Wybrana kategoria: samochody użytkowe

40ton.net Budżetowy Mercedes-Benz Actros F w doposażonej wersji – o co chodzi z tą literą “F”?

Litera “F” stała się u Mercedesa symbolem taniej wersji. Pod nazwą Actros F zaczęto oferować ciężarówkę z mniejszą kabiną, ograniczonym zakresem konfiguracji oraz niższą ceną. Czy więc oznacza to, że na widok litery “F” kierowcy powinni uciekać, a przewoźnicy przechodzić do kolejnej oferty? Niekoniecznie, co pokazał ciągnik, którym miałem okazję jeździć w ubiegłym tygodniu.

przejdź do artykułu » data: 19.08.2021

testowany model: Mercedes-Benz Actros F

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: mercedes, mercedes actros

40ton.net Gdyby Twoją pierwszą ciężarówką był najnowszy MAN TGL – jak wiele poszło do przodu

Dwa tygodnie temu prezentowałem najnowszego MAN-a TGL, który trafił już do pracy w polskiej szkole nauki jazdy. Można się też domyślać, że wkrótce takich ciężarówek będzie więcej, jako że TGL już od lat cieszy się w szkoleniach ogromną popularnością. Sam miałem okazję odbyć na tym modelu część lekcji, gdy robiłem kurs na kategorię C. Był to wówczas TGL pierwszej generacji, z popularnym 240-konnym silnikiem Euro 3.

przejdź do artykułu » data: 19.07.2021

testowany model: MAN TGL

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: man, man tgl

40ton.net Najmocniejsza ciężarówka na rynku, stworzona po to, by cieszyć – jak jeździ Scania 770S

Tym tekstem kończę serię publikacji o zmodernizowanych ciężarówkach marki Scania. Mogliście już przeczytać o pewnych zmianach w napędzie na LNG oraz zapowiedzi jeszcze nowszych silników. Była też prezentacja autostradowego autopilota LKA, następnie recenzowałem nową skrzynię biegów biegów G33 oraz przedstawiałem model R590 z nowym wariantem silnika V8. A na koniec zostało nam najlepsze. Będą to wrażenia z jazdy Scanią 770S, czyli oficjalnie najmocniejszą seryjną ciężarówką na świecie.

przejdź do artykułu » data: 10.05.2021

testowany model: Scania 770S

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania 770s

40ton.net Prezentacja DAF-a XF, jakiego nie spotkamy na co dzień – 4x4H, Space Cab i 16 biegów

DAF już szesnasty rok z rzędu pozostaje liderem polskiego rynku ciągników siodłowych. Najpopularniejszy jest oczywiście model XF, a wśród konfiguracji dominują kabiny typu Super Space Cab oraz zautomatyzowane, 12-biegowe skrzynie. Właśnie takie DAF-y, w konfiguracjach typowo do transportu długodystansowego, wielu z Was zapewne doskonale zna, użytkując ja na co dzień. Dzisiaj czeka nas jednak pewna odmiana, jako że zaprezentuję DAF-a XF z wyraźnie innej bajki.

przejdź do artykułu » data: 29.04.2021

testowany model: DAF XF

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf xf

40ton.net Scania 540S z nową skrzynią biegów i najmocniejszym R6 – jazda poniżej 1000 obr/min

Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, Scania wprowadza w ostatnim czasie sporo nowości. Do oferty dołączyły nowe systemy elektroniczne, w postaci prostego autopilota oraz radarów po obu stronach nadwozia (prezentowane w tym artykule). Nieco zmieniono też gazowy napęd i pojawiły się nieoficjalne zapowiedzi nowych silników (opis w tym artykule). Są też nowe warianty silników V8 (wrażenia z jazdy już wkrótce), a także wprowadzono zupełnie nową skrzynię biegów oraz najmocniejszy w historii marki silnik rzędowy.

przejdź do artykułu » data: 08.04.2021

testowany model: Scania 540S

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania 540s

motofakty.pl Opel Vivaro-e Furgon. Wrażenia z jazdy, napęd, wersje nadwozia i ceny

Mogłoby się wydawać, że o ile na rynku samochodów osobowych mamy małą rewolucję napędową, tak w segmencie aut użytkowych panuje lekka stagnacją. To tylko wrażenie, bowiem wielu producentów wprowadza do oferty ciekawe wersje popularnych aut dostawczych. Mieliśmy okazję spędzić kilka godzin z elektrycznym Oplem Vivaro-e. Czym się charakteryzuje i w jakiej roli się sprawdzi?

przejdź do artykułu » data: 02.12.2020

testowany model: Opel Vivaro-e Furgon

kategoria: samochody użytkowe serwis: motofakty.pl
słowa kluczowe: opel, opel vivaro