Wybrana kategoria: samochody osobowe

magazynmotomi.pl Nowa Mazda 3 sedan 120 KM – silnik który… daje radę

Mazda 3, którą zaprezentowano pod koniec 2018, wyznacza nowy kierunek w koncernie z Hiroszimy i ma być pierwszym krokiem w kierunku modeli Premium. W maju po raz pierwszy miałem okazję wsiąść do nowej Mazdy 3 (test modelu Mazda 3 hatchback czytaj TUTAJ) i byłem zachwycony prowadzeniem na drodze. Po pięciu miesiącach, już bez tych euforystycznych westchnień. wsiadam do Mazdy 3 i… znowu zachwyt

przejdź do artykułu » data: 18.11.2019

testowany model: Mazda 3 sedan 120 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: magazynmotomi.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda 3

magazynmotomi.pl Test Mazda CX30 – co jest innego w tym modelu? Co go wyróżnia?

Wydaje się, że komputerowe projektowanie samochodów i „komputerowe dążenie do ideału” sprawiło, iż obecnie wszystkie modele są podobne technologicznie, a jedynym wyróżnikiem są „karoseryjne szaty”, wykonane zgodnie ze stylem firmy. Jednakże jeżdżąc Mazdą CX 30 zrozumiałem, że to nieprawda. Dlaczego???

przejdź do artykułu » data: 18.11.2019

testowany model: Mazda CX30

kategoria: samochody osobowe serwis: magazynmotomi.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda cx-30

magazynmotomi.pl Test Alfa Romeo Stelvio – włoska lekkość i uroda, oraz… styl macho?

Czy można pogodzić przeciwstawne style SUV i sportowej dynamiki? Dla większości producentów okazało się to problemem nie do zrealizowania i… zaproponowano dwie karoserie: klasyczny SUV i SUV Coupe. Jednakże dla prawdziwego artysty stylizacji, jakim są mistrzowie z Włoch, nie ma rzeczy niemożliwych. Widać to wyraźnie w przypadku Alfy Romeo Stelvio…

przejdź do artykułu » data: 18.11.2019

testowany model: Alfa Romeo Stelvio

kategoria: samochody osobowe serwis: magazynmotomi.pl
słowa kluczowe: alfa romeo, alfa romeo stelvio

magazynmotomi.pl Test LEXUS UX – japoński crossover Premium

Klienci w Europie coraz częściej szukają alternatyw dla konwencjonalnych sedanów, kombi i hatchbacków. Idealny samochód jakiego oczekują to model o wyższej pozycji siedzącej, co ułatwia zajmowanie miejsca i poprawia komfort jazdy, oraz dużych kołach i większym prześwicie umożliwiających swobodniejszy przejazd przez krawężniki, niewielkie zaspy śnieżne na parkingach przed marketami czy nawet wjazd na gorsze nawierzchnie dróg. Wszystko to przyczynia się do burzliwego rozwoju segmentu kompaktowych crossoverów i SUV-ów.

przejdź do artykułu » data: 18.11.2019

testowany model: LEXUS UX

kategoria: samochody osobowe serwis: magazynmotomi.pl
słowa kluczowe: lexus, lexus ux

autocentrum.pl Mazda CX-30 – jechałem nią i wiem, że liczby nie mają tu znaczenia

Ci, którym po drodze jest z filozofią Mazdy, dostali nowy samochód. Tym razem padło na coraz bardziej popularny segment crossoverów. Jaka jest Mazda CX-30? My już wiemy. W ciągu ostatnich dwóch lat na rynku pojawiło się tak dużo crossoverów, że nie wypada ich już kategoryzować razem z SUV-ami. Bo SUV-y biorą wymiar pionowy na poważnie – mają wyższy prześwit i wyższe nadwozie. Mają też być jak najbardziej praktyczne. A crossovery starają się być bliżej zwykłego segmentu C.

przejdź do artykułu » data: 18.11.2019

testowany model: Mazda CX-30

kategoria: samochody osobowe serwis: autocentrum.pl
słowa kluczowe: mazda, mazda cx-30

autogaleria.pl SUV z miękką hybrydą na dwa sposoby. Mercedes GLC 200 i Volvo XC60 B5

Miękkie hybrydy oferowane są w coraz większej liczbie aut. Rozwiązanie to nie tylko poprawia zużycie paliwa, ale także wpływa na jakość użytkowania auta. Sprawdzamy na co stać dwa auta z tego samego segmentu, choć wyposażone w skrajnie różne silniki - jest to Mercedes GLC 200 i Volvo XC60 B5.

przejdź do artykułu » data: 18.11.2019

testowany model: Mercedes GLC 200, Volvo XC60 B5

kategoria: samochody osobowe serwis: autogaleria.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes glc, volvo, volvo xc60

carsmag.pl TEST - FORD MONDEO ST-LINE

Bieżąca generacja Forda Mondeo jest na rynku od dobrych pięciu lat i doczekała sie ostatnio faceliftingu. W USA konstrukcja ta (pod nazwą Fusion) pojawiła się jeszcze wcześniej, zaś od mniej więcej roku właśnie stamtąd przypływa do Polski sporo egzemplarzy Fusionów w wersji hybrydowej. Co ciekawe, takie auta upodobali sobie prywatni przedsiębiorcy świadczący usługi przewozu osób.

przejdź do artykułu » data: 18.11.2019

testowany model: FORD MONDEO ST-LINE

kategoria: samochody osobowe serwis: carsmag.pl
słowa kluczowe: ford, ford mondeo

francuskie.pl Test: Nowy Citroen C3 Aircross Origins 1.2 PureTech EAT6 – oryginał z przestronnym wnętrzem

Citroen w tym roku zrobił sobie ciekawy prezent urodzinowy w postaci specjalnej wersji Origins swoich pojazdów. Rocznicowa edycja modelu C3 Aircross z silnikiem PureTech 110 i automatyczną skrzynią EAT6 trafił do naszych redakcyjnych testów dzięki uprzejmości salonu Citroen Zdunek w Gdańsku.

przejdź do artykułu » data: 18.11.2019

testowany model: Citroen C3 Aircross Origins 1.2 PureTech EAT6

kategoria: samochody osobowe serwis: francuskie.pl
słowa kluczowe: citroen, citroen c3

menworld.pl Nowy Peugeot 508 SW – test kombi, za którym się odwrócisz

Stało się. Założyłeś rodzinę, ta się powiększyła i żona mówi wprost – kupujemy kombi. Na samą myśl pojawia Ci się ból głowy, ale z kobietą dyskutować nie będziesz. W końcu to ona ma zawsze rację (podobno). Czy można kupić kombi, za którym się odwrócisz? Takowe policzyć można na palcach jednej ręki, ale wśród nich musi wręcz znaleźć się nowy Peugeot 508 SW. Zobacz co oferuje kombi z pazurem. W końcu to auto z lwem na masce.

przejdź do artykułu » data: 18.11.2019

testowany model: Peugeot 508 SW

kategoria: samochody osobowe serwis: menworld.pl
słowa kluczowe: peugeot, peugeot 508