Wybrane słowo kluczowe: scania r

40ton.net Roczny egzemplarz minionej generacji jako alternatywa dla nowego ciągnika – R450 Highline vs R450 Topline

Właściciele firm transportowych, podczas wyboru nowego auta do firmy, coraz częściej moją możliwość wyboru między pojazdami fabrycznie nowymi a bardzo świeżymi pojazdami używanymi. Dzieje się tak, gdyż place dealerskie pełne są pojazdów rocznych, dwu- lub trzyletnich, które dostarczane były w ramach popularnego wynajmu, czy też leasingu z gwarancją odkupu. Niemal każdy dealer, niezależnie od marki, ma na swoim placu wybór tego typu ofert w przeróżnych konfiguracjach. Czasami daje się nawet słyszeć głosy, że jest to dla nich spory problem.

przejdź do artykułu » data: 31.03.2019

testowany model: R450 Highline vs R450 Topline

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania r

40ton.net Scania R500 Highline (model 2016) – test 40ton.net – kabina z tunelem, a pod nim 500 rzędowych koni

O nowych Scaniach zdążyłem już napisać naprawdę sporo (poprzednie dwa testy TUTAJ). Dlatego też, kiedy pod koniec ubiegłego roku zaproponowano mi jazdy nowym modelem R500 Highline, postanowiłem przygotować na tej podstawie tekst o dwóch zasadniczych elementach. Spróbuję w nim bowiem odpowiedzieć na następujące pytania – czy w wydaniu rzędowym 500 szwedzkich koni nadal nie boi się ciężkich ładunków, a także czy plasująca się niżej w gamie kabina nadal może być propozycją dla transportu dalekobieżnego?

przejdź do artykułu » data: 31.01.2017

testowany model: Scania R500 Highline (model 2016)

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania r

40ton.net Nowa Scania R410, R500, S500 oraz S730 – test 40ton.net – dopracowane rozwiązania w bardzo dobrej kabinie

Nie da się ukryć, że Scania to w europejskiej branży transportowej marka szczególna. Ilość zagorzałych miłośników, ilość modyfikowanych egzemplarzy, czy też ilość firm wiernych tej marce od dziesiątek lat – wszystko to rzeczy, których inni producenci mogą Szwedom szczerze pozazdrościć. Czy jednak nowa generacja ciężarówek, zaprezentowana ledwie w ubiegłym tygodniu, zdoła podtrzymać tę legendę, wpisując się w wypracowany przez lata wizerunek?

przejdź do artykułu » data: 07.09.2016

testowany model: Scania R410, R500, S500 oraz S730

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania r

40ton.net Która ciężarówka Euro 5 ma najlepszą kabinę, czyli porównanie siedmiu używanych ciągników – OCENA

Biorąc pod uwagę normy czasu pracy, można sobie wyliczyć, że przeciętny kierowca ciężarówki spędza rocznie za kierownicą około 2 tys. godzin. W przeliczeniu oznacza to jakieś 80-90 dni, co zaś pozwala nam stwierdzić, że kierowca spędza za kółkiem jedną czwartą swojego codziennego życia. To natomiast prowadzi nas do wniosku chyba oczywistego – miejsce, w którym ktoś przesiedzi tak ogromną ilość czasu, naprawdę powinno być przyjazne użytkownikowi. A która ciężarówka z rynku wtórnego zaoferuje nam tę przyjazność na najwyższym poziomie?

przejdź do artykułu » data: 19.04.2016

testowany model: DAF XF105 Super Space Cab, Iveco Stralis Active Space, Renault Magnum 2008, MAN TGX XXL, Mercedes-Benz Actros MP3 Megaspace, Volvo FH Globetrotter XL, Scania serii R Topline

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf xf, daf xf używane, iveco, iveco stralis, iveco stralis używane, man, man tgx, man tgx używane, mercedes, mercedes actros, mercedes actros używane, renault, renault magnum, renault magnum używane, scania, scania r, scania r używane, volvo, volvo fh, volvo fh używane, używane

truckmania.pl Scania R420 Highline

Scania weszła na poziom Euro-4, wykorzystując osiągnięcia poprzedniej generacji. Efekty, które zbadaliśmy w ciągniku R420 Highline, pokazują ekonomiczne zalety takiego wyboru. Scania weszła na poziom Euro-4, wykorzystując osiągnięcia poprzedniej generacji. Efekty, które zbadaliśmy w ciągniku R420 Highline, pokazują ekonomiczne zalety takiego wyboru.

przejdź do artykułu » data: 02.02.2007

testowany model: Scania R420 Highline

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, scania, scania r

truckmania.pl Scania R480 Euro-4

Scania udowadnia, że 12-litrowy silnik zapewnia wysokie osiągi i niskie zużycie paliwa, spełniając przy tym nowe normy czystości spalin bez stosowania wtrysku dodatkowej cieczy. Dostosowanie silników do norm Euro-4 podzieliło producentów ciężarówek na zwolenników SCR i EGR.

przejdź do artykułu » data: 10.10.2006

testowany model: Scania R480 Euro-4

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, scania, scania r

truckmania.pl Scania R420 Test

Seria R oferuje kierowcy znacznie więcej przestrzeni niż poprzedniczka. Pojawiły się nareszcie pojemne schowki, na brak których niejeden traker narzekał. Co prawda producent oferował różne warianty kabin rekompensujące skąpe możliwości przechowywania, ale trzeba było za nie słono płacić. W R tego kłopotu już nie ma choć dopłaty za niestandardowe wyposażenie nadal nie są małe...

przejdź do artykułu » data: 01.09.2004

testowany model: Scania R420

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, scania, scania r

truckmania.pl Scania R124LA4x2NA420

Od 2001 r. w dwunastolitrowych silnikach Scanii montowany jest uklad wtryskowy HPi. Jego pierwowzór skonstruowal Cummins z przeznaczeniem do swych najciezszych, trakcyjnych jednostek napedowych. W DC12 Scanii nowe wtryski calkowicie zmienily prace silnika, który wczesniej mial pompowtryskiwacze firmy Bosch i uklad sterujacy typu EDC.

przejdź do artykułu » data: 08.08.2003

testowany model: Scania R124LA4x2NA420

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, scania, scania r