Wybrane słowo kluczowe: scania

40ton.net Najmocniejsza ciężarówka na rynku, stworzona po to, by cieszyć – jak jeździ Scania 770S

Tym tekstem kończę serię publikacji o zmodernizowanych ciężarówkach marki Scania. Mogliście już przeczytać o pewnych zmianach w napędzie na LNG oraz zapowiedzi jeszcze nowszych silników. Była też prezentacja autostradowego autopilota LKA, następnie recenzowałem nową skrzynię biegów biegów G33 oraz przedstawiałem model R590 z nowym wariantem silnika V8. A na koniec zostało nam najlepsze. Będą to wrażenia z jazdy Scanią 770S, czyli oficjalnie najmocniejszą seryjną ciężarówką na świecie.

przejdź do artykułu » data: 10.05.2021

testowany model: Scania 770S

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania 770s

40ton.net Scania R590 V8 w wersji 4×2 – niczym ciągnik siodłowy po fabrycznym tuningu

W nawiązaniu do tekstu: Ciężarówki z widlastymi silnikami to niemal historia – V8 znika z rynku szybko i na całym świecie Że Scanie z silnikami V8 obrosły legendą, tego nie trzeba nikomu wyjaśniać. Jest to też sprzęt bardzo kosztowny i unikalny w skali rynku, wszak cała konkurencja odeszła już od tego typu silników. Jaka jednak będzie „wartość dodana”, gdy zamówimy V8 dla dwuosiowego ciągnika 4×2, mającego tylko 50 KM więcej niż najmocniejsza „rzędówka” i pracującego w zwykłym, pięcioosiowym zestawie?

przejdź do artykułu » data: 29.04.2021

testowany model: Scania R590 V8 w wersji 4×2

kategoria: samochody osobowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania r590

40ton.net Scania 540S z nową skrzynią biegów i najmocniejszym R6 – jazda poniżej 1000 obr/min

Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, Scania wprowadza w ostatnim czasie sporo nowości. Do oferty dołączyły nowe systemy elektroniczne, w postaci prostego autopilota oraz radarów po obu stronach nadwozia (prezentowane w tym artykule). Nieco zmieniono też gazowy napęd i pojawiły się nieoficjalne zapowiedzi nowych silników (opis w tym artykule). Są też nowe warianty silników V8 (wrażenia z jazdy już wkrótce), a także wprowadzono zupełnie nową skrzynię biegów oraz najmocniejszy w historii marki silnik rzędowy.

przejdź do artykułu » data: 08.04.2021

testowany model: Scania 540S

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania 540s

40ton.net Gdybyś otrzymał do jazdy Scanię na LNG, czego szczególnego mógłbyś się po niej spodziewać?

Scania Polska wydała dzisiaj informację prasową na temat przekazania dziesięciu gazowych ciągników firmie Sachs Trans. Są to samochody typu R410 LNG Highline, przeznaczone do transportu długodystansowego i w równinnym terenie mające oferować do 1200 kilometrów zasięgu. Sachs Trans zamówił je jeszcze pod koniec ubiegłego roku, z myślą o trasach wykonywanych między Polską a Niemcami.

przejdź do artykułu » data: 12.07.2019

testowany model: scania R410 LNG Highline

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania r410 lng

40ton.net Roczny egzemplarz minionej generacji jako alternatywa dla nowego ciągnika – R450 Highline vs R450 Topline

Właściciele firm transportowych, podczas wyboru nowego auta do firmy, coraz częściej moją możliwość wyboru między pojazdami fabrycznie nowymi a bardzo świeżymi pojazdami używanymi. Dzieje się tak, gdyż place dealerskie pełne są pojazdów rocznych, dwu- lub trzyletnich, które dostarczane były w ramach popularnego wynajmu, czy też leasingu z gwarancją odkupu. Niemal każdy dealer, niezależnie od marki, ma na swoim placu wybór tego typu ofert w przeróżnych konfiguracjach. Czasami daje się nawet słyszeć głosy, że jest to dla nich spory problem.

przejdź do artykułu » data: 31.03.2019

testowany model: R450 Highline vs R450 Topline

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania r

40ton.net Jak jeździ się Scanią L280, wysoką na ledwie 2,8 metra – krótki film oraz porównanie dwóch silników

Na temat nowej Scanii serii L rozpisywałem się już kilka miesięcy temu. Wówczas samochód miał swoją oficjalną premierę, a w Szwecji urządzono pierwsze jazdy próbne. Relację z tamtego wydarzenia możecie znaleźć tutaj, wraz z opisem rozmaitych konfiguracji oraz szczegółów konstrukcyjnych.

przejdź do artykułu » data: 09.11.2018

testowany model: Scania L280

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania l

40ton.net Scania P280 CP17 Normal – test 40ton.net – dzienna kabina z wysokim dachem i 6,7-litrowy silnik

Nie oszukujmy się – dzienna kabina z podwyższonym dachem, bogatym wyposażeniem i 6,7-litrowym silnikiem to nie jest konfiguracja, która zrobi w naszym kraju wielką karierę. Całość jest jednak na tyle interesująca, że naprawdę warto opisać, jak pojazdem tego typu jeździ się po polskich drogach.

przejdź do artykułu » data: 14.09.2018

testowany model: Scania P280 CP17 Normal

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania p

40ton.net Scania P410 XT CP17 8×4 z wywrotką KH-Kipper – test 40ton.net – świetny sprzęt na miejskie budowy

Czy nowe Scanie z serii XT mogą wzbudzać równie entuzjastyczne opinie, co ich szosowi kuzyni? Czy nowa seria P w terenowym wydaniu wyraźnie różni się od poprzedniczek? W poniższej publikacji spróbuję odpowiedzieć na właśnie te pytania. Bazować będę zaś na kilku godzinach spędzonych za kierownicą Scanii P410 XT, będącej czteroosiową wywrotką typu 8×4.

przejdź do artykułu » data: 12.07.2018

testowany model: Scania P410 XT CP17 8×4 z wywrotką KH-Kipper

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania p410

40ton.net Wrażenia z jazdy nowa Scanią serii L, czyli co oferuje kabina schodząca ledwie 10 cm nad ziemię

Pierwsze Scanie z niskowejściowymi kabinami zaczęły się pojawiać jeszcze za czasów serii 4. Były to pojazdy wykonywane na specjalne zamówienie i kierowane praktycznie tylko do odbiorców z branży komunalnej. Teraz natomiast niskowejściowe Scanie wchodzą na zupełnie nowy poziom, mając przed sobą nową rolę i nowe oczekiwania. Przede wszystkim, mają być one ofertą nie tylko dla branży komunalnej, ale także dla zwykłej dystrybucji. Chce się je sprzedawać w większej ilości egzemplarzy oraz pod nową nazwą, w ramach specjalnie w tym celu stworzonej serii L.

przejdź do artykułu » data: 17.05.2018

testowany model: Scania serii L

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania l

40ton.net Scania G450 Highline – test kabiny 40ton.net – z dużym tunelem, ale za to świetnie zagospodarowana

Miałem dzisiaj okazję zapoznać się z nową Scanią serii G. Był to ciągnik siodłowy typu G450 wyposażony w najwyższy dach Highline i przeznaczony do… no właśnie, tak naprawdę to do czego? Czy to ciężarówka na bardzo krótkie trasy, w ramach dystrybucji, czy branży komunalnej? A może mamy tutaj do czynienia z lżejszą i tańszą ofertą do transportu dalekobieżnego? Sprawdźmy…

przejdź do artykułu » data: 21.11.2017

testowany model: Scania G450 Highline

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania g450