Wybrane słowo kluczowe: volkswagen scirocco

motocollection.pl TEST – VOLKSWAGEN SCIROCCO R CUP

Szczerze przyznam, że nigdy nie byłem fanem ostatniej odsłony Volkswagena Scirocco z jednego prostego powodu. Nie podoba mi się, a w środku, kokpit zbyt mocno przypomina Golfa. Kiedy jednak dowiedziałem się, że będę miał przyjemność poprowadzić wyścigowy odpowiednik Scirocco, wykreślałem każdy dzień w kalendarzu i wiesz co? Nie zawiodłem się!

przejdź do artykułu » data: 12.07.2018

testowany model: VOLKSWAGEN SCIROCCO R CUP

kategoria: samochody osobowe serwis: motocollection.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen scirocco

cartests.pl Volkswagen Scirocco 2.0 TSI R-Line (GTS) – lepszy Golf, lecz nadal Golf

W gamie Volkswagena oprócz stosunkowo nudnych samochodów, są również interesujące perełki. Dziś zapraszamy do przeczytania testu sportowego coupe – Volkswagena Scirocco R-Line. Historia Scirocco sięga aż lat 70’ ubiegłego wieku. Pierwsza generacja została po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 1974 roku i był to następca modelu Karmann Ghia. Debiutował on w tym samym czasie co Volkswagen Golf i współdzielił z nim znaczną ilość części.

przejdź do artykułu » data: 15.05.2017

testowany model: Volkswagen Scirocco 2.0 TSI R-Line (GTS)

kategoria: samochody osobowe serwis: cartests.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen scirocco

kmh24.pl VW Scirocco GTS

Znacie to uczucie, gdy pewnego dnia spotykacie starą znajomą tylko po to by przekonać się, że ten czas, przez który się nie kontaktowaliście, wykorzystała do wypchania sobie ust i naciągnięcia twarzy w nienaturalny sposób? Od razu widać, że coś jest nie tak, że tak łatwo się natury nie oszuka, ale znajoma stara się zachować twarz (tę metaforyczną) i okazuje swoje wielkie zadowolenie z wiecznej młodości.

przejdź do artykułu » data: 29.10.2016

testowany model: VW Scirocco GTS

kategoria: samochody osobowe serwis: kmh24.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen scirocco

autogaleria.pl Volkswagen Scirocco GTS 2.0 TSI: Szybka jazda na sentymentach

Nawiązanie do „kultowej” odmiany GTS z 1982 roku ma przedłużyć jeszcze nieco zbliżające się ku końcowi życie Volkswagena Scirocco. Jednak, czy kilka pasów na nadwoziu i w środku jest w stanie jeszcze kogoś do siebie przekonać? Sam pakiet, chyba niekoniecznie, ale trzydrzwiowy Volkswagen trzyma się całkiem mocno.

przejdź do artykułu » data: 25.10.2016

testowany model: Volkswagen Scirocco GTS 2.0 TSI

kategoria: samochody osobowe serwis: autogaleria.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen scirocco

v10.pl VW Scirocco GTS - Nie chce się zestarzeć - nasz test

To najstarszy model w palecie Volkswagena, choć wciąż młody duchem. Od debiutu przeszedł kilka niewielkich modyfikacji, które pozwoliły wygładzić zmarszczki. Wersja GTS stanowi natomiast pomost między bazowymi odmianami, a topowym R. Turbodoładowane TSI, utwardzone zawieszenie, DSG i nietypowe malowanie karoserii. Taki zestaw może się podobać.

przejdź do artykułu » data: 29.09.2016

testowany model: VW Scirocco GTS

kategoria: samochody osobowe serwis: v10.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen scirocco

namasce.pl Volkswagen Scirocco GTS – Starszy Pan z żyłką sportowca

Są rodziny, w których najwięcej wspólnego ze sportem mają… dziadkowie. I to wcale nie kwestia oglądania Euro, tylko sprawności fizycznej. Taką familią jest choćby… Volkswagen. Brzmi dziwnie? Może trochę. Fakty są jednak takie, że Scirocco, czyli najbardziej sportowy model w gamie niemieckiej marki jest też jednym z najstarszych. Mimo tego wciąż może zawstydzić na krętej drodze wszystkie młodsze modele z Wolfsburga.

przejdź do artykułu » data: 06.07.2016

testowany model: Volkswagen Scirocco GTS

kategoria: samochody osobowe serwis: namasce.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen scirocco

exoticcars.pl Test: Volkswagen Scirocco R

Walka na najwyższą moc w przednionapędowym wozie trwa od wielu lat. Volkswagen nie daje za wygraną. Scirocco obecne jest na rynku od wielu lat. Historia modelu przedzielona była okresem panowania Corrado – auta równie ciekawego i coraz bardziej docenianego po latach. Volkswagen po kilkunastu latach nieobecności Scirocco na rynku, zdecydował się na wielki powrót – dosłownie wielki, bo model ten nieco zaszokował swym designem. Klienci przyzwyczajeni do zachowawczej stylistyki zwłaszcza kompaktowych aut VW musieli przywyknąć do odważnej propozycji Niemców.

przejdź do artykułu » data: 31.03.2016

testowany model: Volkswagen Scirocco R

kategoria: samochody osobowe serwis: exoticcars.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen scirocco

autogaleria.pl Volkswagen Scirocco R: Nadmoc

Pewien powszechnie znany i lubiany prezenter zagranicznego programu motoryzacyjnego mawiał, że moc to podstawa w każdym aucie. Czy oby jednak na pewno? Tym razem pod lupę wziąłem ciekawego, choć najstarszego aktualnie przedstawiciela rodu Volkswagena – na imię mu Scirocco, a na rynku gości już siedem lat. Kiedy zaprezentowano go jako koncept IROC w 2006 roku wzbudził niemałe poruszenie – był niezwykłym przejawem ciekawego i naprawdę atrakcyjnego designu, nie będącego wyróżnikiem aut z Wolfsburga.

przejdź do artykułu » data: 04.12.2015

testowany model: Volkswagen Scirocco R

kategoria: samochody osobowe serwis: autogaleria.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen scirocco

autokult.pl Volkswagen Scirocco R (2015) - test, opinia, spalanie, cena

Scirocco to jeden ze starszych samochodów dostępnych w ofercie Volkswagena i jednocześnie jeden z trzech oferowanych w sportowej wersji R. Jego ostatni lifting przeprowadzony w zeszłym roku nie tylko delikatnie odświeżył detale nadwozia, ale zmienił również co nieco w gamie silnikowej, na czele tych zmian stanęła właśnie wersja R podkręcona z 265 do 280 KM.

przejdź do artykułu » data: 20.10.2015

testowany model: Volkswagen Scirocco R (2015)

kategoria: samochody osobowe serwis: autokult.pl
słowa kluczowe: volkswagen, volkswagen scirocco