Wybrany serwis: swiataut.net

swiataut.net TEST: Renault Talisman S-Edition TCe 225 EDC

Jeśli macie akurat wolne 146 tysiące złotych (a w momencie pisania recenzji 142 tysiące), opcji na dużego sedana jest wiele. Na Mercedesa klasy E oczywiście przybraknie, tym bardziej mocnego, ale kwota ta idealnie wystarczy na Talismana w specjalnej wersji S-Edition. Auto posiada 225 konny silnik i system 4 kół skrętnych w standardzie, jest ponadto - i raczej nikt z tym nie będzie polemizował - bardzo ładne. No dobrze, ale wady też są?

przejdź do artykułu » data: 25.10.2019

testowany model: Renault Talisman S-Edition TCe 225 EDC

kategoria: samochody osobowe serwis: swiataut.net
słowa kluczowe: renault, renault talisman

swiataut.net TEST: Renault Megane R.S. Trophy TCe 300

W ubiegłym roku jeździliśmy Megane R.S. TCe 280 EDC – nową generacją francuskiego hothatcha. Już ta prawie podstawowa wersja Megane R.S. wywarła na nas bardzo dobre wrażenie. Kilka dni temu mieliśmy okazję przeprowadzić test mocniejszej wersji R.S.-a – Trophy.

przejdź do artykułu » data: 05.10.2019

testowany model: Renault Megane R.S. Trophy TCe 300

kategoria: samochody osobowe serwis: swiataut.net
słowa kluczowe: renault, renault megane

swiataut.net 1000 kilometrów przez Danię w Oplu Astra Sports Tourer

Okres wakacyjny zbliża się nieuchronnie do końca. Dwa letnie miesiące minęły naprawdę szybko, a w moim przypadku w dużej mierze stały one pod znakiem różnego rodzaju wyjazdów. Chyba nie jestem statystycznym Polakiem, bo w wakacje nie plażowałem nad Bałtykiem, ani nie byłem na Krupówkach w Zakopanem. Wolę mniej zatłoczone miejsca. Zamiast Giżycka, czy Mikołajek na Mazurach, lepiej czuję się na położonej przy granicy urokliwej Suwalszczyźnie.

przejdź do artykułu » data: 30.08.2019

testowany model: Opel Astra Sports Tourer

kategoria: samochody osobowe serwis: swiataut.net
słowa kluczowe: opel, opel astra

swiataut.net TEST: Lexus ES300h FSport - wujek z Ameryki

Choć sedany klasy średniej są w odwrocie, istnieją producenci którym recesja w tym segmencie nie szkodzi. Dobrze radzą sobie bowiem wciąż na rynku sedany premium, a w tym teście przyjrzymy się jednemu z nich - Lexusowi ES, który zastępuje na europejskich rynkach model GS. Warto nadmienić, że choć to pierwsza generacja ES w Polsce, to ogólnie już siódma.

przejdź do artykułu » data: 31.07.2019

testowany model: Lexus ES300h FSport

kategoria: samochody osobowe serwis: swiataut.net
słowa kluczowe: lexus, lexus es

swiataut.net TEST: Dacia Duster TCe 150 FAP Prestige

Dacia Duster idzie jak burza. Odświeżony model jest w sprzedaży od początku 2018 roku i w chwili pisania tego testu zajmuje pierwsze miejsce na liście najchętniej kupowanych nowych aut wśród klientów indywidualnych. Rumuński producent uatrakcyjnił ostatnio ofertę Dustera wprowadzając diesla Blue dCi 115 KM oraz nowe mocniejsze silniki benzynowe 1.3 TCe o mocach 130 KM i 150 KM. Taki mocny, 150-konny Duster trafił ostatnio do naszej redakcji, szkoda tylko, że nie zagościł u nas na długo. Ale po kolei.

przejdź do artykułu » data: 07.07.2019

testowany model: Dacia Duster TCe 150 FAP Prestige

kategoria: samochody osobowe serwis: swiataut.net
słowa kluczowe: dacia 1300 używane, dacia duster