Wybrane słowo kluczowe: toyota mirai

superauto24.se.pl Pierwsze auto na wodór jest w Polsce, ale tankować trzeba w Niemczech. Walka o rejestrację Mirai trwała 8 miesięcy

Toyota Motor Poland przez wiele miesięcy walczyła z biurokracją i próbowała zarejestrować w Polsce auto napędzane ogniwami paliwowymi. W końcu poradziła sobie z systemem i legalnie wprowadziła na polskie drogi Toyotę Mirai - pierwszy w naszym kraju samochód osobowy zasilany wodorem. Żeby było ciekawiej, ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury nie ma gdzie nad Wisłą tego pojazdu tankować. Po co więc polski oddział Toyoty zadał sobie tyle trudu z rejestracją?

przejdź do artykułu » data: 19.12.2018

testowany model: Toyota Mirai

kategoria: samochody osobowe serwis: superauto24.se.pl
słowa kluczowe: toyota, toyota mirai

moto.pl Toyota Mirai | Test | Gorączka sobotniej nocy

Mirai przyjechał do Polski i nawet został na krótko zarejestrowany. Mając jedyny wodorowy samochód w Polsce postanowiliśmy... Zobaczcie sami. Wcale nie tak dawno temu, kiedy jeszcze w Polsce nie było salonu Lamborghini czy Ferrari wystarczyło w Warszawie pojawić się czymś nieco bardziej ekstrawaganckim żeby się wyróżnić czy zwrócić na siebie uwagę. Teraz... możesz się dwoić i troić, a i tak ktoś cię przebije czymś bardziej odlotowym. Warszawa to takie Monte Carlo wschodu. Przynajmniej jeśli chodzi o wyjątkowe auta.

przejdź do artykułu » data: 13.08.2016

testowany model: Toyota Mirai

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.pl
słowa kluczowe: toyota, toyota mirai

moto.onet.pl Test: Toyota Mirai – koniec ery diesla, LPG i benzyniaków!

Zakrojona na szeroką skalę akcja promująca Toyotę Mirai, czyli pierwszego seryjnie produkowanego samochodu o napędzie wodorowym, dotarła w końcu do Polski. W sobotni poranek idealnie sprawdziło się przysłowie "kto rano wstaje…". Miałem bowiem okazję być pierwszym dziennikarzem, który testował Mirai na terenie Rzeczypospolitej!

przejdź do artykułu » data: 24.11.2015

testowany model: Toyota Mirai

kategoria: samochody osobowe serwis: moto.onet.pl
słowa kluczowe: toyota, toyota mirai

menadzerfloty.pl [Pierwsza jazda] Toyota Mirai – przyszłość zasilana wodorem

Alternatywne źródła zasilania są stosowane w motoryzacji od lat. Do tej pory były to przede wszystkim projekty, które prędzej czy później były wypierane przez pojazdy z typowymi silnikami o zapłonie iskrowym i samoczynnym. Dopiero teraz zaczynają zyskiwać na popularności, kiedy ekologia stała się naprawdę istotnym tematem, a informacje płynące ze świata sugerują, że kiedyś ropy naftowej zabraknie. Jednak czy któraś z technologii będzie bliska ideału? Czy będzie to wodór? Toyota uważa, że tak.

przejdź do artykułu » data: 23.11.2015

testowany model: Toyota Mirai

kategoria: samochody osobowe serwis: menadzerfloty.pl
słowa kluczowe: toyota, toyota mirai