Wybrane słowo kluczowe: opel omega

moto.onet.pl Porównanie: Opel Omega B vs. Audi A6 C5 - w świecie niemieckiego luksusu

Omega nie oferowała takiego prestiżu jak Audi. To nie przeszkodziło jej jednak w drodze do rynkowego sukcesu! Liczne zalety powodowały, że limuzyna Opla mogła podjąć walkę z gigantem segmentu E - A-szóstką. W latach dziewięćdziesiątych porównanie z pewnością wygrałoby Audi. Po latach wynik może nie być taki oczywisty.

przejdź do artykułu » data: 27.01.2014

testowany model: Opel Omega B, Audi A6 C5

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.onet.pl
słowa kluczowe: audi, audi a6, audi a6 używane, opel, opel omega, opel omega używane, używane

namasce.pl Opel Omega B (1994-2004)

Opel Omega miał ogromne predyspozycje, by zostać samochodem dla prezesów i dyrektorów. Miał również jedną wadę. Albo zaletę. A w zasadzie trudno powiedzieć i nie wiadomo jak to nazwać. W każdym bądź razie chodzi tu o jego cenę. Była na tyle atrakcyjna, iż ludzie ustawiali się po niego w kolejkach. A to uniemożliwiło mu stanie się autem prestiżowym, na rzecz określenia go autem popularnym. Omega debiutowała w 1994r. Niegdyś flagowy model Opla, dziś ulubieniec rodzin i taksówkarzy.

przejdź do artykułu » data: 19.02.2013

testowany model: Opel Omega B (1994-2004)

kategoria: samochody osobowe serwis: namasce.pl
słowa kluczowe: opel, opel omega, opel omega używane, używane

motogazeta.mojeauto.pl Czy warto kupić: Opel Omega B (1994-2003)

W latach gdzie jeszcze na polskich drogach królowały rodzime produkcje pojawiła się pierwsza generacja Opla Omegi, czyli luksusowo wyposażonej jak na owe czasy limuzyny. Początkowo auto będące poza zasięgiem finansowym przeciętnego Polaka, stawało się z upływem lat coraz bardziej przystępne. Tym razem sprawdzamy jak radzi sobie druga generacja tego modelu po face-liftingu.

przejdź do artykułu » data: 21.12.2011

testowany model: Opel Omega B (1994-2003)

kategoria: samochody osobowe serwis: motogazeta.mojeauto.pl
słowa kluczowe: opel, opel omega

auto-strefa.pl Opel Omega - namiastka niemieckiego luksusu

Opel Omega miał ogromne predyspozycje, by stać się samochodem dla prezesów i dyrektorów. Miał również jedną wadę. Albo zaletę. A w zasadzie trudno powiedzieć i nie wiadomo jak to nazwać. W każdym bądź razie chodzi tu o jego cenę. Była na tyle atrakcyjna, iż ludzie ustawiali się po niego w kolejkach. A to uniemożliwiło mu stanie się autem prestiżowym, na rzecz określenia go autem popularnym. Omega debiutowała w 1994r. Niegdyś, flagowy model Opla, dziś, ulubieniec rodzin i taksówkarzy. Czy słusznie?

przejdź do artykułu » data: 07.11.2011

testowany model: Opel Omega

kategoria: samochody osobowe serwis: auto-strefa.pl
słowa kluczowe: opel, opel omega, opel omega używane, używane

moto.pl Auto za 5 tys. zł

Czy w cenie dużej lodówki albo telewizora można kupić wygodny, a przede wszystkim godny zaufania samochód? Okazuje się, że przy odrobinie szczęścia da się znaleźć nie tylko zwyczajny środek transportu, ale nawet coś ze sportową nutą. Należy jednak pamiętać, że starsze samochody niosą za sobą ryzyko nieopłacalnych w naprawie awarii, a ząb czasu objawia się nie tylko zużyciem elementów eksploatacyjnych, ale przede wszystkim korozją nadwozia.

przejdź do artykułu » data: 16.03.2010

testowany model: Opel Calibra, Honda Accord, Daewoo Tico, Ford Probe, BMW seria 5 (E34), Mercedes 190 (W201), Mazda 323F, Chrysler Voyager, Opel Omega, Nissan Micra

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.pl
słowa kluczowe: bmw, bmw seria 5, bmw seria 5 używane, chrysler, chrysler voyager, chrysler voyager używane, daewoo, daewoo tico, daewoo tico używane, ford, ford probe, ford probe używane, honda, honda accord, honda accord używane, mazda, mazda 323f, mazda 323f używane, mercedes, mercedes 190, mercedes 190 używane, nissan, nissan micra, nissan micra używane, opel, opel calibra, opel calibra używane, opel omega, opel omega używane, używane

motoryzacja.interia.pl Testujemy używane: opel omega B

Każdy szanujący się producent ma w swojej ofercie pojazd klasy wyższej. Wymagania, jakim sprostać musi samochód tego segmentu są proste. Po pierwsze, auto powinno być reprezentacyjne, po drugie bardzo wygodne, a po trzecie, posiadać to coś, co sprawi, że klienci zachwycą się właśnie nim.

przejdź do artykułu » data: 22.10.2005

testowany model: Opel Omega B

kategoria: samochody osobowe serwis: motoryzacja.interia.pl
słowa kluczowe: opel, opel omega, opel omega używane, używane

motofakty.pl Opel Omega (1994 - 2003)

To nie był dobry pomysł - powtarzają do dzisiaj zwolennicy tego samochodu, mając na myśli zakończenie produkcji Opla Omegi. Na rynku aut używanych Omega cieszy się sporą popularnością, z powodzeniem konkurując z Audi A6 czy Mercedesem klasy E. Omega ?B? została pokazana w grudniu 1983 roku. Płyta podłogowa, napęd na tylne koła i mechanizmy podwozia zachowano z wersji ?A?, zmianie uległo nadwozie.

przejdź do artykułu » data: 25.07.2005

testowany model: Opel Omega

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: opel, opel omega, opel omega używane, używane

motofakty.pl Opel Omega

Omega jest najdroższym modelem z całej gamy aut Opla, ale jednocześnie znajduje się wśród najtańszych aut klasy średniej - wyższej. Nie znajdziemy tego samochodu w czołówce trwałych aut, dlatego kupując omegę z drugiej ręki, należy zwrócić uwagę na stan mechanizmów, w tym układu kierowniczego i wydechowego.

przejdź do artykułu » data: 12.11.2003

testowany model: Opel Omega

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: opel, opel omega

motofakty.pl Opel Omega

Omega produkowana jest już od 10 lat. Ostatnia przeprowadzona w 1999 roku modernizacja zachowując klasyczny kształt Omegi, nadała jej odrobinę sportowego i futurystycznego charakteru. Klasyczny jest także stosowany przez Opla napęd na tylną oś - rozwiązanie rzadko spotykane w konkurencyjnych limuzynach. W gamie dostępne są dwie wersje nadwozia - sedan i kombi.

przejdź do artykułu » data: 23.04.2003

testowany model: Opel Omega

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: opel, opel omega

motofakty.pl Opel Omega B

Dzięki sporej utracie wartości, omega B stanowi łakomy kąsek dla osób szukających dużego, ale taniego auta. Opel wprowadził na rynek swój flagowy model zimą 1993 roku. Auto zadebiutowało od razu w dwóch wersjach nadwoziowych - jako sedan i kombi. Ten ostatni może poszczycić się olbrzymim bagażnikiem o pojemności 540 litrów. Po rozłożeniu tylnych siedzeń objętość przestrzeni bagażowej wzrasta do 1800 litrów.

przejdź do artykułu » data: 22.01.2003

testowany model: Opel Omega B

kategoria: samochody osobowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: opel, opel omega, opel omega używane, używane