Wybrany serwis: superauto24.se.pl

superauto24.se.pl TEST Hyundai i20 N Performance. Przydadzą Ci się szybkie ręce

Z czym kojarzy się Hyundai i20? Poprzedni model często wyjeżdżał na drogi tocząc się z prędkością 30 km/h, spowolniony przez wielkie "L" na dachu i przestraszonego kursanta za kółkiem. Nowy model jeszcze nie zadomowił się na ulicach na dobre, a już doczekał się szybkiej, bezkompromisowej odmiany. Hyundai i20 N jest jak kolega z klasy sportowej, któremu lepiej nie podskakiwać.

przejdź do artykułu » data: 22.11.2021

testowany model: Hyundai i20 N Performance. Przydadzą Ci się szybkie ręce

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: hyundai, hyundai i20

superauto24.se.pl Przewaga dzięki bajerom. Elektryczne Audi Q4 e-tron i Q4 e-tron Sportback - TEST, OPINIA

Wyrazisty design, mrugające lampy, kosmiczne dźwięki, nastrój budowany światłem. Można rzec, że to tylko efekciarskie sztuczki odciągające uwagę od spraw istotnych. W Audi Q4 e-tron moc bajerów jest duża, ale wcale nie przykrywa tego, co w tym modelu jest najważniejsze. Bezemisyjny układ napędowy spisuje się świetnie, kompaktowe rozmiary odnajdują się w mieście, we wnętrzu jest zaskakująco normalne, a robiące wrażenie gadżety tylko budują przewagę nad konkurencją.

przejdź do artykułu » data: 15.11.2021

testowany model: Audi Q4 e-tron, Q4 e-tron Sportback

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: audi, audi q4

superauto24.se.pl Komfortowa, ale czy oszczędna? Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid - TEST, OPINIA

Japoński hybrydowy SUV oferowany na naszym rynku to? Zapewne większość osób na tak zadane pytanie od razu odpowie – Toyota RAV4! Japończycy już od wielu lat słyną z produkcji hybryd, a wspomniane auto jest nie tylko mocno rozpoznawalne, ale i bardzo popularne w naszym kraju. Jednak oferta hybrydowych japońskich SUV-ów oferowanych na polskim rynku nie ogranicza się do produktów Toyoty. Honda CR-V i-MMD to równie ciekawe, choć mniej popularne u nas auto. Jest bardzo komfortowe, ale czy również bardzo oszczędne?

przejdź do artykułu » data: 02.11.2021

testowany model: Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: honda, honda cr-v

superauto24.se.pl Volkswagen Arteon eHybrid pali mniej od TDI pod warunkiem, że... TEST, OPINIA

Jeszcze kilka lat temu niemieckie silniki TDI dostępne m.in. w Volkswagenach były bardzo popularnym wyborem. Z takiego faktu doskonale zdawali sobie sprawę Niemcy, oferujący wysokoprężne jednostki w większości swoich modeli. Teraz, sytuacja wygląda zgoła inaczej. Diesle nie mają dobrej prasy, bardzo często ustępując miejsca układom hybrydowym. Volkswagen Arteon eHybrid udowadnia, że nawet bez oznaczenia TDI na tylnej klapie da się jeździć dynamicznie i oszczędnie. Jest jednak pewien istotny warunek.

przejdź do artykułu » data: 15.10.2021

testowany model: Volkswagen Arteon eHybrid

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen arteon

superauto24.se.pl Zalety przygniecione ceną. Elektryczny Opel Corsa-e - TEST, OPINIA

Aktualnie oferowane samochody elektryczne można podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich stanowią zupełnie odrębne modele, tworzone od podstaw, które nie występują w wersjach spalinowych. Drugą grupę reprezentują elektryczne odpowiedniki popularnych aut, które są dobrze znane ze swoich klasycznych układów napędowych. Opel Corsa-e jest przedstawicielem tego drugiego trendu. Czy stanowi ciekawą alternatywę dla odmian konwencjonalnych?

przejdź do artykułu » data: 08.10.2021

testowany model: Opel Corsa-e

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: opel, opel corsa-e

superauto24.se.pl Volkswagen Golf GTI zachwyca na drodze. A w jakich kwestiach zawodzi? TEST, OPINIA

Pierwsza generacja Golfa GTI była jednym z pionierów segmentu hot-hatchy, jaki znamy dziś. Dziedzictwo każe niemieckiej marce pieczołowicie podchodzić do tworzenia kolejnych odsłon kultowego auta, a ósma generacja potwierdza, że oznaczenie GTI wciąż zajmuje szczególne miejsce w portfolio Volkswagena. Staranności zabrakło jednak w kilku istotnych kwestiach.

przejdź do artykułu » data: 08.10.2021

testowany model: Volkswagen Golf GTI

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen golf

superauto24.se.pl Dużo oferują i palą mało. Ford Focus Sedan kontra Toyota Corolla Sedan - TEST, PORÓWNANIE

Kompaktowe sedany nie są zbyt częstym wyborem wśród polskich klientów. Oferowane w naszym kraju modele z tym rodzajem nadwozia można aktualnie policzyć na palcach jednej ręki. Jednak klasyczne i dość niepozorne sedany mają wiele zalet. Porównałem ze sobą Forda Focusa Sedan oraz Toyotę Corollę Sedan i poszukałem przy tym zestawieniu odpowiedzi na pytanie, który napęd jest lepszy - klasyczna hybryda czy niewielki turbodoładowany silnik?

przejdź do artykułu » data: 16.09.2021

testowany model: Ford Focus Sedan, Toyota Corolla Sedan

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus, toyota, toyota corolla

superauto24.se.pl Hybrydowy Jeep Wrangler 4xe na asfalcie jest rakietą, a w teren wjeżdża bez emisji spalin - TEST, OPINIA

Legendarny Jeep Wrangler nigdy wcześniej nie był tak przyjazny dla środowiska, jak teraz. Paliwożerna terenówka stała się hybrydą typu plug-in, umożliwia podróżowanie przy wykorzystaniu wyłącznie energii elektrycznej i jest kolejnym krokiem w kierunku elektryfikacji całej gamy modelowej marki Jeep. Po tym, jak pojeździłem tym wynalazkiem po drogach publicznych i zabrałem go na krótki off-road, doszedłem do wniosku, że nie jest to Wrangler dla każdego. Zatwardziałych miłośników taplania się w błocie jakoś nie do końca w nim widzę.

przejdź do artykułu » data: 11.08.2021

testowany model: Jeep Wrangler 4xe

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: jeep, jeep wrangler

superauto24.se.pl Mercedes EQS to kosmiczna limuzyna! Ma sześć ekranów i nie otworzysz w nim maski - PIERWSZE SPOTKANIE

Motoryzacja ewoluuje w zawrotnym tempie, ale jedna rzecz nie zmieni się nigdy. Od premiery pierwszego Mercedesa Klasy S producent spod znaku gwiazdy wyznacza trendy i przoduje w nowych technologiach, czego kolejnym dowodem jest Mercedes-EQS. W pełni elektryczny flagowiec to limuzyna nowej ery, ale czy o takiej przyszłości marzyliśmy?

przejdź do artykułu » data: 27.07.2021

testowany model: Mercedes EQS

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes eqs

superauto24.se.pl Hybrydowa Toyota Camry potrafi palić poniżej 5 litrów. Czym jeszcze imponuje? TEST, OPINIA

Silniki diesla nie mają dobrej prasy. Coraz ostrzejsze normy emisji spalin oraz niemniejszy nacisk na ekologiczną motoryzację skutecznie zabijają jednostki napędowe żywiące się ropą. Na fali wznoszącej znajdują się obecnie hybrydy, elektryki oraz benzynowe silniki tworzone zgodnie z ideą downsizingu.

przejdź do artykułu » data: 27.07.2021

testowany model: Toyota Camry

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: toyota, toyota camry