Wybrany serwis: superauto24.se.pl

superauto24.se.pl TEST Suzuki Vitara Hybrid - czy miękka hybryda naprawdę coś zmienia? OPINIA, DANE TECHNICZNE

Japoński crossover dostał 48-woltową instalację, mały silnik elektryczny i akumulatory. Vitara jest teraz „miękką hybrydą” i ten zabieg wyszedł jej na dobre. Suzuki w niektórych sprawach odstaje od konkurencji, ale w wielu kwestiach nadrabia i do siebie przekonuje.

przejdź do artykułu » data: 13.07.2020

testowany model: Suzuki Vitara Hybrid

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: suzuki, suzuki vitara

superauto24.se.pl To elektryczne Renault łapie się na państwowe dopłaty. Renault Zoe R135 Intens - TEST, OPINIA

Małe samochody elektryczne coraz śmielej poczynają sobie na rynku, a program państwowych dopłat, który (wreszcie) rusza, powinien przyczynić się do wzrostu ich popularności. Dla Renault Zoe, które było jednym z pierwszych aut w segmencie, oznacza to również konieczność stawienia czoła mocnej konkurencji. Jak radzi sobie francuska propozycja na tle innych modeli?

przejdź do artykułu » data: 07.07.2020

testowany model: Renault Zoe R135 Intens

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: renault, renault zoe

superauto24.se.pl Do tego elektrycznego auta państwo ma dopłacić. Peugeot e-208 GT 136 KM - TEST, OPINIA, WIDEO

Jeszcze kilka lat temu samochody elektryczne były zupełnie odrębnymi modelami tworzonymi od podstaw i oferowanymi przez nielicznych producentów. Teraz, ta sytuacja uległa dużej zmianie. Co prawda stricte elektryczne modele nie posiadające swojego spalinowego odpowiednika nadal są oferowane, ale ich uzupełnieniem stały się napędzane prądem auta współdzielących konstrukcje ze znanymi i lubianymi modelami. Idealnym tego przykładem jest nowy Peugeot e-208 - samochód, do którego w Polsce na specyficznych warunkach ma dopłacać państwo.

przejdź do artykułu » data: 29.06.2020

testowany model: Peugeot e-208 GT 136 KM

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: peugeot, peugeot e-208

superauto24.se.pl Volkswagen Passat GTE Limousine - TEST, OPINIA. Elektryfikacja w imię osiągów?

Volkswagen Passat B8 to pierwszy Passat, który ma w ofercie wersję hybrydową. Oszczędność paliwa i spełnienie restrykcyjnych norm emisji sprzedawane jest tu raczej pod płaszczykiem sportu niż dbałości o środowisko. Czy GTE daje wystarczająco dużo frajdy z jazdy, by uzasadnić obecność takiego emblematu na grillu?

przejdź do artykułu » data: 23.06.2020

testowany model: Volkswagen Passat GTE Limousine

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen passat

superauto24.se.pl Nowa Honda Jazz 1.5 i-MMD Hybrid e-CVT - TEST, OPINIA. Udany balonik na kółkach w cenie Hondy Civic

Zupełnie nowa Honda Jazz wciąż ma charakterystyczny kształt mikrovana i jest szalenie praktyczna, ale narysowano ją tak, żeby absolutnie nikt nie obejrzał się za nią na ulicy. Auto wygląda trochę jak balonik na kołach, a do tego efektu wizualnego świetnie pasuje wrażenie lewitowania nad jezdnią, jakie towarzyszy podczas jazdy. To komfortowo zestrojone autko potrafi przemykać w zupełnej ciszy, a wszystko za sprawą pełnoprawnego układu hybrydowego. Szkoda tylko, że kosztuje tyle co większa Honda Civic...

przejdź do artykułu » data: 19.06.2020

testowany model: Honda Jazz 1.5 i-MMD Hybrid e-CVT

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: honda, honda jazz

superauto24.se.pl Nowa Skoda Octavia IV jest lepsza od VW Golfa VIII? Ktoś na tym straci, ale nie będzie to klient - TEST, OPINIA

Nowa Skoda Octavia pojawiła się już w salonach! Przez światową pandemię dorwanie się do testowego egzemplarza nie było proste, ale w końcu się udało. Czeski kompakt ma przed sobą ciężkie zadanie. Nie tylko musi przekonać do siebie klientów flotowych, którzy niebawem staną przed wyborem nowych samochodów, ale także klientów indywidualnych, którzy będą chcieli wybrać najnowszego Golfa. Czy nowa generacja ponowi sukces poprzedniej, która była najcześciej wybieranym autem w Polsce? Z pewnością tak, ale czy jest lepsza od króla segmentu C?

przejdź do artykułu » data: 09.06.2020

testowany model: Skoda Octavia IV, Volkswagen Golf VIII

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda octavia, volkswagen, volkswagen golf

superauto24.se.pl To pierwszy taki Ford. Nowa Kuga jest hybrydą, ma wtyczkę i jest oszczędna - TEST, OPINIA

Ford Kuga doczekał trzeciej generacji. Kompaktowy SUV korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych, został zaprojektowany według języka stylistycznego znanego już z Focusa i stanowi ważny element strategii elektryfikacji pojazdów Forda. W topowej odmianie Kuga jest autem typu PHEV, co oznacza nic innego, jak hybrydę ładowaną z gniazdka. Model ten nie zachwyca nadzwyczajnymi osiągami, ale za to potrafi być oszczędny.

przejdź do artykułu » data: 02.06.2020

testowany model: Ford Kuga

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: ford, ford kuga

superauto24.se.pl W tym aucie nawet gwiazdy disco polo tracą głowę! Lexus RC F Carbon 5.0 V8 AT8 - TEST, OPINIA, WIDEO

Moc, prędkość, adrenalina. Mocne sportowe auta kuszą i prowokują do szybkiej i agresywnej jazdy. Tym pokusom uległa m.in. liderka zespołu Piękni i Młodzi, której serce skradł piekielny Lexus RC F Carbon. Po warszawskiej Wisłostradzie wraz ze swoim partnerem pędziła z prędkością ponad 170 km/h! Aby nie dać się ponieść mocy jaką oferuje to rasowe japońskie coupe, za jego kierownicą cały czas trzeba mieć się na baczności.

przejdź do artykułu » data: 26.05.2020

testowany model: Lexus RC F Carbon 5.0 V8 AT8

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: lexus, lexus rc f

superauto24.se.pl Volkswagen Touareg V8 to najlepszy Volkswagen jakiego można kupić. Widać to nie tylko po cenie - TEST, OPINIA

Droższe znaczy lepsze? W przypadku Volkswagena Touarega wygląda na to, że tak. Cenie, jaką trzeba zapłacić za posiadanie Touarega z potężnym, 8-cylindrowym silnikiem trudno się dziwić. Jest ona uzasadniona, bo SUV z 422-konnym dieslem pod maską to najbardziej wszechstronny i komfortowy samochód w ofercie Volkswagena. Z giga-dieslem jest na dodatek piekielnie szybki.

przejdź do artykułu » data: 26.05.2020

testowany model: Volkswagen Touareg V8

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen touareg

superauto24.se.pl Ford Mustang Bullitt 5.0 V8 vs. Lexus RC F Carbon 5.0 V8 - PORÓWNANIE, OPINIA. Niedługo zatęsknimy za takimi autami

Żyjemy w czasach, w których prawdziwa śmierdząca spalinami i benzyną motoryzacja odchodzi do lamusa. Downsizing, ekologia oraz wszelkiego rodzaju normy emisji spalin zbierają swoje żniwo. Na szczęście są jeszcze producenci, którzy wbrew wszelkiej poprawności oferują auta zbudowane w zgodzie ze starą szkołą. Lexus RC F w wersji Carbon oraz Ford Mustang Bullitt to obrońcy ostatniego bastionu. Auta zupełnie różne, ale zarazem pod wieloma względami bardzo podobne. Poznajcie je z bliska.

przejdź do artykułu » data: 21.05.2020

testowany model: Ford Mustang Bullitt 5.0 V8, Lexus RC F Carbon 5.0 V8

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: ford, ford mustang, lexus, lexus rc