Wybrany serwis: test.auto.pl

test.auto.pl [TEST] Renault Express Van 1.3 TCe 100 Pack Clim

Renault Express Van to stary dobry znajomy, tylko w nowych szatach. Najmniejszy dostawczak Renault wypełnił lukę, po Dacii Dokker. To wcale nie oznacza, że po Dacii przejął też aż tak niską cenę. Należy liczyć się z większym wydatkiem, tak jak w przypadku wszystkich nowo kupowanych samochodów, ale nadal nie wyższym niż oczekuje tego konkurencja. Więc jaki jest Express Van.

przejdź do artykułu » data: 20.04.2022

testowany model: Renault Express Van 1.3 TCe 100 Pack Clim

kategoria: samochody osobowe serwis: test.auto.pl
słowa kluczowe: renault, renault express

test.auto.pl [TEST] Volvo XC40 T5 Recharge Plug-In Hybrid

Volvo jako jeden z pierwszych producentów samochodów konwencjonalnych przedstawił wczesną przyszłość elektryfikacji swoich modeli. Obecnie wszystkie modele Volvo posiadają mniejszy lub większy układ hybrydowy, oraz pojawiły się pierwsze, w pełni zelektryfikowane modele. Wydaje się rozwiązaniem idealnym. Nie martwimy się niskim zasięgiem, stresującym poszukiwaniem ładowarek, a przy niskim dziennym zużyciu możemy jeździć wyłącznie na prądzie.

przejdź do artykułu » data: 22.03.2022

testowany model: Volvo XC40 T5 Recharge Plug-In Hybrid

kategoria: samochody osobowe serwis: test.auto.pl
słowa kluczowe: volvo, volvo xc40

test.auto.pl [TEST] Renault Arkana E-Tech 145 Hybrid Intens

Sceptycy mówią, że Renault Arkana to budżetowe BMW X4. BMW spopularyzowało SUVy Coupe dzięki – o zgrozo – udanemu modelowi X6, jednak podążanie za tą samą koncepcją nie zawsze musi być sztampową kopią. Model został ciepło przyjęty na wschodnim rynku, przez co Renault postanowiło wypuścić Arkanę również w Europie. No dobrze, ale co takiego jest w tej Arkanie?

przejdź do artykułu » data: 08.03.2022

testowany model: Renault Arkana E-Tech 145 Hybrid Intens

kategoria: samochody osobowe serwis: test.auto.pl
słowa kluczowe: renault, renault arkana

test.auto.pl [TEST] Nissan Qashqai 1.3 DIG-T MHEV 158 KM 6MT Tekna+

Nissan jeszcze niedawno kojarzył mi się z autami o klasycznym charakterze. Nieco nudnawe wewnątrz, z zewnątrz nieco bardziej nowoczesne. Obecnie jednak podejście projektantów mocno się zmieniło. Przykładem może być nowy Qashqai, który przeszedł ogromną wizualną metamorfozę, ze znanymi z innych modeli rozwiązaniami.

przejdź do artykułu » data: 08.03.2022

testowany model: Nissan Qashqai 1.3 DIG-T MHEV 158 KM 6MT Tekna+

kategoria: samochody osobowe serwis: test.auto.pl
słowa kluczowe: nissan, nissan qashqai

test.auto.pl [TEST] Skoda Enyaq iV 80

Samochody elektryczne to obecnie bardzo kontrowersyjny temat, mają one bowiem zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Jedni mówią, że są przyszłością motoryzacji, inni żartobliwie nazywają je samochodami na węgiel. Nie będę jednak rozwodził się na temat wyższości aut elektrycznych czy też nie. Warto jednak poruszyć inne problemy aut elektrycznych jak np. zasięg, na który ma wpływ między innymi temperatura.

przejdź do artykułu » data: 02.03.2022

testowany model: Skoda Enyaq iV 80

kategoria: samochody osobowe serwis: test.auto.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda enyaq

test.auto.pl [TEST] Honda CR-V Hybrid 2.0 i-MMD 184 KM Lifestyle

Jeśli szukasz sporego SUVa z Dieslem to niestety ale takie modele można już powoli liczyć na palcach u jednej ręki. Japońskie SUVy praktycznie już przestały być oferowane z takimi jednostkami, a w zamian tego większość jest oferowana w odmianach hybrydowych. Doskonałym przykładem jest Honda CR-V, która jest oferowana wyłącznie jako benzyna 1.5 VTEC Turbo i 2 litrowa hybryda i-MMD. Tylko czy hybrydowy SUV jest w stanie zastąpić ropniaka?

przejdź do artykułu » data: 15.02.2022

testowany model: Honda CR-V Hybrid 2.0 i-MMD 184 KM Lifestyle

kategoria: samochody osobowe serwis: test.auto.pl
słowa kluczowe: honda, honda cr-v

test.auto.pl [TEST] Alpine A110S

Alpine A110 to nie tylko powrót legendarnego modelu we współczesnej formie, ale również wskrzeszenie marki. Marki, która powstała z pasji francuskiego dealera marki Renault – Jean Rédélé. Model A110 to udana reaktywacja modelu, która miała swoją premierę w 2017 roku, a sam samochód czerpie ze swojego pierwowzoru najlepsze cechy.

przejdź do artykułu » data: 16.09.2021

testowany model: Alpine A110S

kategoria: samochody osobowe serwis: test.auto.pl
słowa kluczowe: renault, renault alpine a110

test.auto.pl [TEST] Skoda Octavia RS Plug-In Hybrid iV

Sportowa odmiana Skody Octavii ze znaczkiem RS zawsze była poniekąd ikoną marki i swego rodzaju rodzynkiem. Może Octavia RS nie wyróżniała się nachalnie z tłumu, a jej właściwości jezdnych nie można zrównać do większości hot-hatchy na rynku, ale potrafiła dać sporo radości z jazdy i satysfakcji ze znaczka sygnowanego usportowioną odmianą. Do nowej Octavii RS poza 2-litrowym silnikiem benzynowym i 2-litrowym Dieslem trafiła też jednostka hybrydowa czyli silnik elektryczny połączony z benzynowym 1.4 TSI. Czy ten ostatni zestaw nadal jest wart znaczka RS?

przejdź do artykułu » data: 27.07.2021

testowany model: Skoda Octavia RS Plug-In Hybrid iV

kategoria: samochody osobowe serwis: test.auto.pl
słowa kluczowe: skoda, skoda octavia

test.auto.pl [TEST] Dacia Sandero TCE 100 LPG Comfort

Jeszcze 17 lat temu, podczas premiery pierwszego Logana nikt nie spodziewał się, że rumuńska marka stanie tak solidnie na nogi. A jednak się udało. Z każdym nowym modelem i nową generacją auta mocno się rozwinęły, natomiast najnowsze Sandero w zupełności kończy ze stereotypem niskiej jakości. Trzecia generacja Sandero pokazuje, że najtańszy samochód na rynku może być kupowany nie tylko ze względu na cenę, ale też wygląd i technologię. Nowe Sandero może po prostu się podobać.

przejdź do artykułu » data: 08.04.2021

testowany model: Dacia Sandero TCE 100 LPG Comfort

kategoria: samochody osobowe serwis: test.auto.pl
słowa kluczowe: dacia, dacia sandero