Wybrany serwis: superauto24.se.pl

superauto24.se.pl Dużo oferują i palą mało. Ford Focus Sedan kontra Toyota Corolla Sedan - TEST, PORÓWNANIE

Kompaktowe sedany nie są zbyt częstym wyborem wśród polskich klientów. Oferowane w naszym kraju modele z tym rodzajem nadwozia można aktualnie policzyć na palcach jednej ręki. Jednak klasyczne i dość niepozorne sedany mają wiele zalet. Porównałem ze sobą Forda Focusa Sedan oraz Toyotę Corollę Sedan i poszukałem przy tym zestawieniu odpowiedzi na pytanie, który napęd jest lepszy - klasyczna hybryda czy niewielki turbodoładowany silnik?

przejdź do artykułu » data: 16.09.2021

testowany model: Ford Focus Sedan, Toyota Corolla Sedan

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: ford, ford focus, toyota, toyota corolla

superauto24.se.pl Hybrydowy Jeep Wrangler 4xe na asfalcie jest rakietą, a w teren wjeżdża bez emisji spalin - TEST, OPINIA

Legendarny Jeep Wrangler nigdy wcześniej nie był tak przyjazny dla środowiska, jak teraz. Paliwożerna terenówka stała się hybrydą typu plug-in, umożliwia podróżowanie przy wykorzystaniu wyłącznie energii elektrycznej i jest kolejnym krokiem w kierunku elektryfikacji całej gamy modelowej marki Jeep. Po tym, jak pojeździłem tym wynalazkiem po drogach publicznych i zabrałem go na krótki off-road, doszedłem do wniosku, że nie jest to Wrangler dla każdego. Zatwardziałych miłośników taplania się w błocie jakoś nie do końca w nim widzę.

przejdź do artykułu » data: 11.08.2021

testowany model: Jeep Wrangler 4xe

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: jeep, jeep wrangler

superauto24.se.pl Mercedes EQS to kosmiczna limuzyna! Ma sześć ekranów i nie otworzysz w nim maski - PIERWSZE SPOTKANIE

Motoryzacja ewoluuje w zawrotnym tempie, ale jedna rzecz nie zmieni się nigdy. Od premiery pierwszego Mercedesa Klasy S producent spod znaku gwiazdy wyznacza trendy i przoduje w nowych technologiach, czego kolejnym dowodem jest Mercedes-EQS. W pełni elektryczny flagowiec to limuzyna nowej ery, ale czy o takiej przyszłości marzyliśmy?

przejdź do artykułu » data: 27.07.2021

testowany model: Mercedes EQS

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: mercedes, mercedes eqs

superauto24.se.pl Hybrydowa Toyota Camry potrafi palić poniżej 5 litrów. Czym jeszcze imponuje? TEST, OPINIA

Silniki diesla nie mają dobrej prasy. Coraz ostrzejsze normy emisji spalin oraz niemniejszy nacisk na ekologiczną motoryzację skutecznie zabijają jednostki napędowe żywiące się ropą. Na fali wznoszącej znajdują się obecnie hybrydy, elektryki oraz benzynowe silniki tworzone zgodnie z ideą downsizingu.

przejdź do artykułu » data: 27.07.2021

testowany model: Toyota Camry

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: toyota, toyota camry

superauto24.se.pl Volkswagen Tiguan eHybrid 245 KM DSG6. Oszczędniejszy od diesla, szybszy od benzyny - TEST, OPINIA

Bestsellerowy Volkswagen Tiguan przeszedł lifting. Choć zmiany, które wprowadzono mogą wydawać się kosmetyczne, jest jedna nowość, która nigdy wcześniej nie występowała w niemieckim SUV-ie. Samochód zyskał hybrydowy układ napędowy, a nazwa takiej odmiany to Tiguan eHybrid. Czy taka wersja ma szanse stać się najczęściej wybieraną przez klientów?

przejdź do artykułu » data: 19.07.2021

testowany model: Volkswagen Tiguan eHybrid 245 KM DSG6

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen tiguan

superauto24.se.pl To najszybsze auto dla ludu w historii. TEST, OPINIA - Volkswagen Golf R 320 KM 4MOTION DSG7

Volkswagen Golf R to prawdziwy przywódca stada. Mocny, piekielnie szybki, precyzyjny i bardzo skuteczny, a także... uniwersalny i przemyślany. Wsiadając za kierownicę najnowszego wcielenia ostrego Golfa dobrze wiedziałem czego mogę się spodziewać po niepokornym Golfie R, który ostatecznie i tak dość mocno mnie zaskoczył.

przejdź do artykułu » data: 08.07.2021

testowany model: Volkswagen Golf R 320 KM 4MOTION DSG7

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen golf

superauto24.se.pl Citroen C4 zmienił się nie do poznania. To już nie jest typowy kompakt - TEST, OPINIA

Citroen C4 był typowym, kompaktowym autem, walczącym z Golfem, Corollą i innymi modelami pozycjonowanymi w segmencie C. Francuski samochód miał w sobie nieco fantazji, był narysowany miło dla oka oraz posiadał niesztampowe wnętrze. Dlaczego używam czasu przeszłego? Przecież Citroen C4 jest nadal oferowany! Zgadza się, ale nowy Citroen C4 nie ma ze swoim pierwowzorem nic wspólnego poza nazwą!

przejdź do artykułu » data: 19.05.2021

testowany model: Citroen C4

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: citroen, citroen c4

superauto24.se.pl Te SUV-y odniosły olbrzymi sukces. W czym tkwi ich siła? Volkswagen Tiguan & Volvo XC60 - TEST, PORÓWNANIE

Już od kilku lat SUV-y znajdują się na wznoszącej fali popularności. Volkswagen Tiguan to aktualnie nie tylko najpopularniejszy SUV w Europie, ale także najbardziej popularny nowy model Volkswagena. Volvo XC60 także nie narzeka na brak zainteresowania. Auto cieszy się niesłabnącą popularnością zyskując w naszym kraju miano najlepiej sprzedającego się samochodu segmentu premium. W czym tkwi tajemnica sukcesu tych modeli?

przejdź do artykułu » data: 11.05.2021

testowany model: Volkswagen Tiguan, Volvo XC60

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen tiguan, volvo, volvo xc60

superauto24.se.pl Ma trzy silniki i kaganiec. Peugeot 508 PSE to sportowiec na miarę naszych czasów - TEST, PIERWSZA JAZDA

Po niemal 25 latach przerwy producent z Sochaux wrócił do korzeni. Nowy Peugeot 508 PSE udowodnia, że Francuzi nie zapomnieli jak produkuje się sportowe samochody klasy średniej. Niestety, z uwagi na zasady panujące w Unii Europejskiej, najmocniejszy w historii marki lew musiał być hybrydą. Po krótkich, choć intensywnych jazdach pierwszym modelem dywizjonu Peugeot Sport Engineered, wiem już, dla kogo jest ten samochód.

przejdź do artykułu » data: 29.04.2021

testowany model: Peugeot 508 PSE

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: peugeot, peugeot 508

superauto24.se.pl Ford Explorer czy Toyota Highlander? Pojedynek wielkich SUV-ów - TEST WIDEO

Na redakcyjnym parkingu zrobiło się naprawdę amerykańsko. Mieliśmy bowiem okazję testować dwa wielkie SUV-y, których charakter od razu zdradza, że ich prawdziwy dom jest za wielką wodą. Toyota Highlander i Ford Explorer to dwie hybrydy, które starły się w porównaniu, przeprowadzonym przez dwóch kierowców, przywiązanych do swoich samochodów.

przejdź do artykułu » data: 27.04.2021

testowany model: Ford Explorer, Toyota Highlander

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: ford, ford explorer, toyota, toyota highlander