Wybrany serwis: pablosgarage.pl

pablosgarage.pl Mercedes-Benz GLA 220d 4Matic – Daily na drogie zakupy

Od czasu do czasu trzeba pojeździć czymś bardziej normalnym - dobrym rozwiązaniem na daily, ale takim prawdziwym daily. W ofercie Mercedesa znajdziecie dużo modeli i wersji silnikowych praktycznie we wszystkich segmentach - od wersji benzynowych, przez diesle, hybrydy, aż po elektryki. Samochód, który sprawdzi się w codziennej jeździe przy różnorodnych warunkach drogowych i jest praktyczny to GLA 220d.

przejdź do artykułu » data: 02.08.2021

testowany model: Mercedes-Benz GLA 220d 4Matic

kategoria: samochody osobowe serwis: pablosgarage.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes klasa gla

pablosgarage.pl Najbliższy wzoru Hot Hatch’a – 2020 Hyundai i30N Performance 275 KM

W 2017 roku pojawił się nowy gracz na rynku hot hatch’y, który miał zagrozić obecnej od wielu lat konkurencji. Jako debiutant Hyundai I30N wszedł na rynek z ogromnym przytupem. Do tego stopnia, że niejednokrotnie wybierany był za najlepszy samochód w swoim segmencie. Sukces był poniekąd przesądzony przed stworzeniem auta. To wszystko za sprawą legendarnego Alberta Biermanna pozyskanego z BMW M, w celu rozwijania sportowych modeli Hyundaia pod magiczną literą „N”.

przejdź do artykułu » data: 24.06.2021

testowany model: Hyundai i30N Performance 275 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: pablosgarage.pl
słowa kluczowe: hyundai, hyundai i30

pablosgarage.pl Lexus LC500 Convertible – Niebiańskie GT

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że to już któreś z kolei LC500 w moich rękach. Pierwszy raz w nadwoziu Convertible i właśnie na tym aspekcie pokrótce chciałbym skupić się w poniższym tekście. Więcej informacji na temat wrażeń z jazdy tym niebiańskim samochodem znajdziecie w linku do mojego kanału Youtube i Vloga z na końcu tekstu.

przejdź do artykułu » data: 11.05.2021

testowany model: Lexus LC500 Convertible

kategoria: samochody osobowe serwis: pablosgarage.pl
słowa kluczowe: lexus, lexus lc

pablosgarage.pl Cupra Ateca Limited Edition 300 KM – Wszystko pięknie, ale pozostał niedosyt

Cupra Ateca czyli tak naprawdę Seat. Różnią się od siebie znaczkami i to by było na tyle. Lubię zmiany i wyczekuje nowych modeli bądź też powstających odnóg u producentów. W tym przypadku to nic innego jak Seat, ale przynajmniej bardzo pikantny. Pikanteria wynika z danych technicznych oraz rasowego wyglądu, którego nie można Atece odmówić. Z pewnością samochód jest na swój sposób wyjątkowy, ponieważ liczba egzemplarzy, która ujrzała świat to 1999 z czego 25 trafiło do Polski.

przejdź do artykułu » data: 08.04.2021

testowany model: Cupra Ateca Limited Edition 300 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: pablosgarage.pl
słowa kluczowe: cupra, cupra ateca

pablosgarage.pl Lexus RC F 5.0 V8 NA 464 KM – Mutant Genetyczny patch 1.1

Jestem na trasie Warszawa- Katowice jakoś 80% do celu. Mamy całkiem ładny dzień, jadę na spotkanie do Katowic i przy okazji odwiedzić serdecznego kumpla jeszcze z ławki w liceum. Trochę lat się nie widzieliśmy, bo chłopak na stałe osiadł w Katowicach. Anyway, lecę sobie na spokojnie RC F ładną, dwupasmową trasą i nagle… wiecie jak to jest gdy w lusterku wstecznym zobaczycie szybko zbliżający się samochód?

przejdź do artykułu » data: 11.03.2021

testowany model: Lexus RC F 5.0 V8 NA 464 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: pablosgarage.pl
słowa kluczowe: lexus, lexus rc f

pablosgarage.pl Lexus LS500h Omotenashi | 359 KM 3.5 V6 – drogi i skuteczny terapeuta

Lista argumentów może być naprawdę długa, podobnie jak lista wyposażenia lub instrukcja obsługi tego konkretnego modelu. Nie żebym na wstępie chciał napisać, że to najlepsza limuzyna ever. Tego jednoznacznie nie powinno się oceniać i w moim przekonaniu to niemożliwe - każdy z producentów jest w czymś lepszy od konkurencji. Dzisiaj skoncentruję się na tym, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę jeżdżąc Lexusem LS500h i oczywiście na wyróżnikach Lexusa na tle innych marek. Będą też wady, a może jedna wada… zobaczycie dalej sami.

przejdź do artykułu » data: 23.02.2021

testowany model: Lexus LS500h Omotenashi

kategoria: samochody osobowe serwis: pablosgarage.pl
słowa kluczowe: lexus, lexus ls

pablosgarage.pl Ford Focus ST – Poprawny do bólu, ale nie wybitny. Czy to właściwa recepta na hot hatch’a?

Do czasu tego testu moja przygoda ze sportowymi modelami Forda ograniczała się do poprzedniej generacji Focusa RS, poprzedniego Mustanga GT w wersji cabrio i najnowszej Fiesty ST, z którą miałem przyjemność rok temu. Warto wspomnieć, że przez ponad rok byłem posiadaczem Mondeo ST220 z 3-litrową wolnossącą jednostką V6. Zatem okazuje się, że jakieś doświadczenie w Fordzie za kierownicą mam. O ile wszystkie modele wyróżniały się bardzo dobrym prowadzeniem i zawieszeniem, o tyle Mustanga do tej grupy nie mogę zaliczyć. Powiedzmy, że był trochę z innego świata.

przejdź do artykułu » data: 28.07.2020

testowany model: Ford Focus ST

kategoria: samochody osobowe serwis: pablosgarage.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus

pablosgarage.pl Pierwszy w nowej gamie Mercedesa EQ – Elektryczny EQC400 | 408 KM | 765 Nm

Samochodowy Nowy Rok z lekkim opóźnieniem rozpocząłem od elektryzujących doznań z Mercedesem EQC400 w limitowanej wersji 1886. Jak wskazuje nazwa wersja wyprodukowana została tylko w 1886 sztukach, z czego 20 trafiło do Polski. Model rozpoczyna nową erę elektrycznej mobilności marki ze Stuttgartu i jest pierwszym reprezentantem rodziny EQ. Do 2022 roku producent zapowiedział wprowadzenie na rynek kolejnych modeli, z czego EQV i EQA jeszcze w tym roku. Następnie pojawią się modele EQB, EQS i EQE, odpowiednio w 2021 i 2022 roku.

przejdź do artykułu » data: 09.03.2020

testowany model: Mercedes EQC400 | 408 KM | 765 Nm

kategoria: samochody osobowe serwis: pablosgarage.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes eqc