Wybrany serwis: moto.pl

moto.pl Range Rover Velar - testujemy pierwszą edycję z mocnym dieslem

Potrafi kosztować nawet pół miliona złotych, a i tak będzie jednym z bestsellerów Land Rovera. I to mimo kilku dość znaczących wad. Bez dwóch zdań Range Rover Velar jest nie tylko najładniejszym autem w gamie Land Rovera, ale i najładniejszym SUV-em w swojej klasie. Wygląda koncepcyjnie.

przejdź do artykułu » data: 01.08.2017

testowany model: Range Rover Velar

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.pl
słowa kluczowe: land rover, land rover range rover velar

moto.pl Citroen C4 Picasso | Test | Minivan w świecie SUV-ów

W ubiegłym roku Citroen C4 Picasso przeszedł facelifting. Z zewnątrz auto zmieniło się niewiele. I dobrze, bo kompaktowy minivan wciąż wygląda bardzo nowocześnie. Znacznie więcej zmieniło się we wnętrzu. Citroen wyposażył C4 Picasso w nowoczesne systemy bezpieczeństwa wspierające kierowcę. Czy francuski minivan jest dobrą alternatywą dla SUV-ów? Sprawdziliśmy to. Zobacz test video i poznaj naszą opinię o nowym C4 Picasso.

przejdź do artykułu » data: 28.06.2017

testowany model: Citroen C4 Picasso

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.pl
słowa kluczowe: citroen, citroen c4 picasso

moto.pl Skoda Octavia RS 245 | Test | Warto dopłacać

Od zwykłej RS-ki różni się nieznacznie. Pozornie. Swoją wyższość pokazuje na torze. Pod Rzymem sprawdziliśmy, jak jeździ najmocniejsza Octavia w historii. Trochę tu bałaganu, więc pędzę z wyjaśnieniem. Przedliftingowa Skoda Octavia RS miała pod maską 2-litrowy silnik TSI o mocy 220 KM (była też wersja z dieslem). Wówczas najmocniejszą odmianą była wersja RS 230. Nazwa informowała o mocy. Nie inaczej jest tym razem. 245 to liczba koni pracujących pod maską najmocniejszej Octavii w historii. 230 KM ma zwykły RS po faceliftingu.

przejdź do artykułu » data: 20.06.2017

testowany model: Skoda Octavia RS 245

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda octavia

moto.pl Opel Crossland X | Pierwsza jazda | Lepsza droga

Opel nie chce tego otwarcie przyznać, ale Crossland X zastępuje w ofercie Merivę. I choć jest crossoverem, to z zadań minivana wywiązuje się na mocną piątkę. W Stanach Zjednoczonych po Hondę Odyssey i Chryslera Pacyfica ustawiają się długie kolejki, ale w Europie minivany i vany nie maja łatwego życia. Kryzys tożsamości aut tego typu widać najlepiej po nowym Sceniku, który stanął w przedziwnym rozkroku pomiędzy praktycznym vanem a modnym crossoverem. Renault chciało tym ruchem wyznaczyć nową drogę dla całego segmentu.

przejdź do artykułu » data: 17.05.2017

testowany model: Opel Crossland X

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.pl
słowa kluczowe: opel, opel crossland x

moto.pl Volkswagen Golf GTI Performance | Pierwsza jazda | Siedem i pół

Golf GTI. W zasadzie tyle wystarczy, by opisać ten samochód. Golf oznacza - praktyczny. GTI oznacza - szybki. I tak niezmiennie od czterech dekad. W 1975 roku Volkswagen przedstawił przepis na hot hatcha, który praktycznie nie zmienił się do dnia dzisiejszego. Mocny silnik, poprawione zawieszenie, kilka sportowych dodatków i praktyczne nadwozie. Tak narodził się Golf GTI, na punkcie którego świat oszalał. W pierwszej połowie 1976 roku sprzedano blisko 35 tysięcy egzemplarzy. GTI nie było samochodem tanim. Z ceną nieco ponad 13 tys.

przejdź do artykułu » data: 09.05.2017

testowany model: Volkswagen Golf GTI Performance

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen golf