Wybrany serwis: mototrendy.pl

mototrendy.pl Nissan Leaf II Tekna – Na bateryjce

Czy taka jest przyszłości motoryzacji? Nie wiem. Ale wszystkie znaki na ziemi i niebie wykazują, że nie jest to wykluczone. Faktem jest, że auta z napędem elektrycznym coraz częściej pojawiają się na drogach. Z ich odbiorem wśród kierowców bywa różnie. Dla jednych, taki elektrowóz to fanaberia. Dla innych, idealny środek transportu. Prawda, jak to zwykle bywa leży gdzieś po środku.

przejdź do artykułu » data: 25.02.2019

testowany model: Nissan Leaf II Tekna

kategoria: samochody osobowe serwis: mototrendy.pl
słowa kluczowe: nissan, nissan leaf

mototrendy.pl Ford EcoSport 1.0 Ecoboost ST Line 140 KM – Nienowa nowość…

Na naszym rynku to nowość. Ale tak naprawdę EcoSport jest na rynku od 2004 roku! Powstał na bazie europejskiego Forda Fusion. A produkcja ruszyła w Brazylii. Crossover trafiał tylko na rynki Półkuli zachodniej. W 2012 auto doczekało się II generacji. Tym razem samochód powstał w oparciu o Forda Fiestę. A jego produkcję usytuowano w Rumunii. Według strategii One Ford, stał się produktem globalnym. Jednak globalny EcoSport jakoś do Polski nie mógł trafić. Następca B-Maxa na naszym rynku pojawił się dopiero w 2017 roku. Okazją był pierwszy lifting.

przejdź do artykułu » data: 20.02.2019

testowany model: Ford EcoSport 1.0 Ecoboost ST Line 140 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: mototrendy.pl
słowa kluczowe: ford, ford ecosport

mototrendy.pl Lexus RC 300h F-Sport - Sportowy, ale nieco inaczej

Do 2015 roku w ofercie Lexusa nie było auta sensu stricte sportowego. A kiedy już powstał, od razu zrobiło się epicko. Model RC F zbudowano na bazie Lexusa IS. Oczywiście bazę wzięto od sedana i gruntownie przekonstruowano pod względem wymiarów i właściwości jezdnych. RC F z marszu stał się najszybszym Lexusem. V8 pod maską i ponad 400 KM robiły wrażenie. Cena… też. Dlatego Japończycy zdecydowali że warto dać RC F-owi nieco mniej „wysportowanego”, za to bardziej dostępnego cenowo brata. Dlatego pojawił się RC. Tańszy, wolniejszy, za to nie mniej piękny...

przejdź do artykułu » data: 15.02.2019

testowany model: Lexus RC 300h F-Sport

kategoria: samochody osobowe serwis: mototrendy.pl
słowa kluczowe: lexus, lexus rc

mototrendy.pl Volkswagen Polo 1,0 TSi 115 KM – Rozsądny wybór

W zasadzie jest rówieśnikiem Golfa, bowiem w 1974 roku zaprojektował go Nuccio Bertone. Z tym, że na potrzeby… Audi. Nazywał się Audi 50. W 1975, wraz z dobrodziejstwem inwentarza przejął go Volkswagen. Tak narodziło się Polo. VI generacja, którą poznaliśmy w ubiegłym roku tradycyjnie niewiele się zmieniła. Samochód nieco urósł i zmężniał. Jest 8 cm dłuższy, 7 cm szerszy od poprzednika. I jeszcze coś. Od teraz, Polo ma być dostępne jedynie z 5-drzwiowym nadwoziem.

przejdź do artykułu » data: 14.02.2019

testowany model: Volkswagen Polo 1,0 TSi 115 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: mototrendy.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen polo