Wybrane słowo kluczowe: volvo fh

40ton.net Volvo FH460 I-Save Globetrotter – wrażenia z jazdy na pożegnanie przed modernizacją

We wrześniu 2012 roku branża transportowa przeżywała ważne wydarzenie. Volvo FH, czyli jedna z najpopularniejszych ciężarówek na świecie, zostało zaprezentowane w nowej wersji. Po dziewiętnastu latach od premiery pierwszego FH pokazano całkowicie nową kabinę. Wprowadzono też liczne nowinki pod względem wyposażenia.

przejdź do artykułu » data: 03.02.2020

testowany model: Volvo FH460 I-Save Globetrotter

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: volvo, volvo fh

40ton.net Wrażenia z jazdy: Volvo FH I-Save z silnikiem D13K TC – bardzo dynamiczny sposób na ekojazdę

Wersja stworzona z myślą o paliwowych oszczędnościach? Na myśl o tym wiele osób przełącza stronę, ziewa, a może nawet zasypia. W tym przypadku warto jednak zachować uwagę. Volvo FH I-Save to bowiem nadspodziewanie przyjemny sposób na bardziej ekonomiczną jazdę. Pojazd odwołuje się do znanej od lat prawidłowości – jeśli ciężarówka będzie bardziej dynamiczna i łatwiej pokona wzniesienia, powinna zużyć mniej paliwa. Dlatego najważniejszym elementem pakietu I-Save jest silnik o zwiększonym momencie obrotowym.

przejdź do artykułu » data: 03.07.2019

testowany model: Volvo FH I-Save z silnikiem D13K TC

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: volvo, volvo fh

40ton.net Volvo FH LNG dotarło także do Polski – miałem okazję się nim przejechać i poznać kilka ciekawostek

W minionym tygodniu, będąc na finale konkursu Volvo Trucks Driver Challenge 2018, miałem okazję zobaczyć pierwsze Volvo FH LNG, które dotarło do naszego pięknego kraju. Wykorzystałem to więc jako okazję, by odbyć choć krótką jazdę próbną i przedstawić tam kilka praktycznych spostrzeżeń.

przejdź do artykułu » data: 23.06.2018

testowany model: Volvo FH LNG

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: volvo, volvo fh

40ton.net Volvo FH12 380 Globetrotter vs. Scania 114L 380 Topline – porównanie 14-letnich ciągników siodłowych

Od wielu, zwłaszcza starszych osób związanych z branżą transportową, często da się usłyszeć słowa wyrażające tęsknotę za pojazdami powstałymi w epoce przed układami SCR, EGR, DPF i wszystkimi innymi wynalazkami pomagającymi spełniać normy czystości spalin od Euro 4 w górę.

przejdź do artykułu » data: 12.07.2016

testowany model: Volvo FH12 380 Globetrotter, Scania 114L 380 Topline

kategoria: samochody osobowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: scania, scania 144l, scania 144l używane, volvo, volvo fh, volvo fh używane, używane

40ton.net Która ciężarówka Euro 5 ma najlepszą kabinę, czyli porównanie siedmiu używanych ciągników – OCENA

Biorąc pod uwagę normy czasu pracy, można sobie wyliczyć, że przeciętny kierowca ciężarówki spędza rocznie za kierownicą około 2 tys. godzin. W przeliczeniu oznacza to jakieś 80-90 dni, co zaś pozwala nam stwierdzić, że kierowca spędza za kółkiem jedną czwartą swojego codziennego życia. To natomiast prowadzi nas do wniosku chyba oczywistego – miejsce, w którym ktoś przesiedzi tak ogromną ilość czasu, naprawdę powinno być przyjazne użytkownikowi. A która ciężarówka z rynku wtórnego zaoferuje nam tę przyjazność na najwyższym poziomie?

przejdź do artykułu » data: 19.04.2016

testowany model: DAF XF105 Super Space Cab, Iveco Stralis Active Space, Renault Magnum 2008, MAN TGX XXL, Mercedes-Benz Actros MP3 Megaspace, Volvo FH Globetrotter XL, Scania serii R Topline

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: daf, daf xf, daf xf używane, iveco, iveco stralis, iveco stralis używane, man, man tgx, man tgx używane, mercedes, mercedes actros, mercedes actros używane, renault, renault magnum, renault magnum używane, scania, scania r, scania r używane, volvo, volvo fh, volvo fh używane, używane

40ton.net Volvo FH 500 Globetrotter XL Dual Clutch – test 40ton.net – dwa sprzęgła i jeszcze więcej elektroniki

Co jakiś czas pojawiają się informacje, że gdzieś jakaś ciężarówka wykręciła bardzo niskie zużycie paliwa, wykorzystując przy tym nowoczesną technologię, a jednocześnie ciągnąc za sobą załadowaną naczepę. Jak więc w takiej sytuacji poradzi sobie Volvo FH 500, które śmiało można określić jednym z najciekawszych technologicznie aut na rynku, oczywiście z racji wyposażenia w skrzynię biegów z dwoma sprzęgłami? Miałem ostatnio okazję to sprawdzić.

przejdź do artykułu » data: 03.05.2015

testowany model: Volvo FH 500 Globetrotter XL Dual Clutch

kategoria: samochody użytkowe serwis: 40ton.net
słowa kluczowe: volvo, volvo fh

truckmania.pl Volvo FH16 660

Testy ciągników siodłowych wyposażonych w najmocniejsze układy napędowe zawsze dostarczają ciekawych doświadczeń, jednak tym razem zanosiło się na sensację. Testy ciągników siodłowych wyposażonych w najmocniejsze układy napędowe zawsze dostarczają ciekawych doświadczeń, jednak tym razem zanosiło się na sensację.

przejdź do artykułu » data: 09.04.2008

testowany model: Volvo FH16 660

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, volvo, volvo fh

truckmania.pl Volvo FH 480 Euro-5

Różnica kosztów eksploatacji silników Euro-5 i poprzedniej generacji (Euro-3) zależy przede wszystkim od ceny AdBlue, która na razie utrzymuje się na poziomie ok. 40 centów za litr, a także dostępności tej bezbarwnej cieczy. Takie wnioski nasuwają się po cyklu pomiarów przeprowadzonych na ciągnikach siodłowych Volvo, które testowaliśmy w ostatnich latach.

przejdź do artykułu » data: 03.02.2007

testowany model: Volvo FH 480 Euro-5

kategoria: samochody użytkowe serwis: truckmania.pl
słowa kluczowe: ciężarowy, volvo, volvo fh