Wybrany serwis: sqtery.com

sqtery.com Sqter vs. Motocykl – bitwa w mieście!

Siema SQTERmaniacy! Z racji, że za oknami mamy już stabilną pogodę do jazdy naszymi pojazdami postanowiłem zrobić porównanie dwóch jednośladów – sqtera Vespa PX oraz motocykla BMW S1000R. W tym momencie pewnie pomyślicie – co, poco to robić?! Przecież wiadome, że moto wygra, jak można porównać 50tke do 1000ca! Otóż można, a wynik na pewno może Was zaskoczyć. Czytajcie dalej.

przejdź do artykułu » data: 21.05.2018

testowany model: Vespa PX, BMW S1000R

kategoria: motocykle serwis: sqtery.com
słowa kluczowe: bmw, bmw s1000 r, vespa, vespa px

sqtery.com SYM Orbit 50: wół roboczy

SYM Orbit II to już drugi skuter tego tajwańskiego producenta, który otrzymałem do testu w sezonie 2012. Skuter jest technicznym „bliźniakiem” testowanego przez naszą redakcję SYMa Fiddle II, jednak obie maszyny różni powołanie. Orbit II ma dzielnie znosić trudy pracy jako pojazd dla kurierów czy rozwozicieli pizzy, czyli po prostu ma świetnie sprawdzać się jako codzienny wół roboczy. Postanowiłem więc wcielić się w rolę jednego z nich i sprawdzić jak Orbit poradzi sobie jako narzędzie pracy. Jak SYM zniósł ten test? Czy skuter wart 4.400 PLN to pewna inwestycja?

przejdź do artykułu » data: 05.12.2012

testowany model: SYM Orbit 50

kategoria: skutery serwis: sqtery.com
słowa kluczowe: sym, sym orbit

sqtery.com Benelli QuattronoveX 50: włosko-chiński Gymkhanowiec

Każdy kto usłyszy nazwę Benelli, od razu może skojarzyć ją z starą, włoską marką. Głęboko zakorzenione w naszych głowach stereotypy dotyczące różnych krajów skrzętnie wykorzystują PR’owcy różnych firm. I tak jest w tym przypadku – Włochy kojarzą się nam z pizzą, makaronem, piękną pogodą i oczywiście z porządnymi skuterami.

przejdź do artykułu » data: 08.11.2012

testowany model: Benelli QuattronoveX 50

kategoria: skutery serwis: sqtery.com
słowa kluczowe: benelli, benelli quattro nove x

sqtery.com SYM Fiddle II – w pogoni za vespowymi trendami

SYM – Sanyang Industry Co, Ltd. , tajwańska firma współpracująca ze znanym producentem aut, Hyundaiem, obecna jest na polskim rynku za sprawą działalności All Ride Moto, głównego importera pojazdów tej marki. Wprost z głównego salonu SYM w Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej otrzymaliśmy do testów skuter, który większość przechodniów, zainteresowanych i znajomych pomyliło z kultowymi Vespami. Czy SYM Fiddle II choć trochę dorównuje włoskiemu klasykowi? A może jest to tylko jego marna i nie warta uwagi (i pieniędzy) kopia?

przejdź do artykułu » data: 01.10.2012

testowany model: SYM Fiddle II

kategoria: skutery serwis: sqtery.com
słowa kluczowe: sym, sym fiddle

sqtery.com Honda Vision: 500 km na zablokowanej 50′tce – czy aby na pewno mordercze?

Honda Vision to chyba jedna z najciekawszych nowości na polskim rynku. Producent zewsząd atakuje nas reklamami tego motoroweru, zachęcając Nas do kupna atrakcyjną, jak na nasz rodzimy rynek, ceną oscylującą w okolicach 5900 zł oraz obietnicami niskiego spalania. Czy skuter okazał się przynajmniej w połowie tak dobry, jak opisują go marketingowcy z Hondy sprawdziliśmy w ciągu 160 godzinnego testowania.

przejdź do artykułu » data: 26.08.2012

testowany model: Honda Vision

kategoria: skutery serwis: sqtery.com
słowa kluczowe: honda, honda vision

sqtery.com Yamaha Xenter 150 – 100km za 14 PLN!

„Xenter to nowy miejski skuter na dużych kołach, który szybko i wygodnie dowiezie Cię do celu” – Yamaha w taki sposób opisuje swój nowy jednoślad. Czy aby ten opis nie jest zbyt pochopny, bo przecież Xenter to tylko 150 ccm? Czy ową szybkość i wygodę odnajdziemy w praktyce? Jak w polskich realiach sprawdza się jednoślad na stosunkowo wielkich felgach? Na te i na inne pytania nasza redakcja postanowiła odpowiedzieć osobiście, podczas testu Yamaha Xenter 150.

przejdź do artykułu » data: 18.08.2012

testowany model: Yamaha Xenter 150

kategoria: skutery serwis: sqtery.com
słowa kluczowe: yamaha, yamaha xenter

sqtery.com Keeway F-ACT City 50 – miejskie testowanie

Keeway to chińska marka Qianjiang Group, która zagościła na europejskim rynku pod tą właśnie nazwą. W Polsce pierwsze jednoślady chińskiego potentata pojawiły się w 2003 roku, gdzie stosunkowo tanie i proste modele Hurricane i Focus mocno namieszały w segmencie nowych skuterów.

przejdź do artykułu » data: 15.07.2012

testowany model: Keeway F-ACT City 50

kategoria: samochody osobowe serwis: sqtery.com
słowa kluczowe: keeway, keeway f-act