Wybrany serwis: motoforum.pl

motoforum.pl Auto dla Polaka - Dacia Sandero 1.2 16v LPG

Dla większości Polaków kupujących nowe auta, to właśnie cena jest kluczowym kryterium wyboru. Sandero okazuje się jednym z najtańszych sposobów na miejski samochód prosto z salonu. Przeciętny zjadacz chleba, gdy wspólnie z żoną uskłada juz około 50 tysięcy złotych, zaczyna myśleć nowym aucie. Najlepiej takim, którym będzie mógł jeździć przynajmniej przez kolejne 10 lat. W dodatku tanio i bezawaryjnie. Jeśli wybierze Sandero – zostanie mu jeszcze na wakacje w Tunezji.

przejdź do artykułu » data: 09.03.2012

testowany model: Dacia Sandero 1.2 16v LPG

kategoria: samochody osobowe serwis: motoforum.pl
słowa kluczowe: dacia, dacia sandero

motoforum.pl Podwójna ciągła – Ford Transit 2.2 TDCI SportVan

Patrząc z daleka na testowanego Transita, wiele osób myśli, że to samochód policyjny. Faktycznie - odpowiedni odcień niebieskiego w połączeniu z białymi pasami może dawać takie wrażenie. To jednak tylko pozory. Nie jest to bowiem wersja mundurowa, a wręcz przeciwnie – sportowa. Nazywa się SportVan i – przynajmniej zewnętrznie – konsekwentnie się tej nazwy trzyma. Wyobrażacie sobie opony o profilu 45 z ciężarówce?

przejdź do artykułu » data: 01.03.2012

testowany model: Ford Transit 2.2 TDCI SportVan

kategoria: samochody osobowe serwis: motoforum.pl
słowa kluczowe: ford, ford transit

motoforum.pl Awangarda dla nielicznych – Suzuki Kizashi AWD

Jedno z najbardziej oryginalnych aut klasy średniej, nigdy nie będzie w Polsce popularne. Indywidualiści z zasobnym portfelem mogą jednak uznać ten model za swojego faworyta wśród klasycznych „średniaków”. Kizashi powstało z myślą o Ameryce. Do Europy trafiło dopiero rok po debiucie na tamtejszym rynku. Model wpisuje się w segment D, czyli popularną klasę średnią. Wyróżnia się w niej odważną stylistyką. Nie jest przy tym podobny do innych modeli Suzuki.

przejdź do artykułu » data: 27.02.2012

testowany model: Suzuki Kizashi AWD

kategoria: samochody osobowe serwis: motoforum.pl
słowa kluczowe: suzuki, suzuki kizashi

motoforum.pl Znany i lubiany – Renault Grand Scenic 1.6 dCi

Pierwowzór europejskich minivanów trzyma formę. Spełnia najważniejsze kryteria – jest przestronny, funkcjonalny, a w testowanej wersji również dynamiczny. Czuje jednak na plecach oddech konkurencji. Kiedy na bazie pierwszej generacji Megane stworzono kompaktowego minivana (wtedy Megane Scenic) ludzie byli zachwyceni. Nareszcie powstało auto o relatywnie niewielkich wymiarach, ale znacznie bardziej pojemne i odpowiadające na potrzeby młodej rodziny niż tradycyjny pojazd segmentu C.

przejdź do artykułu » data: 20.02.2012

testowany model: Renault Grand Scenic 1.6 dCi

kategoria: samochody osobowe serwis: motoforum.pl
słowa kluczowe: renault, renault grand scenic

motoforum.pl Cross is not over - Volkswagen Cross Touran

Moda na terenową stylizację dotyka dziś głównie klasę kompakt. Sama koncepcja narodziła się wśród minivanów i kombi, które są predysponowane do wycieczek za miasto, gdzie niekoniecznie jest sucho i twardo. Określenie crossover znaczy tyle, co skrzyżowanie, czy raczej krzyżówka, połączenie dwóch – w tym przypadku klas, a więc jest celowo dwuznaczne. Podobnie jest z nazwą stylizacji Volkswagena Tourana - „Cross Touran”.

przejdź do artykułu » data: 15.02.2012

testowany model: Volkswagen Cross Touran

kategoria: samochody osobowe serwis: motoforum.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen crosstouran

motoforum.pl Wersja skrócona - Chevrolet Cruze 1.8 LTZ

Sukces Cruze w wersji sedan zaskoczył chyba nawet samego producenta. Dobrze przyjęty model doczekał się także odmiany hatchback. W końcu najwięcej aut sprzedawanych jest właśnie z takim nadwoziem. Cruza ze stopniowanym tyłem testowalismy dwa razy. Auto okazało się wyjątkowo dobre. Wyraźnie wyrózniało sie na tle takich modeli jak poprzednia generacja Aveo i od początku nie miało się czego wstydzić w starciu z uznaną konkurencją.

przejdź do artykułu » data: 11.02.2012

testowany model: Chevrolet Cruze 1.8 LTZ

kategoria: samochody osobowe serwis: motoforum.pl
słowa kluczowe: chevrolet, chevrolet cruze

motoforum.pl Ewolucja i kropka – Fiat Punto Evo 1.4 Multiair

Testowanej przez nas wersji Punto Evo nie ma już w ofercie. Mimo to warto przyjrzeć się jak wygląda popularny Fiat w sportowej odmianie. Na ulicach brylują bowiem budżetowe czarne klamki i plastikowe kołpaki. Debiutujące w 2006 roku Grande Punto, szybko stało się przebojem. Okazało się sporo większe od poprzednika i miało przód, nawiązujący do stylistyki Maseratti. Było to skutecznym sposobem na klientów. Trzy lata później przyszedł czas na lifting.

przejdź do artykułu » data: 03.02.2012

testowany model: Fiat Punto Evo 1.4 Multiair

kategoria: samochody osobowe serwis: motoforum.pl
słowa kluczowe: fiat, fiat punto

motoforum.pl Osiem garów adrenaliny – Lexus IS F

Wygląda jak tradycyjny sedan, usypia czujność, ale na światłach pozwala złapać się z „Corvettą”. Co to za auto? Lexus IS F, czyli japońska alternatywa dla BMW M3. Czy jest w stanie przekonać fanów bawarskiej szachownicy? Osoby, które nie interesują się motoryzacją pewnie nawet nie wiedzą, że kojarzony wyłącznie z eleganckimi limuzynami (głównie ekologicznymi) Lexus, produkuje prawdziwie sportowe auto. Nie jakąś nieco mocniejszą wersję ze stylistycznym pakietem, ale godnego rywala dla BMW M3.

przejdź do artykułu » data: 25.01.2012

testowany model: Lexus IS F

kategoria: samochody osobowe serwis: motoforum.pl
słowa kluczowe: lexus, lexus is-f