Wybrany serwis: motoryzacjafilipa.wordpress.com

motoryzacjafilipa.wordpress.com 141# NOWE WCIELENIE MAZDY CX-5

Kiedy debiutowała pierwsza generacja „CX-piątki”, czyli pięć lat temu, to nikt nie spodziewał się, że trafi ona przez cały okres produkcji do 1,5 mln garaży oraz będzie stanowiła 25% sprzedaży spośród wszystkich modeli japońskiego producenta. Mazda widząc sukces tego modelu, postanowiła go gruntownie odświeżyć i właśnie od kilku tygodni na ulicach miast spotkać można najnowszą edycję Mazdy CX-5, z którą spędziłem lipcowy weekend.

przejdź do artykułu » data: 29.07.2017

testowany model: MAZDA CX-5

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacjafilipa.wordpress.com
słowa kluczowe: mazda, mazda cx-5

motoryzacjafilipa.wordpress.com 138# Mała gwiazda – Mercedes Benz GLA

Segment kompaktowych crossover’ów, „suv’ów” z roku na rok poszerza swoje kręgi, jednocześnie sięgając do coraz większego grona odbiorców, a niemal już każda licząca się marka na rynku ma swojej ofercie taki model. W tej „grupce” jest także producent ze Stuttgartu, który w 2013 roku zaprezentował światu GLA, a on błyskawicznie odniósł sukces. Teraz po pięciu latach Mercedes zdecydował się przeprowadzić mu małą kurację odmładzającą, a ja postanowiłem sprawdzić co jest takiego fajnego w tym kompaktowym „suv’ie”.

przejdź do artykułu » data: 14.05.2017

testowany model: Mercedes Benz GLA

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacjafilipa.wordpress.com
słowa kluczowe: mercedes, mercedes klasa gla

motoryzacjafilipa.wordpress.com 136# Na bulwar i nie tylko – MINI Countryman

Pierwsza edycja Countryman’a, która zadebiutowała na rynku wzbudzała na drodze niemałą sensację – MINI o wyglądzie SUV’a do tego z powiększonym prześwitem? Teraz, siedem lat później spotkanie na drodze takiego samochodu jest już „chlebem powszednim”, ale takim wyjątkowym. Bowiem Countryman w porównaniu do swoich rywali kusi przede wszystkim oryginalną, modną stylistyką, a kilka miesięcy temu oficjalnie została zaprezentowana jego druga generacja, z którą stanąłem oko w oko.

przejdź do artykułu » data: 29.04.2017

testowany model: MINI Countryman

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacjafilipa.wordpress.com
słowa kluczowe: mini

motoryzacjafilipa.wordpress.com 135# Krótkie spotkanie z „RF-ką”

Okres wiosenny w świecie czterech kółek, to przede wszystkim czas, w którym pojawiają się na rynku nowości motoryzacyjne. Tak jest także u trójmiejskiego dealer’a Mazdy, firmy BMG Goworowski, w której zadebiutowała najnowsza odmiana „MX-piątki” w odmianie RF – retracable fastback, której przyjrzałem się bliżej.

przejdź do artykułu » data: 18.04.2017

testowany model: Mazda MX-5

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacjafilipa.wordpress.com
słowa kluczowe: mazda, mazda mx-5

motoryzacjafilipa.wordpress.com 127# „Szóstka na czterech”

Dostępna jest tylko z najmocniejszym dieslem pod maską oraz tylko w nadwoziu Sport Kombi w najbogatszej wersji wyposażenia, a żeby stać się jej posiadaczem, trzeba wyłożyć ok. 170 tys. złotych. Co więcej naszpikowana jest pełnym zestawem systemów bezpieczeństwa, a także wszystkim tym, czego potrzebujemy na co dzień, a nawet i więcej. O czym mowa? Oto flagowy model japońskiego producenta w rodzinnej wersji -Mazda 6 z napędem na obie osie.

przejdź do artykułu » data: 23.02.2017

testowany model: Mazda 6

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacjafilipa.wordpress.com
słowa kluczowe: mazda, mazda 6

motoryzacjafilipa.wordpress.com 124# Szybkie i piękne coupé – Audi A5

Styliści, którym powierzono zaprojektowanie drugiej generacji Audi A5, mieli nie lada twardy orzech do zgryzienia, bowiem pierwsza odmiana, która zadebiutowała na rynku w 2007 roku była jak i jest do dzisiaj uważana za najładniejsze coupé na rynku. Z kolei najnowsza odsłona „A-piątki”, z którą spędziłem ostatnie dni 2016 jak i rozpocząłem 2017 rok z pełną dumą przejmuje ten zaszczyt. Przyciąga spojrzenia wielu osób oraz przede wszystkim wzbudza duużoo pozytywnych emocji w szczególności podczas jazdy;)

przejdź do artykułu » data: 09.01.2017

testowany model: Audi A5

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacjafilipa.wordpress.com
słowa kluczowe: audi, audi a5

motoryzacjafilipa.wordpress.com #121 Czwartkowe przedpołudnie z Porsche 718 Cayman S

Listopadowy czwartek, za oknami lekka brytyjska pogoda – deszczyk oraz szare i ponure niebo. Miejscem do którego się udałem pozwoliło zapomnieć mi o tej jesiennej aurze, a było to Porsche Centrum Sopot. Czekał tam na mnie bohater tego wpisu,z którym spędziłem miłe przedpołudnie. Mowa tutaj o dwuosobowym sportowym coupe o imieniu 718 Cayman S.

przejdź do artykułu » data: 14.12.2016

testowany model: Porsche 718 Cayman S

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacjafilipa.wordpress.com
słowa kluczowe: porsche, porsche cayman

motoryzacjafilipa.wordpress.com 117# GLC Coupe -atrakcyjny i przestronny Suv od Mercedesa

Niecały rok temu na salonie samochodowym w Szanghaju, Mercedes zaprezentował koncept GLC Coupe, a kilkadziesiąt dni temu trafił już on oficjalnie zarówno do polskich jak i trójmiejskich salonów. Przez ten niewielki okres czasu skradł już on sporo serc wśród miłośników marki, co przełożyło się na świetną sprzedaż oraz ilość złożonych zamówień na ten model. W niezbyt słoneczny październikowy weekend postanowiłem przyjrzeć się mu bliżej, a jakie mam wrażenia? Zapraszam poniżej.

przejdź do artykułu » data: 14.11.2016

testowany model: Mercedes-Benz GLC Coupe

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacjafilipa.wordpress.com
słowa kluczowe: mercedes, mercedes glc

motoryzacjafilipa.wordpress.com 115# Miętowa „500tka”

Mały, stylowy, fajny i do miasta – od takich słów należy przede wszystkim rozpocząć ten wpis, którego bohaterem jest miejski samochodzik produkcji polsko – włoskiej. Jest nim dość popularny w szczególności u płci pięknej – Fiat 500, który wpadł w moje ręce podczas Classówkowego weekendu.

przejdź do artykułu » data: 18.10.2016

testowany model: Fiat 500

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacjafilipa.wordpress.com
słowa kluczowe: fiat, fiat 500

motoryzacjafilipa.wordpress.com 108# Nowy Tiguan czyli miejska terenówka

Do bardzo bogatego grona kompaktowych SUV’ów kilka miesięcy temu na rynku zadebiutowała druga generacja VW Tiguan’a, która coraz odważniej aspiruje w kierunku premium. Przyznam szczerze, że całkiem dobrze jemu to wychodzi. W miniony weekend postanowiłem stanąć oko w oko z tą miejską terenówką.

przejdź do artykułu » data: 15.09.2016

testowany model: Volkswagen Tiguan

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacjafilipa.wordpress.com
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen tiguan