max, mazda, mazda 5, minivan, opel, opel zafira, volkswagen, volkswagen touran

autowizja.pl Z oknem na świat

Przez kilka dni mieliśmy okazję jeździć minivanem Forda - C-MAXem z silnikiem diesla. Co może zaoferować przeciętnemu kierowcy i jego rodzinie? Czy jest konkurencyjny w swoim segmencie rynkowym? Postaramy się wskazać wady i zalety tego auta wszystkim zainteresowanym, a niezainteresowanych spróbujemy zainteresować, gdyż jest to ciekawa propozycja, godna rozważenia przez potencjalnych nabywców.

przejdź do artykułu » data: 26.05.2008

testowany model: Ford C-MAX 1.8 TDCi 115 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: autowizja.pl
słowa kluczowe: ford, ford c-max, minivan

motofakty.pl Nissan Note kontra Renault Grand Modus

Renault i Nissan ściśle ze sobą współpracują, ale i konkurują mając w gamie samochody z tych samych segmentów. Który z miejskich minivanów jest lepszy - Note, czy Grand Modus? Grand Modus i Note bazują na tej samej płycie podłogowej, opracowanej przez francusko-japoński zespół inżynierów. W gamie Renault stanowi ona podwozie dla Clio III, Modusa i jego wersji wydłużonej – Grand.

przejdź do artykułu » data: 12.05.2008

testowany model: Nissan Note 1.5 86 KM, Renault Grand Modus 1.5 86 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: minivan, nissan, nissan note, renault, renault grand modus

auto-motor-i-sport.pl Toyota Corolla Verso - Ze sternikiem

Miały zachwycać pasażerów liczbą miejsc, przestrzenią, funkcjonalnością. Teraz konstruktorzy minivanów pomyśleli także o kierowcy. Test Toyoty Corolli Verso. Po pierwsze, nie wygląda jak autobus. Jest co prawda znacznie dłuższa i szersza od poprzedniczki, ale wyższa tylko o 1 cm. Efekt? Wygląda bardziej proporcjonalnie i - dzięki sprytnym zabiegom stylistycznym - nie straszy swoim wzrostem. Po drugie, w czasie jazdy nie zachowuje się jak autobus.

przejdź do artykułu » data: 11.05.2008

testowany model: Toyota Corolla Verso 1.8 129 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: auto-motor-i-sport.pl
słowa kluczowe: minivan, toyota, toyota corolla verso

autotesty.com.pl Citroen C4 Picasso 2.0HDI 138KM MCP Exclusive

Citroen doskonale radzi sobie z konstruowaniem wygodnych, rodzinnych minivanów. Kilka lat temu powstała Xsara Picasso. Stworzono ją na bazie Xsary. Wszyscy wtedy wpadli w zachwyt - auto było bardzo nowatorskie (to normalne u Citroena), a przy tym ładne i praktyczne. Za sprawą designu, Xsara Picasso zaskarbiła sobie serca wielu ludzi, którzy szukali rodzinnego vana. Bo miło jest, gdy auto jest praktyczne, a przy okazji ładne.

przejdź do artykułu » data: 24.02.2008

testowany model: Citroen C4 Picasso 2.0HDI 138KM MCP Exclusive

kategoria: samochody osobowe serwis: autotesty.com.pl
słowa kluczowe: citroen, citroen c4 picasso, minivan

auto-motor-i-sport.pl Kia Carens kontra Citroën Xsara Picasso

W porównaniu z Kią Carens, wciąż najpopularniejszy na naszym rynku minivan - Citroën Xsara Picasso - to oldtimer. Logiczne więc, że pod względem zagospodarowania wnętrza Citroën i Kia prezentują rozwiązania z różnych epok, chociaż wymiarami nie róż- nią się zdecydowanie. Kia wygrywa z Citroënem dłuższym nadwoziem, które na podobnej powierzchni umożliwia ulokowanie nawet siedmiu osób. Minivan Citroëna oferuje za to więcej miejsca w ogromnym, pakownym bagażniku.

przejdź do artykułu » data: 22.02.2008

testowany model: Kia Carens 2.0 CRDi, Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi

kategoria: samochody osobowe serwis: auto-motor-i-sport.pl
słowa kluczowe: citroen, citroen xsara picasso, kia, kia carens, minivan