Wybrany serwis: moto-przestrzen.pl

moto-przestrzen.pl Ford Focus Active 2.0 EcoBlue 150 KM

Nasze poprzednie spotkanie z Fordem Focusem Active zakończyliśmy nierozstrzygniętym pytaniem – czy lepszym wyborem w przypadku tego modelu jest silnik benzynowy czy wysokoprężny? W naszym teście postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, ale także na wątpliwości czy produkowanie uterenowionych samochodów ma jakiś sens. Zwłaszcza, że upodobnianie wszystkiego do najmodniejszych obecnie crossoverów wiąże się ze znaczącym wydatkiem, co pewnie jest jednym z powodów dlaczego tak rzadko możemy je zobaczyć na naszych ulicach.

przejdź do artykułu » data: 29.01.2020

testowany model: Ford Focus Active 2.0 EcoBlue 150 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: moto-przestrzen.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus

moto-przestrzen.pl Ssangyong Tivoli 1.5 GDI-T FL

Jesienią Koreańczycy zaprezentowali nowe Korando, które prezentuje zupełnie inną jakość i pokazuje, że Ssangyong idzie w bardzo dobrym kierunku. W kierunku, który wreszcie pozwala zacząć myśleć o odnoszeniu na europejskich rynkach sukcesów. Niejako w cieniu tej premiery, nieco ukradkiem, do salonów trafiło odświeżone Tivoli, które w komunikatach prasowych określane jest jako druga generacja modelu, jednak naszym zdaniem to słowa na wyrost, bo bliżej mu do faceliftingu niż do nowej generacji.

przejdź do artykułu » data: 14.01.2020

testowany model: Ssangyong Tivoli 1.5 GDI-T FL

kategoria: samochody osobowe serwis: moto-przestrzen.pl
słowa kluczowe: ssangyong, ssangyong tivoli

moto-przestrzen.pl Kia Niro 1.6 GDi Hybrid

Kia to jedna z najpopularniejszych marek na naszym rynku, jednak pomimo obecności w swojej ofercie modeli hybrydowych wciąż nie cieszą się one aż taką popularnością jak liderzy rynku. Tym razem do naszej redakcji zawitała hybrydowa Kia Niro, która niedawno przeszła facelifting i stanowi ciekawą alternatywę dla japońskich konkurentów. Tym bardziej, że odświeżona Kia Niro oznacza jeszcze lepszą jakość wykończenia, nowoczesne systemy bezpieczeństwa i multimedia, a także wciąż bardzo dynamiczną jednostkę napędową i dwusprzęgłową przekładnię DCT.

przejdź do artykułu » data: 09.01.2020

testowany model: Kia Niro 1.6 GDi Hybrid

kategoria: samochody osobowe serwis: moto-przestrzen.pl
słowa kluczowe: kia, kia niro

moto-przestrzen.pl Renault Clio 1.3 TCe 130 KM EDC

Renault Clio to jeden z najpopularniejszych miejskich samochodów na naszym rynku, który cieszy się zarówno zainteresowaniem flot jak i klientów indywidualnych. Poprzednia generacja była już trochę przestarzała i wyraźnie odstawała od konkurencji, chociaż wciąż znajdowała wielu klientów. Z tego właśnie powodu Renault musiało pójść na pewien kompromis. Koncern musiał odświeżyć Clio, jednak musiał zrobić to tak, aby nie wylać dziecka z kąpielą.

przejdź do artykułu » data: 31.12.2019

testowany model: Renault Clio 1.3 TCe 130 KM EDC

kategoria: samochody osobowe serwis: moto-przestrzen.pl
słowa kluczowe: renault, renault clio

moto-przestrzen.pl Mercedes Vito Furgon 111 CDI

Dawno nie gościliśmy w naszej redakcji samochodu użytkowego. Do takiego testu trzeba się odpowiednio przygotować, czyli stworzyć okazję, aby można było sprawdzić jak tego typu samochód spisuje się w jego codziennej rzeczywistości i w warunkach do jakich został stworzony. W naszym teście Mercedes Vito Furgon musiał sobie poradzić z przewożeniem mebli i materiałów budowlanych, jednak to co mogłoby być tutaj najbardziej wymagające to kwestia manewrowania, parkowania i poruszania się po Warszawie, która jest coraz bardziej zatłoczona.

przejdź do artykułu » data: 20.12.2019

testowany model: Mercedes Vito Furgon 111 CDI

kategoria: samochody osobowe serwis: moto-przestrzen.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes vito

moto-przestrzen.pl Peugeot 508 GT 1.6 PureTech 225 KM

Nie będziemy tego ukrywać. Na test nowego Peugeot 508 oczekiwaliśmy z ogromną niecierpliwością, bo to samochód, który przeszedł ogromną metamorfozę i całkowicie zmienił swoje dotychczasowe oblicze. Może jest teraz trochę mniej praktyczny, ale za to stylistycznie i technologicznie to skok o lata świetlne. Do naszego testu wybraliśmy Peugeot 508 GT, który zapewnia świetne osiągi a jakością aspiruje do klasy premium. To jeden z tych samochodów, które kupuje się oczami.

przejdź do artykułu » data: 17.12.2019

testowany model: Peugeot 508 GT 1.6 PureTech 225 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: moto-przestrzen.pl
słowa kluczowe: peugeot, peugeot 508

moto-przestrzen.pl Nissan Qashqai 1.3 DIG-T 160 KM DCT

Nissan Qashqai to chyba największy klasyk segmentu crossoverów. Niewątpliwie to samochód, który odniósł gigantyczny sukces i odcisnął swoje piętno na kształcie obecnej motoryzacji, jednak to nie wystarczy, żeby być cały czas na szczycie i cieszyć się zainteresowaniem klientów. Motoryzacja rozwija się niezwykle dynamicznie, a to wymusza na producentach ciągłe udoskonalanie swoich samochodów.

przejdź do artykułu » data: 27.11.2019

testowany model: Nissan Qashqai 1.3 DIG-T 160 KM DCT

kategoria: samochody osobowe serwis: moto-przestrzen.pl
słowa kluczowe: nissan, nissan qashqai

moto-przestrzen.pl Ford Focus Active 1.5 EcoBoost 182 KM

Kompaktowe kombi z mocnym silnikiem, automatyczną skrzynią biegów i podniesionym zawieszeniem brzmi jak idealny samochód na rodzinne wyprawy. Ford reklamuje Focusa Active jako crossovera, który dzięki zwiększonemu prześwitowi ma prowadzić się świetnie w każdych warunkach, ale czy faktycznie tak jest i czy rodzinne kombi można nazwać crossoverem?

przejdź do artykułu » data: 18.11.2019

testowany model: Ford Focus Active 1.5 EcoBoost 182 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: moto-przestrzen.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus

moto-przestrzen.pl Mitsubishi Outlander 2.0 MIVEC CVT 4WD

Japońska marka przyzwyczaiła nas do tego, że w każdym roku pojawia się nowy rocznik modelowy, który zazwyczaj wiąże się z niewielkimi modyfikacjami. Często te zmiany mogą zauważyć jedynie miłośnicy marki, ale naszym zdaniem warto przyjrzeć się Outlanderowi 2020 w którym pojawiło się kilka ciekawych nowości mających sprawić, aby nie odbiegać za bardzo od konkurencji. Niedawno zaprezentowane zostały dwa nowe modele – ASX i L200, które zostały dostosowane do nowej linii stylistycznej i zostały wyposażone w najnowsze technologie.

przejdź do artykułu » data: 31.10.2019

testowany model: Mitsubishi Outlander 2.0 MIVEC CVT 4WD

kategoria: samochody osobowe serwis: moto-przestrzen.pl
słowa kluczowe: mitsubishi, mitsubishi outlander